25. červen 2018
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Tipy na víkend: Vojenská Bahna, největší rodinný festival i Stříbření v Kutné Hoře

/
 • Neseďte doma a vyzkoušejte některý z našich tipů na víkendovou zábavu.
  21. června 2018 ● 16:49
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. O víkendu nás už nečekají žádné pařáky, nebe bude spíše pod mrakem a čekejte spršky. Teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů.

 • 1.

  Kutilský festival

  První ročník světově proslulého setkání hobby tvůrců, technologických kutilů, bastlířů a vynálezců se uskuteční v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti. Festival se jmenuje Maker Faire a nabídne na 180 projektů. Součástí bude i nabitý doprovodný program: vystřelit se můžete z největšího vzduchového děla na světě, zahrát si piškvorky proti umělé inteligenci, vyrobit si robůtka kartáčků na zuby, vyzkoušet dřevěné kolo pro „lidského křečka“…

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 2.

  Cyklotrial u Stalina

  Mistrovství České republiky v cyklotrialu je naplánované na víkend v pražských Letenských sadech v místě bývalého Stalinova pomníku. Sobota je vyhrazena pro mládež, v neděli se pojede o mistrovské tituly mezi dospělými.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 3.

  PRÁVĚ V PRODEJI: BLESK BEDEKR – TIPY NA CESTOVÁNÍ NA CELÉ LÉTO

  Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

  HRADW mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

  Příklad: HRADW Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

  Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CZECH NEWS CENTER, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz. Ke koupi bude až do září.

  Blesku Bedekr - tipy na cestování na celé léto. V prodeji bude až do září.

 • 4.

  Výstava stanů

  Na ploše 10 tisíc metrů čtverečních je opět na 80 dní opět otevřena obří prodejní výstava stanů v PVA v pražských Letňanech. Na výstavě můžete vidět na 220 outdoorových značek. Najdete tady největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky…. Ve stanovém městečku bude postaveno na 320 stanů, které můžete vyzkoušet.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Bahna 2018

  Další ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě se  koná v sobotu opět v Zadních Bahnech u Strašic. Hlavní téma bude tradičně obrana České republiky. Ukázky boje budou zaměřeny na to, jak jsou naše těžké jednotky připravovány a cvičeny k obraně země. Letos se můžete těšit na ukázku bojů československých legionářů za první světové války v Itálii na Piavě, mobilizaci z roku 1938, střelby s cvičnou municí z bojového vozidla Pandur. K vidění bude i historická vojenská technika československé výroby, tanky, bojová vozidla pěchoty, samohybná houfnice, stíhačky Gripen, letouny L-159, bojové i transportní vrtulníky, historický motocykl a policejní autokar, těžká válečná a poválečná technika. V plánu je také seskok výsadkářů. Jako tradičně i v letošním ročníku bude účinkovat pásová a kolová technika z Muzea na demarkační linii v Rokycanech.

 • 6.

  Slavnosti slunovratu

  Netradiční hudební nástroje a hudba, Keltové, koně, posilňující nápoj, stavba keltské máje, workshopy, za menhir zapadající slunce, ohňová show a mnoho dalšího – to slibuje Holašovický Stonehenge. Slavnosti slunovratu a keltská ohňová noc se konají celý víkend v Holasovicích u Českých Budějovic.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Královské stříbření

  O víkendu se znovu otevírají brány do historie Kutné Hory a doby největší slávy královského horního města. Přijede král Václav IV. s chotí Žofií a celým dvorem. Svůj um předvedou středověcí řemeslníci, žongléři a komedianti, připraveno bude rytířské ležení nebo kolotoč a dech se všem zatají při sobotním ohňostroji i nedělní „stříbrné“ mši.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Slavnosti Pětilisté růže

  V renesančním duchu, probuzeném na celé tři dny halasem rytířských turnajů, historických řemeslných trhů a středověké hudby, se odehrávají slavnosti v Českém Krumlově. Těšit se můžete na velkolepý historický kostýmovaný průvod, v němž nechybí rytíři na koních a především slavné osobnosti, spjaté s dávnou historií města. Již 32. ročník městské historické slavnosti z období renesance, panování posledních Rožmberků, se koná od pátku až do neděle.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Rybářské slavnosti

  Trh, rybí speciality, prohlídky sádek, ukázky správného filetování kapra a další program je připraven v Blatné na sobotu v rámci Rybářských slavností. Pro dospělé je připravena i simulace lovu ryb na udici a simulace lovu kormoránů, děti přilákají různé soutěže s rybářským zaměřením. K tomu všemu bude hrát swing.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 10.

  Slavnost ve Špindlu

  Pod dozorem Krakonoše a jeho družiny složené z víl a skřítků se koná od pátku do neděle ve Špindlerově Mlýně Špindlerovská slavnost. Odstartuje v pátek pouťovým během, v sobotu a v neděli se můžete těšit na bohatý hudební, kulturní a zábavný program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 11.

  Lesnický den

  Největší lesnická akce pro veřejnost v Česku s národním šampionátem dřevorubců, výstavou trofejí, prezentací lesnické techniky a bohatým doprovodným programem se koná v pátek a v sobotu v Ralsku. Uvidíte při práci ty nejlepší dřevorubce hned v několika disciplínách, doprovodnou soutěží bude hod sekerou na cíl. Chybět nebude se svou show ani čtyřnásobný mistr Evropy Martin Komárek.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 12.

  Koulení sudů

  Tradiční závod pivovarských družstev v běhu na 600 metrů s dřevěným pivním sudem se koná v pivovaru v Chodové Plané v sobotu od 11 hodin. Finále je plánováno na 17 hodinu, celý den je připraven bohatý program v podobě doprovodných soutěží, prohlídek pivovaru i hudby.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Holešovská regata

  Osmý ročník největšího rodinného festivalu v zemi, který jen loni navštívilo 20 tisíc lidí, se uskuteční v pátek a v sobotu v tradičních prostorách zahrad a zámku Holešov a opět nabídne atraktivní hudební i doprovodný program pro celou rodinu. Jedna ze zábavných zón bude zasvěcena moderním sportům pro mladé s exhibicí freestylového ježdění na kole i koloběžce na U-rampě, ukázkami parkouru a akrobacie na trampolínách, speciální program chystá Zoo Zlín, připravena je i exotická zóna s mexickými a kubánskými kapelami, africkým bubnování a didjeridoo a mnoho dalšího.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 14.

  Hafparáda pro opuštěné pejsky

  Pokus o rekordní setkání adoptovaných pejsků z celého Česka hostí v sobotu od 12. hodin Brno. Premiérová Haf-paráda v lužáneckém parku usiluje také o zápis do České knihy rekordů. Výtěžek z akce podpoří psí hospic v Bukovince na Blanensku. Pořadatelé slibují bohatý program pro celou rodinu, pro děti malování na obličej bodyzorbing, balonky či westernovou show. Více o akci najdete ZDE

 • 15.

  Brno Revival

  Historická auta a motocykly si můžete prohlédnout o víkendu na brněnském výstavišti. Podruhé se tam uskuteční festival rychlosti mezi pavilony Brno Revival. Závodit budou například stroje značek Škoda, Alfa Romeo, Bugatti nebo Jawa. Pro auta je připraveno devět kategorií, pro motocykly sedm. Areál bude přístupný v sobotu i neděli od ranních hodin. V sobotu závody končí v 18, v neděli po 17. hodině.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 16.

  Folklór ve Strážnici

  Nejstarší a největší folklorní festival v Evropě se koná od čtvrtka do neděle ve Strážnici. Festival probíhá nejen na amfiteátrech v zámeckém parku, ale také ve vinohradnickém areálu a před usedlostmi v nedalekém strážnickém skanzenu. Program festivalu najdete ZDE

 • 17.

  Den letiště

  Akrobatické ukázky historických letounů, ukázku zásahu záchranářského vrtulníku, letové i statické ukázky techniky AČR, unikátní letovou ukázku JAKu C-11, ostrý zásah hasičů i policie, obrněná vozidla, drony, vyhlídkové lety a mnoho dalšího. Den letiště se koná v Přerově v sobotu od 10 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 18.

  Bučovice v obležení

  Město bylo vydrancováno švédskými vojáky a zámek ubránila jen hrstka úředníků. Píše se rok 1645. Pokud se i vy chcete přenést v čase, vyrazte v sobotu do Bučovic, kde se konají městské slavnosti. Součástí oslav je historický jarmark, dobývání zámku, letos nově v prostoru vedle zámku za autobusovým nádražím, soutěže pro děti, vystoupení bubeníků, ukázky vojenského ležení, večer ohňostroj.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 19.

  Otevřená Býčí skála

  Jen pár dní v roce je zpřístupněná Býčí skála v Josefovském údolí mezi městečky Adamov a Křtiny. Spolu s Rudickým propadáním tvoří druhý nejdelší jeskynní systém v České republice o celkové délce přes 13 kilometrů. Délka prohlídky Býčí skály zabere asi 90 min a připravte se jen na 9 °C. Prohlídka se koná tento a následující víkend vždy od 9 do 16 hodin, za každého počasí. Pak se skála opět na rok zavře.

  V Býčí skále našli vědci velkolepé pohřebiště tzv. Halštatského pohřbu, který v Česku nemá obdoby. Obsahovalo více než 40 koster a množství předmětů ze starší doby železné.
  Autor: Blesk:Zdeněk Matyáš

 • 20.

  Korunovační klenoty

  Výstava k výročí 640 let od úmrtí Karla IV. Projekt připomene nejen pestrý a zajímavý život našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů. Jejich dokonalé repliky můžete vidět na Zámku v Novém Městě nad Metují do 29. července.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 21.

  Výstavy ke 100. výročí republiky

  * Labyrintem dějin českých zemí – výstava na Pražském hradě vás provede českou historií od současnosti až do roku 1158. Tehdy vznikl nejstarší dochovaný dokument, který dokládá existenci českého státu, tzv. Vladislavské privilegium. Kromě něj ale na návštěvníky čekají také interaktivní panely, filmové a zvukové záznamy z dob první a druhé světové války, či mnoho dokumentů z dob nedávno minulých. Například vězeňský spis Václava Havla! Výstavu najdete v Císařské konírně a trvá do 1. července. Vstupenku si schovejte, platí i na dvě další výstavy, které budou na Hradě letos otevřeny.

  *100 let – 100 předmětů – 100 příběhů: Aktovka Jana Palacha, první antikoncepce v Československu nebo dokonce Nobelova cena pro Jaroslava Heyrovského. Nejen tohle můžete vidět na unikátní výstavě Univerzity Karlovy. Každý rok od založení Československa (1918) tu připomíná jeden předmět. Navštívit ji můžete v Křížové chodbě Karolina v Praze na Ovocném trhu každý den od 10 do 18 hodin až do 1. září.

  * Příběhy symbolů našeho státuv Jízdárně Pražského hradu je otevřená výstava Doteky státnosti. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout tisíc unikátních exponátů z archivu Vojenského historického ústavu a dalších, které se pojí se symboly našeho státu. Uvidí vývoj státního znaku, naší vlajky, ale i sako, ve kterém Jan Kubiš spáchal atentát na Reinharda Heydricha či první motorové letadlo vyrobené v Československu. Výstava potrvá do konce října.

  100 let Československa! Pražský hrad nabízí mnoho výstav.
  100 let Československa! Pražský hrad nabízí mnoho výstav.
  Autor: Dan Černovský

 • 22.

  Retro biják

  Unikátní výstava Retro biják představuje na 200 kostýmů a rekvizit z téměř 70 oblíbených českých i československých filmů z 60. až 90. let. Uvidíte například masožravou Adélu, dlouhý nos princezny Bosany, postel babičky ze Slunce, seno…, umyvadlo z vodnické rodiny Wassermannů a mnoho dalšího. „Doplňují je fotografie, plakáty a rekvizity, aby co nejlépe vystihly to nejznámější z daného díla,“ uvedla kurátorka Jana Sommerová. Kinohity vybralo hlasováním 400 tisíc samotných diváků. Výstavu uvidíte v Tančícím domě v Praze až do 14. října.

  Retro Biják
  Autor: Mária Rušinová, Robert Klejch

 • 23.

  Od Čertíka Bertíka k Déčku

  V nové Galerii České televize, která se nachází v tzv. Rohlíku na Kavčích Horách v Praze je až do srpna k vidění výstava, která provází začátky tvorby pro děti až do současnosti. Výstava je připravena tak, aby se do ní malí i dospělí návštěvníci mohli co nejvíce sami zapojit. Například prostřednictvím klíčovacího pozadí se „přenesou“ do pořadů Magion, Studio Kamarád nebo Kouzelná školka. Do minulosti je vezme tzv. časolet. Na dotykové obrazovce si mohou vybarvit krtečka nebo vílu Amálku. Připraveny jsou také hádanky, kvízy nebo skládačky.

  Výstava dětských pohádek je k vidění na Kavčích Horách v Praze.
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 24.

  Trnkova Zahrada ve Ctěnicích

  Interaktivní výstava vycházející z pohádkové knihy Jiřího Trnky Zahrada je k vidění na zámku v Praze-Ctěnicích. Uvidíte tu Štěkafon, unikátní hudební nástroje, díky kterému může parta psů vyštěkat oblíbenou melodii. Na Kočkodromu si zase můžeme zahrát s nevrlým kocourem na babu – na tříkolkách! A potom je tu i Prstochod, Velrybárium, Slonograf, Trpaskop, houpací psi a venkovní prolézačka. Výstava potrvá až do září.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 25.

  Leonardium v Besedě

  Interaktivní výstava, která vám odkryje taje dechberoucího myšlení slavného mistra Leonarda Da Vinciho se koná v Malostranské besedě v Praze 1. Ponoříte se tu do říše da Vinciho vynálezů, umění a vědecké práce. Vyzkoušet si budete moci načrtnout vlastní Monu Lisu, manipulovat s modely Leonardových vynálezů, hrát si v jeho válečném tanku, postavit přenosný most či sestavit anatomické modely. Připraven je i výlet do světa fantazie v prostoru ke hraní, který umělecky a imaginativně interpretuje Leonardovu mysl a mnoho dalšího! Výstava je otevřena do 30. června.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 26.

  Mumie světa v Praze

  Poprvé v Evropě můžete na pražském Výstavišti v Holešovicích vidět na více než 2000 metrech čtverečních naprosto unikátní výstavu mumií. Vzácné exponáty jsou velmi cenné a pochází z Egypta, Peru, Chile, Nizozemí, Itálie, Rakouska, Německa, Maďarska, Velké Británie i Česka. Unikátnost spočívá v celistvosti sbírky, kterou tvoří jak mumie vážených lidí své doby, tak těch úplně obyčejných. Výstava je prodloužena do 22. července.

  Video
  délka: 03:35
  1080p 720p 360p

  Mumie výstava Ivan Hladík, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz/Lars-Luis Linek, Johannes Matthias Hoffmann - Egyptian Ney

 • 27.

  Indiánské poklady

  Výstava Indiáni přiblíží původní obyvatele Severní a Jižní Ameriky a jejich minulé i současné tradice. Velkoryse pojatá výstava ukazuje například originální sbírkové předměty získané českými badateli a cestovateli, velkoplošné fotografie, autentické filmové i fotografické dokumentace a zvukové nahrávky. Nechybí ani atraktivní předměty, jako jsou zmenšené trofejní hlavy ekvádorských Jívarů (tzv. tsantsy), péřová čelenka parikó brazilských Bororů nebo překrásná maska vlčích bytostí a další unikáty. Podíváte se i mezi lovce bizonů z Velkých plání, mezi arktické Inuity, do tropických pralesů… Výstava v Náprstkově muzeu v Praze 1 potrvá až do 1. září.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 28.

  Nestárnoucí Merkur

  Městské muzeum v Poličce připravil výstavu Fenomén Merkur. Výstava zavede nejen do historie této slavné stavebnice, ale také ukáže, jaké pozoruhodné věci z ní lze sestavit. Návštěvníci čekají pečlivě vybrané exponáty – auta, traktory, lokomotivy, obří jeřáby či ruské kolo a Petřínská rozhledna. Připravena je tu i herna. Výstava potrvá až do 2. září.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 29.

  Zbroj, kterou nosil Brad Pitt

  V bohatě vybavené zbrojnici Housova mlýna v Táboře si prohlédnete zbraně a zbroje z mnoha historických období a filmů. V bohatě vybavené zbrojnici můžete zbraně i zbroj vyzkoušet. Pokud vám tedy nevadí, že například helmici z Tróje už měl na hlavě před vámi Brad Pitt! Zbrojnice je nejlépe vybavenou v celé Evropě.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 30.

  Za Káťou, Škubánkem a dalšími

  Káťa a Škubánek, O človíčkovi, O vodníku Česílkovi, Matylda a mnoha dalších večerníčků mají společného autora manžele Lamkovi. Právě jejich tvorbě je věnovaná výstava s názvem Pohádkový život rodiny Lamkových v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. Představí různé fáze vzniku animovaného filmu, od počátečního nápadu až k samotné realizaci. Připraveno je 13 zastavení s populárními postavičkami a od 21. března bude k dispozici i speciální místnost, ve které si budete moci dokonce vlastnoručně vyzkoušet některé z postupů a triků. K vidění budou mimo jiné nádherné loutky Dagmar Berkové z inscenace Království květin. Výstava je k vidění až do 16. září.

  víkendové tipy
  Autor: Muzeum loutkářských kultur Chrudim

 • 31.

  Orbis Pictus na zámku

  Unikátní výstava Orbis Pictus Play Zlín je souborem více než 60 interaktivních objektů, které se snaží rozvíjet imaginaci a fantazii se zaměřením zejména na fenomén hry. Objekty vyráběli výtvarníci pod dohledem Petra Nikla a inspirovali se v Komenského knize Labyrint světa a ráj srdce. Projekt vznikl před 11 lety a v různých modifikacích po celém světě proběhlo již 80 interaktivních výstav, které zhlédly téměř 3 miliony návštěvníků. Na zlínském zámku jde o stálou expozici.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 32.

  Trabant, volha a ty další

  Nablýskaná ruská Poběda a Volha, nezničitelný Trabant ze Zwickau, rumunský Oltcit, žigulík a jak jinak legendární tisícovka embéčko. Auta, která měla posunout někdejší socialistický blok k lepším zítřkům, přežila politiky i jejich ideologii. Vybrané kousky jsou k vidění v Technickém muzeu v Brně pod hlavičkou populární rozhlasové relace Pozor, zákruta, kterou od roku 1962 každou neděli hltaly desetitisíce posluchačů. Jde o stálou výstavu.

  Video
  délka: 00:39
  360p

  Pohled do expozice Pozor,zákruta, kterou může veřejnost navštívit v Technickém muzeu v Brně Zdeněk Matyáš

 • 33.

  Za knížkami s Analfabetou

  Na velkou a dobrodružnou cestu do světa dětské literatury se můžete vydat v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu v Brně. Koná se tu totiž výstava, která chce zábavnou formou seznámit děti s literaturou, a to jak českou, tak světovou. Potkat se tu tak můžete s řadou známých literárních postaviček, k vidění je úplně první český komiks nebo první dětská čítanka od Aloise Vinařického z roku 1839. Navíc se připraven doprovodný program v podobě psaní brkem, rytí do voskové tabulky a další. Výstava nese jméno Analfabety Negramotné, hlavní hrdinky jedné z knížek slovenského autora Jána Uličianského. Prohlédnout si ji můžete až do konce července.

  Výstava v Brně
  Autor: Markéta Malá

 • 34.

  Klamárium aneb Když vás šálí zrak

  Nejznámější zrakové klamy představuje výstava Klamárium, kterou můžete vidět ve Světě techniky v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Expozice na ploše 1000 metrů čtverečních rozdělena do pěti hlavních pokojů, v nichž mohou návštěvníci vidět i vyzkoušet třicítku interaktivních exponátů. Ty představují dvacet nejznámějších optických klamů. Návštěvníci vidí neexistující podněty, a naopak nevidí ty existující. Kamarádi se jim před očima promění v obry a trpaslíky. Nehybné obrázky se začnou zdánlivě pohybovat…. Klamárium můžete navštívit až do října.

  Nejznámější zrakové klamy představuje výstava Klamárium, kterou v pátek otevřeli ve Světě techniky v Ostravě.
  Autor: stcostrava.cz

   

  Fotogalerie
  37 fotografií

   

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy