Ačkoli do chvíle, kdy velká část z nás bude bujaře slavit příchod nového roku, zbývají ještě dva měsíce, hotely a penziony na českých horách zažívají už teď nápor těch, kteří si tady chtějí pobyt na přelomu roku rezervovat.

Silvestrovská dovolená na horách je zvláště mezi mladšími lidmi velmi  oblíbená. Lyžovačka, silvestrovský raut, živá kapela nebo vystoupení  kouzelnice – i to je možné prožít během jediné silvestrovské noci.

O pobyty na přelomu roku je zvýšený zájem a už teď z některých míst hlásí, že mají plnou kapacitu. V roce 2009 např. trávilo přelom roku v hotelích na českých horách bezmála dvě stě tisíc Čechů a sto tisíc cizinců. A poptávka prý rok od roku stoupá – i přesto, že právě na konci roku vyjde ubytování nejdráž.

V polovině listopadu bývá velká část ubytovacích kapacit na svátky plná.
V polovině listopadu bývá velká část ubytovacích kapacit na svátky plná.
Autor: OREA HOTELS

Šťastný nový rok – bez nepořádku

„Největší zájem je momentálně o hotely s wellness zázemím a o hotely a penziony v Krkonoších a Jizerkách,“ říkají průzkumy. Lidé tradičně pojí oslavu Silvestra s několikadenní lyžovačkou a následným relaxem ve wellness centru. Vyvrcholením pobytu pak bývá silvestrovský gala večer.

„Obvykle s živou muzikou, popůlnoční diskotékou a občerstvením ve formě švédských stolů,“ popisuje podobu silvestra na horách majitel hotelu. Výjimkou nejsou ale ani vystoupení kouzelníků, slavnostní tříchodová večeře nebo speciální animační program pro děti v oddělené místnosti.

Hostům odpadá starost jak s přípravou pohoštění, tak s následným úklidem. Jen s ranní kocovinou a bolestí hlavy si už musejí poradit sami.

Místo předvánočního vyvařování můžete relaxovat ve wellness centru.
Místo předvánočního vyvařování můžete relaxovat ve wellness centru.
Autor: OREA HOTELS

Místo shonu wellness víkend!

Naopak Vánoce tráví většina Čechů doma v kruhu rodiny. „Trávit je na  placených pobytech na rozdíl od ciziny u nás není ještě zcela obvyklé,“ vysvětluje menší zájem o ubytování na horách během svátků hoteliér.

Přitom loňský předvánoční průzkum jasně ukázal, že polovina Čechů by se tomu strávit Vánoce pobytem v hotelu na horách nebo na dovolené u moře, rozhodně nebránila. Drží se ale zpátky, protože se často bojí odmítavých reakcí ze strany rodiny a přátel.

Sváteční pobyt na horách nebo v lázních může být i fajn dárek – potěší duši a pomůže tělu
Sváteční pobyt na horách nebo v lázních může být i fajn dárek – potěší duši a pomůže tělu
Autor: OREA HOTELS
Nabídka českých hotelů je přitom v tomto směru hodně bohatá a neomezuje se jen přímo na Štědrý den a následné svátky. Pokud vás irituje každoroční předvánoční shon, fronty v obchodech a nekonečné pečení cukroví, můžete utéct třeba na wellness víkend.

Co všechno nabízejí české hotely ve svátečních balíčcích?

Nabídka českých hotelů je před Vánocemi a Novým rokem pestrá a k pobytu vám tady často přibalí i příjemný bonus. Těšit se můžete třeba na:

  • Výrazné slevy na skipasy na českých horách
  • Volné vstupy do hotelového wellness centra
  • Poukazy na masáže, perličkové lázně a jiné relaxační aktivity
  • Domácí punč, cukroví na pokoji, vánoční výzdobu
  • Čtyřchodovou štědrovečerní večeři a drobný dárek od personálu

Před Vánocemi je možné využít i speciální nabídky hotelových wellness  center. „Voňavé masáže, skořicové zábaly nebo perličkové lázně – to je jen stručný výčet služeb, které hotely přidávají k vánočním pobytům zdarma,“ vypočítává manažerka hotelu.

Na Štědrý den a svátky u Čechů ale pořád vede klasika v podobě vánočního kapra, sledování pohádky a návštěv u příbuzných v dalších dnech. Těch, kteří se rozhodnou strávit sváteční dny v rukou profesionálů není mnoho. Přitom samotný vánoční pobyt v nazdobených Mariánských Lázních spojený s relaxační kůrou může být sám o sobě příjemným a originálním dárkem.

 

Inzertní sdělení:

OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky hotelů a jejich speciálních vánočních akcí:

 

Vánoční pohoda v srdci Vysočiny

Vánoce je možné prožít i na Českomoravské vrchovině v objetí krásné  přírody. V okolí OREA Hotelu Devět Skal jsou desítky kilometrů běžkařských tratí. Je zde možné strávit jak svátky, tak přelom roku.

 

Vánoce na Horalu

Nechte se o Vánocích hýčkat v Krkonoších. V ceně pobytu je nejen parní lázeň, bazén, whirlpool a sauna, ale i „hodobóžová“ siesta, kdy vás rozmazlí cukrovím a domácím punčem nebo kakaem.

 

Kouzelné Vánoce na Šumavě

I šumavský OREA Wellness Hotel Horizont nabízí možnost strávit v jeho prostorách vánoční svátky. Po celý pobyt volný vstup do wellness centra. Bohatá štědrovečerní večeře a navrch drobný dárek pod hotelovým stromkem.

 

Vánoční odpočinek u nás

Vánoční pobyt v mariánskolázeňském OREA Hotelu Excelsior může být krásným dárkem. Tím spíše, že mimo vánoční pohody hostům nabízí odpolední vstup do sauny, medovou vánoční masáž nebo cukroví na pokoji.

 

Komerční prezentace