23. červenec 2018
Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Tipy na víkend: Unikátní auta za miliony, narozeniny v korunách stromů i závod koňské všestrannosti

/
 • Ani tento týden nemusíte sedět doma, stačí si vybrat nějaký z našich tipů.
  19. července 2018 ● 16:49
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkend nás čeká letní s teplotami 25 až 30 stupňů, místy ale mohou udeřit bouřky z vedra.

 • 1.

  Stezka na Lipně slaví

  Už 6. narozeniny slaví Stezka korunami stromů na Lipně. Na pátek od 11 hodin je tak připravený bohatý program. Těšit se můžete na vystoupení kejklíře, cirkusovou akrobacii, obří bubliny, ukázky parkouru, hudbu a další program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 2.

  Koně pomáhají

  V jezdecké kolbiště se v sobotu od 11 hodin změní areál psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích. Uvidíte tu nádherné koně, přijede i úžasná formace fríských koní z Německa. Pro fond Kapka naděje tu budou nejen koně tančit, těšit se můžete i na pěvecké hvězdy a další zábavu.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 3.

  PRÁVĚ V PRODEJI: BLESK BEDEKR – TIPY NA CESTOVÁNÍ NA CELÉ LÉTO

  Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

  HRADW mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

  Příklad: HRADW Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

  Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CZECH NEWS CENTER, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz. Ke koupi bude až do září.

  Blesku Bedekr - tipy na cestování na celé léto. V prodeji bude až do září.

 • 4.

  Výstava stanů

  Na ploše 10 tisíc metrů čtverečních je opět na 80 dní opět otevřena obří prodejní výstava stanů v PVA v pražských Letňanech. Na výstavě můžete vidět na 220 outdoorových značek. Najdete tady největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky…. Ve stanovém městečku bude postaveno na 320 stanů, které můžete vyzkoušet.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Zdeněk Izer na plný coole!

  Přijďte se pobavit v neděli na Letní scénu Harfa v Praze. Uvidíte oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky. Představení začíná ve 21 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 6.

  Na hrady a zámky

  * zámek Dětenice – Opékané prasátko, maďarský guláš, žebra na medu, mořské lahůdky a další dobroty můžete ochutnat tuto sobotu na zámku v Dětenicích v rámci akci středověký food festival. Bohatý je také doprovodný program. Například vystoupení fakíra, žongléra a středověké kapely, souboj rytířů a ukázka dělostřelby.

  *Chrastava na Liberecku - Raně středověký festival s historickou bitvou na hradišti Curia Vitkov se koná celý víkend. Setkáte se tu s válečníky z různých koutů Evropy - od Vikingů, Franků, Velkomoravanů, přes románské rytíře po křižáky. Uvidíte jejich zbraně, zbroje, oděv, výstroj, koně, nástroje či táborové vybavení.

  *Bezděz - Šermíři ve službách Otce vlasti se představí ve dnech v pátek a v sobotu na hradě Bezděz v unikátním šermířském vystoupení.

  *Františkovy Lázně - Historický jarmark se koná v sobotu od 10 hodin na hradě Seeberg.

  *Jiříkov – na hradě Sovinec potkáte o víkendu šermíře, tanečnice nebo sokolníka.

  *Dačice – házení kola z věže aneb historická veselice s dobovým jarmarkem, šermíři, scénkami a historickou hudbou s programem se koná v sobotu u kostela sv. Vavřince

  *Bystřice pod Pernštejnem - Festival, ve kterém vás strhnou vystoupení novodobých rytířů, kejklířů, tanečníků a hudebníků se koná od pátku do neděle na hradě Zubštejn.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Soutěž všestrannosti

  Na pardubickém závodišti se od pátku do neděle sjedou jezdci všech věkových kategorií, jednotlivci i družstva, aby usilovali o titul českých šampionů. Všestrannost, někdy také nazývaná jako military, je jednou z nejnáročnějších jezdeckých disciplín. Koně a jezdci musí prokázat všestranné nadání a to v drezurní zkoušce, v parkuru a tzv. terénní zkoušce, ve které musí v daném čase zvládnout trať plnou překážek. Disciplíny vychází z dovedností, které museli zvládat armádní koně, proto se někdy používá i název military.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Slavnosti v Třeboni

  Na největší slávu města Třeboně spojenou s pobytem významných rybníkářů a Rožmberků můžete zažít při slavnostech, které se tu konají v sobotu. V 10 hodin vyjde průvod Jakuba Krčína městem, uvidíte i drezúru fríských koní, vlajkovou show a bezpočet hudebních vystoupení.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Veteráni a výstavy historických aut

  *Plzeň - Zajímavá a vzácná historická i současná vozidla představí druhý ročník akce Skvosty s vůní benzínu v plzeňském DEPO2015. Letošní výstavní novinkou budou motocykly, pro návštěvníky je přichystaný i doprovodný program. Vystavené motorové skvosty doplní sochy koní, fotografie, pro rodiny s dětmi jsou přichystané motokáry či simulátor jízdy ve formuli. Akce potrvá od čtvrtka do neděle. V9ce čtěte ZDE

  *Zlín - Zlínský Veterán Car Club zve v sobotu všechny milovníky historických automobilů na tradiční Zlínskou Historic Rally. Start je v 11 hodin.

  *Olomouc - Na devadesátikilometrovou pouť po Hané se v sobotu vydá 114 historických automobilů a motocyklů vyrobených převážně v prvorepublikovém Československu. Na akci Hanácký okruh se představí nejprve v Rudolfově aleji v Olomouci, poté budou nablýskaní veteráni k vidění v zahradě tovačovského zámku.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 10.

  Slavnosti první republiky

  Dobové kostýmy, promenádní koncert, módní přehlídka z éry první republiky, jazzový koncert u Kamenného mostu, výstavu historických vozidel a bicyklů – to slibuje Benátská noc na Otavě. Akce, která je součástí oslav 100. vzniku republiky, se koná v sobotu od 15 hodin v Písku.

  Písek
  Autor: Písek

 • 11.

  Josefkol 2018

  Mezinárodní sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického se koná o víkendu v Čechách pod Kosířem. Uvidíte práci řemeslníků, kteří umí zpracovat ty přírodní materiály, jako je dřevo, ocel, sklo i textilie patřící ke kočárům. V sobotu i v neděli se ve 13 hodin čeká také příjezd posledního českého krále a císaře Karla, těšit se můžete na přehlídky vozů a kočárů, mistry s opratěmi, projížďky, výcvik císařských hulánů a další program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 12.

  Za folklórem, zvyky a starými řemesly

  *Praha - 12. ročník tradičního festivalu Pražské folklorní dny, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě, se koná od čtvrtka do neděle po celé metropoli. Vrcholem je vždy průvod všech souborů Starým Městem. Více najdete ZDE   https://www.praguefestival.cz/folklore/cesky/

  *Soběslav - 24. mezinárodní festival dechových hudeb Kubešova Soběslav se koná o víkendu v místním kulturním domě.

  *Rokytnice v Orlických horách - Tradiční Anenská pouť s historickým tržištěm, poutí, šermíři a dalším programem se koná na řadě míst Rokytnice od neděle celý následující týden.

  *Jelení vrchy – V sobotu od 14 hodin se tu konají Hiršperské slavnosti spojené s plavením dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu

  *Hlinsko – víkendový Veselokopecký jarmark nabídne tradičními řemesly a řemeslníky, kteří předvedou už dávno zapomenuté techniky a umění

  *Velká nad Veličkou - Přehlídka autentického folklóru celého Horňácka provázená jarmarkem tradičních řemesel se koná od pátku do neděle

  *Rožnov pod Radhoštěm – Na Anenskou pouť můžete do valašského muzea v přírodě vyrazit v neděli. Lidová slavnost nabízí krojovaný průvod, kejklířská i divadelní vystoupení, dechovku a další program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Slavnost Lapků

  Lesní slavnost Lapků z Drakovy spojená s Dny Lesů ČR zavede děti na stezku odvahy, při které musí projít stanoviště, získat razítka a pak je čeká odměna v podobě pokladu. Cestou je budou doprovázet třeba skřítci nebo víly a Lesní král je bude pasovat na rytíře. Chcete-li se zúčastnit, stačí přijet o víkendu do osady Drakov u Heřmanovic. Start je ve 13.30 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 14.

  Korunovační klenoty

  Výstava k výročí 640 let od úmrtí Karla IV. Projekt připomene nejen pestrý a zajímavý život našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů. Jejich dokonalé repliky můžete vidět na Zámku v Novém Městě nad Metují do 29. července.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 15.

  Výstavy ke 100. výročí republiky

  * Labyrintem dějin českých zemí – výstava na Pražském hradě vás provede českou historií od současnosti až do roku 1158. Tehdy vznikl nejstarší dochovaný dokument, který dokládá existenci českého státu, tzv. Vladislavské privilegium. Kromě něj ale na návštěvníky čekají také interaktivní panely, filmové a zvukové záznamy z dob první a druhé světové války, či mnoho dokumentů z dob nedávno minulých. Například vězeňský spis Václava Havla! Výstavu najdete v Císařské konírně a trvá do 1. července. Vstupenku si schovejte, platí i na dvě další výstavy, které budou na Hradě letos otevřeny.

  *100 let – 100 předmětů – 100 příběhů: Aktovka Jana Palacha, první antikoncepce v Československu nebo dokonce Nobelova cena pro Jaroslava Heyrovského. Nejen tohle můžete vidět na unikátní výstavě Univerzity Karlovy. Každý rok od založení Československa (1918) tu připomíná jeden předmět. Navštívit ji můžete v Křížové chodbě Karolina v Praze na Ovocném trhu každý den od 10 do 18 hodin až do 1. září.

  * Příběhy symbolů našeho státuv Jízdárně Pražského hradu je otevřená výstava Doteky státnosti. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout tisíc unikátních exponátů z archivu Vojenského historického ústavu a dalších, které se pojí se symboly našeho státu. Uvidí vývoj státního znaku, naší vlajky, ale i sako, ve kterém Jan Kubiš spáchal atentát na Reinharda Heydricha či první motorové letadlo vyrobené v Československu. Výstava potrvá do konce října.

  100 let Československa! Pražský hrad nabízí mnoho výstav.
  100 let Československa! Pražský hrad nabízí mnoho výstav.
  Autor: Dan Černovský

 • 16.

  Retro biják

  Unikátní výstava Retro biják představuje na 200 kostýmů a rekvizit z téměř 70 oblíbených českých i československých filmů z 60. až 90. let. Uvidíte například masožravou Adélu, dlouhý nos princezny Bosany, postel babičky ze Slunce, seno…, umyvadlo z vodnické rodiny Wassermannů a mnoho dalšího. „Doplňují je fotografie, plakáty a rekvizity, aby co nejlépe vystihly to nejznámější z daného díla,“ uvedla kurátorka Jana Sommerová. Kinohity vybralo hlasováním 400 tisíc samotných diváků. Výstavu uvidíte v Tančícím domě v Praze až do 14. října.

  Retro Biják
  Autor: Mária Rušinová, Robert Klejch

 • 17.

  Od Čertíka Bertíka k Déčku

  V nové Galerii České televize, která se nachází v tzv. Rohlíku na Kavčích Horách v Praze je až do srpna k vidění výstava, která provází začátky tvorby pro děti až do současnosti. Výstava je připravena tak, aby se do ní malí i dospělí návštěvníci mohli co nejvíce sami zapojit. Například prostřednictvím klíčovacího pozadí se „přenesou“ do pořadů Magion, Studio Kamarád nebo Kouzelná školka. Do minulosti je vezme tzv. časolet. Na dotykové obrazovce si mohou vybarvit krtečka nebo vílu Amálku. Připraveny jsou také hádanky, kvízy nebo skládačky.

  Výstava dětských pohádek je k vidění na Kavčích Horách v Praze.
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 18.

  Trnkova Zahrada ve Ctěnicích

  Interaktivní výstava vycházející z pohádkové knihy Jiřího Trnky Zahrada je k vidění na zámku v Praze-Ctěnicích. Uvidíte tu Štěkafon, unikátní hudební nástroje, díky kterému může parta psů vyštěkat oblíbenou melodii. Na Kočkodromu si zase můžeme zahrát s nevrlým kocourem na babu – na tříkolkách! A potom je tu i Prstochod, Velrybárium, Slonograf, Trpaskop, houpací psi a venkovní prolézačka. Výstava potrvá až do září.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 19.

  Mumie světa v Praze

  Poprvé v Evropě můžete na pražském Výstavišti v Holešovicích vidět na více než 2000 metrech čtverečních naprosto unikátní výstavu mumií. Vzácné exponáty jsou velmi cenné a pochází z Egypta, Peru, Chile, Nizozemí, Itálie, Rakouska, Německa, Maďarska, Velké Británie i Česka. Unikátnost spočívá v celistvosti sbírky, kterou tvoří jak mumie vážených lidí své doby, tak těch úplně obyčejných. Výstava je prodloužena do 22. července.

  Video
  délka: 03:35
  1080p 720p 360p

  Mumie výstava Ivan Hladík, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz/Lars-Luis Linek, Johannes Matthias Hoffmann - Egyptian Ney

 • 20.

  Indiánské poklady

  Výstava Indiáni přiblíží původní obyvatele Severní a Jižní Ameriky a jejich minulé i současné tradice. Velkoryse pojatá výstava ukazuje například originální sbírkové předměty získané českými badateli a cestovateli, velkoplošné fotografie, autentické filmové i fotografické dokumentace a zvukové nahrávky. Nechybí ani atraktivní předměty, jako jsou zmenšené trofejní hlavy ekvádorských Jívarů (tzv. tsantsy), péřová čelenka parikó brazilských Bororů nebo překrásná maska vlčích bytostí a další unikáty. Podíváte se i mezi lovce bizonů z Velkých plání, mezi arktické Inuity, do tropických pralesů… Výstava v Náprstkově muzeu v Praze 1 potrvá až do 1. září.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 21.

  Nestárnoucí Merkur

  Městské muzeum v Poličce připravil výstavu Fenomén Merkur. Výstava zavede nejen do historie této slavné stavebnice, ale také ukáže, jaké pozoruhodné věci z ní lze sestavit. Návštěvníci čekají pečlivě vybrané exponáty – auta, traktory, lokomotivy, obří jeřáby či ruské kolo a Petřínská rozhledna. Připravena je tu i herna. Výstava potrvá až do 2. září.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 22.

  Zbroj, kterou nosil Brad Pitt

  V bohatě vybavené zbrojnici Housova mlýna v Táboře si prohlédnete zbraně a zbroje z mnoha historických období a filmů. V bohatě vybavené zbrojnici můžete zbraně i zbroj vyzkoušet. Pokud vám tedy nevadí, že například helmici z Tróje už měl na hlavě před vámi Brad Pitt! Zbrojnice je nejlépe vybavenou v celé Evropě.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 23.

  Za Káťou, Škubánkem a dalšími

  Káťa a Škubánek, O človíčkovi, O vodníku Česílkovi, Matylda a mnoha dalších večerníčků mají společného autora manžele Lamkovi. Právě jejich tvorbě je věnovaná výstava s názvem Pohádkový život rodiny Lamkových v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. Představí různé fáze vzniku animovaného filmu, od počátečního nápadu až k samotné realizaci. Připraveno je 13 zastavení s populárními postavičkami a od 21. března bude k dispozici i speciální místnost, ve které si budete moci dokonce vlastnoručně vyzkoušet některé z postupů a triků. K vidění budou mimo jiné nádherné loutky Dagmar Berkové z inscenace Království květin. Výstava je k vidění až do 16. září.

  víkendové tipy
  Autor: Muzeum loutkářských kultur Chrudim

 • 24.

  Orbis Pictus na zámku

  Unikátní výstava Orbis Pictus Play Zlín je souborem více než 60 interaktivních objektů, které se snaží rozvíjet imaginaci a fantazii se zaměřením zejména na fenomén hry. Objekty vyráběli výtvarníci pod dohledem Petra Nikla a inspirovali se v Komenského knize Labyrint světa a ráj srdce. Projekt vznikl před 11 lety a v různých modifikacích po celém světě proběhlo již 80 interaktivních výstav, které zhlédly téměř 3 miliony návštěvníků. Na zlínském zámku jde o stálou expozici.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 25.

  Trabant, volha a ty další

  Nablýskaná ruská Poběda a Volha, nezničitelný Trabant ze Zwickau, rumunský Oltcit, žigulík a jak jinak legendární tisícovka embéčko. Auta, která měla posunout někdejší socialistický blok k lepším zítřkům, přežila politiky i jejich ideologii. Vybrané kousky jsou k vidění v Technickém muzeu v Brně pod hlavičkou populární rozhlasové relace Pozor, zákruta, kterou od roku 1962 každou neděli hltaly desetitisíce posluchačů. Jde o stálou výstavu.

  Video
  délka: 00:39
  360p

  Pohled do expozice Pozor,zákruta, kterou může veřejnost navštívit v Technickém muzeu v Brně Zdeněk Matyáš

 • 26.

  Za knížkami s Analfabetou

  Na velkou a dobrodružnou cestu do světa dětské literatury se můžete vydat v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu v Brně. Koná se tu totiž výstava, která chce zábavnou formou seznámit děti s literaturou, a to jak českou, tak světovou. Potkat se tu tak můžete s řadou známých literárních postaviček, k vidění je úplně první český komiks nebo první dětská čítanka od Aloise Vinařického z roku 1839. Navíc se připraven doprovodný program v podobě psaní brkem, rytí do voskové tabulky a další. Výstava nese jméno Analfabety Negramotné, hlavní hrdinky jedné z knížek slovenského autora Jána Uličianského. Prohlédnout si ji můžete až do konce července.

  Výstava v Brně
  Autor: Markéta Malá

 • 27.

  Klamárium aneb Když vás šálí zrak

  Nejznámější zrakové klamy představuje výstava Klamárium, kterou můžete vidět ve Světě techniky v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Expozice na ploše 1000 metrů čtverečních rozdělena do pěti hlavních pokojů, v nichž mohou návštěvníci vidět i vyzkoušet třicítku interaktivních exponátů. Ty představují dvacet nejznámějších optických klamů. Návštěvníci vidí neexistující podněty, a naopak nevidí ty existující. Kamarádi se jim před očima promění v obry a trpaslíky. Nehybné obrázky se začnou zdánlivě pohybovat…. Klamárium můžete navštívit až do října.

  Nejznámější zrakové klamy představuje výstava Klamárium, kterou v pátek otevřeli ve Světě techniky v Ostravě.
  Autor: stcostrava.cz

   

  Fotogalerie
  31 fotografií

   

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy