20. září 2018
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš

Předměstí vs. slumy: Unikátní snímky z měst, kde chudoba a bohatství žijí ruku v ruce

/
 • Předměstí vs. slumy: Unikátní snímky z měst, kde chudoba a bohatství žijí ruku v ruce.
  15. září 2018 ● 13:14
   

  Fotograf Johnny Miller používá k zachycení svých jedinečných fotografií drony. Zaznamenal s jejich pomocí šokující vzdušnou hranici mezi chudobou a bohatstvím ve velkoměstech. Jeho projekt Unequal Scenes byl původně zaměřen na Afriku, ale rozrostl se na celý svět. Na těchto znepokojivých snímcích jsou zvěčněny Keňa, Afrika, Indie, a dokonce i jeho rodná Amerika. Miller říká, že to, čeho si na zemi mnohdy nevšimneme, je ze vzdušného nadhledu naprosto zřejmá a do očí bijící realita.

 • 1.

  Nairobi, Keňa

  Loresho / Kawangare, Nairobi

  Na fotce je zobrazena hranice mezi slumem Kawangare a bohatou čtvrtí Loresho. Kawangare je jeden z nejrychleji rostoucích slumů v Keni, žije zde asi 650 000 obyvatel a většina z nich dokáže vyžít s méně než jedním dolarem na den. Neustále přerušují dodávku vody a kanalizace je zde skutečně jen základní. Spousta lidí, co zde žije, je také nakažena virem HIV.

 • 2.

  Bombaj, Indie

  Bombaj

  Dharavi patří k jedné z nejvíc osídlených oblastí na zeměkouli. Byla založena v roce 1883 pod britskou koloniální vládou. V této čtvrti bydleli dělníci z továren, kteří byli na periferii vytlačeni z centra města. Modrá barva na střechách pochází z plastových plachet, které chrání obydlí před monzunovými dešti.

 • 3.

  Santa Fe, Mexiko

  Santa Fe, Mexico City

  Mexiko patří k jedné z nejrozporuplnějších zemí na světě. Nádherné pláže zalité sluncem v kontrastu k chudým slumům plným chudých a živořících lidí. Na obrázku je Santa Fe, bývalá skládka a slum, který se zčásti změnil na obchodní a nákupní čtvrť. Santa Fe se stalo symbolem bohatství, ač je zde stále připomínka chudoby v pozůstatcích slumu.

 • 4.

  Dar es Salaam, Tanzánie

  Oyster Bay / Masasani, Dar es Salaam

  V roce 2012 ze statistik vyplynulo, že kolem 70 % obyvatel města Dar es Saalam žije ve slumech, jako je tento, který leží na severním předměstí čtvrti Mikocheni. Nalevo vidíte zámožnou oblast, která patřila německým a britským kolonizátorům, a napravo je slum Msasani.

 • 5.

  Vusimuzi, Johannesburg

  Vusimuzi / Mooifontein Cemetery, Johannesburg

  Na snímku napravo vidíte slum Vusimuzi v Johannesburgu, v Jižní Afriice. Žije v něm zhruba 30 000 lidí v zhruba 8500 chatách. Tyto bytovky jsou zasazeny do prostoru mezi hřbitov, páchnoucí řeku a dvě bohatší předměstí. Nad slumem vedou dráty elektrického vedení, které zajišťuje elektřinu pro celé město, vyjma slumů.

  Fotogalerie
  21 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

Bystrozraky: Svoboda, demokracie, obyčejný kapitalismus. Ne, děkuji.

(15. 09. 2018 14:42)

tomik007: Sudruhovia - a takto lepe, bude taky

(15. 09. 2018 14:16)

demokratura: oni tak chudí nežijí dobrovolně ,to je kapitalistické zrůdné zlo které generuje chudobu pro většinu lidí 912 000 000 obětí kapitalismu ,25000 mrtvých každý den Každých pět vteřin zemře hlady jedno dítě; * Každý rok se narodí 17 milionů dětí s podváhou, protože jejich matky trpí podvýživou osn.cz/zpravodajstvi/zpravy/zprava.php?id=1281 oběti kapitalismu 2,6 milionů dětí ročně zemře hlady ekonomika.eurozpravy.cz/svet/78338-hladomor-dal-kosi-lidstvo-osn-selhava-je-hlad-uz-i-v-cesku/ 60 milionů lidí muselo opustit domov protože tam fašistické zlo USA vyvolalo válku Uprchlíci, o kterých se nemluví. Na světě žije 60 milionů lidí, kteří museli opustit domov. http://www.lekari-bez-hranic.cz/cz/clanek/uprchlici-o-kterych-se-nemluvi-na-svete-zije-60-mi lionu-lidi-kteri-museli-opustit-domov každodenní oběti kapitalismu :::UNICEF: Na světě je každých pět minut zavražděno dítě http://www.theguardian.com/global-development/2014/oct/21/unicef-uk-epidemic-violence-childr en-doreen-lawrence Z otřesné zprávy, vydané organizací UNICEF, vyplývá, že každý den je na světě zavražděno 365 dětí, tedy jedno dítě každých pět minut.. Kapitalisti financovali a vytvořili nacisty, klerofašisty ,fašisty :i radikální islamistické organizace alkajdy :: důkazy ::: http://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs Kdo financoval Hitlera - dokument BBC 1998 české titulky youtube podle statistiky UNICEF je 50 000 000 nezletilých dětí na světě je vykořisťováno ,znásilňováno a prodáváno. i to jsou oběti kapitalismu Dle Světové banky dosáhl počet obětí kapitalisty způsobené potravinové krize v roce 2008 sto a v roce 2010 44 milionů.to jsou oběti Kapitalismu jen za velmi krátký časový úsek ..je vám jasné kolik povraždili lidí za 100 let ?

(15. 09. 2018 13:49)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy