19. červenec 2018
Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Tunisko vstává z popela: All inclusive u moře za pár kaček!

/
 • Tunisko se vrací do popředí zájmu turistů.
  9. března 2017 ● 13:05
   

  Tunisko se vrací do popředí zájmu turistů. Láká je sem čisté moře, písečné pláže, hotely s all inclusive, teplé počasí a mimořádně atraktivní ceny. Týden s all in se dá pořídit už za 11 tisíc.

 • 1.

  Hammamet

  Město založené na místě dvou římských osad si pro svou malebnost oblíbili spisovatelé Gustave Flaubert, Guy de Maupassant nebo Oscar Wilde. Hotely jsou obvykle na písečných plážích , obklopují je parky a udržované zahrady. Jižně od městečka se nachází turistická zóna Hammamet Yasmine, kde je zábavní park a aquapark Carthageland. Jsou zde také k dispozici dvě golfová hřiště.

  Hammamet

 • 2.

  Monastir

  Féničany založená osada Rous Penna byla základnou pro Caesara. V 8. století Arabové opevnili pobřeží proti křižákům, z té doby je i pevnost Ribat. Nedaleko je mauzoleum prvního tuniského prezidenta Bourguiby, který se zde narodil, velkolepý lustr v hlavní kopuli vyrobili čeští skláři. Většina hotelů se nachází severozápadně od města, mj. se tu natáčel film Dobyvatelé ztracené archy.

  Monastir

 • 3.

  Port el Kantaoui

  Nachází se jen šest kilometrů od Sousse, turistická zóna byla postavena před třiceti lety v jihoevropském stylu po vzoru francouzského města Antibes kolem přístaviště pro jachty a plachetnice. Kavárničky, bary a restaurace s terasami zvou k posezení. Je zde i řada nákupních možností, dětský zábavní park a minizoo. Nechybí tu aquapark a golfové hřiště s 18 jamkami.

  Port El Kantaoui

 • 4.

  Súsa (Sousse)

  Jedno z  nejnavštěvovanějších míst v  Tunisku. Od hotelů ležících přímo u písečných pláží se dá turistickými vláčky a tuk tuky – motorovými vozítky – dostat do romantického přístavu Port El Kantaoui. Stará část města byla v roce 1988 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO, přitažlivé jsou i bohaté muzejní sbírky pocházející až z 9. století před našim letopočtem.

  Súsa (Sousse)

 • 5.

  Djerba

  Tuniská oáza klidu s krásnými písčitými plážemi a spoustou slunečných dní. Na ostrově najdete řadu luxusních hotelových rezortů, v nichž se rozhodně nebudete nudit. Při cestě na pevninu se projeďte po římské cestě a určitě nezapomeňte navštívit park Explore Djerba s muzeem a krokodýlí farmou.
  Nádherná pláž na Djerbě.

 • 6.

  Praktické informace

  Cestovní doklady: K  cestě do Tuniska je potřeba platný cestovní pas.

  Měna: Tuniský dinár, měnit se na místě dají dolary i eura, k zakoupení je i v českých směnárnách.

  Počasí: V květnu se teploty pohybují od 25 stupňů výše, o prázdninách obvykle kolem 32 stupňů

  Let: Trvá zhruba dvě a půl hodiny.

  Video
  délka: 01:09
  720p 480p 360p 240p

  Objevte Tunisko! YouTube/Discover Tunisia

  Fotogalerie
  20 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

mim33: Sebevražda za pár kaček, kdo by to nebral.

(30. 03. 2017 13:59)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy