21. září 2018
Svátek slaví Matouš, zítra Darina

Tipy na víkend: Na Bílé hoře se rozhoří bitva, Lysou oslní krása koní a záchranáři předvedou, co umí

/
 • Ani tento týden nemusíte sedět doma, stačí si vybrat nějaký z našich tipů.
  20. září 2018 ● 16:49
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkendové počasí bude už podzimní. Čekejte déšť a teploty kolem 20 stupňů.

 • 1.

  Za Káťou, Škubánkem a dalšími

  *Praha -  největší přehlídka exotických chutí a vůní Asia Food Fest se uskuteční na Smíchovské náplavce v sobotu od 10 hodin.

  *Praha - v Zahradách pod Pražským hradem můžete zažít Víkend jablek a ochutnat úrodu z hradních stromů

  *Říčany - Festival výborného jídla a pití přímo na hlavní ulici v centru města. Víkendový Street food festival je součástí akce Zažijte město jinak.

  *Slaný - Městské slavnosti se konají v sobotu. Na Masarykově náměstí bude rožněn býk a těšit se můžete i na historický program

  *Pec pod Sněžkou - Tradiční soutěž ve vaření nejlepšího guláše přímo na parkovišti v Peci pod Sněžkou proběhne v sobotu. Začátek programu je už v 8.30 hodin.

  *Kostelec nad Orlicí - Food festivalu na zámku Kinských začíná v sobotu úderem poledne

  *Brno – ochutnávky cupcakeů, makronek, dortíčků a dalších sladkostí můžete zažít v sobotu na Malé Americe

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 2.

  Za dobrým jídlem

  Rekonstrukci slavné bitvy můžete přihlížet oba dva víkendové dny.  Vojska zkříží meče na Bělohorské pláni na pražském Vypichu. Brány otevírají ve 12 hodin a hlavní bitva proběhne v 15 hodin v sobotu i neděli. Bitvy za účasti několika stovek účinkujících bude doplněno hudbou a pyroefekty. Součástí je i doprovodný kulturní program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 3.

  Bitva na Bílé hoře

  Den otevřených dveří Dopravního podniku se tentokrát uskuteční v sobotu v zázemí depa metra Zličín, vozovně Motol a garážích Řepy v Praze. Kromě tradiční přehlídky současné techniky, se můžete těšit i na historická vozidla, prohlídky servisního zázemí a bohatého doprovodného programu. Začíná se v 10 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 4.

  Dopravní depa zvou

  Záchranná služba, policie, armáda, hasiči, psovodi - prostě všechny složky integrovaného záchranného systému v neděli na Výstavišti v pražských Holešovicích ukáží, co umí. K vidění více než 100 vozidel velké záchranné techniky, akční ukázky zásahových jednotek a specializované týmy zdravotníků přidají kurzy první pomoci a jak postupovat ve vážných situacích při záchraně života. Akce trvá od 13 do 18 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Den záchranářů

  Další ročník Mezinárodního festivalu malých dechových orchestrů Vejvodova Zbraslav se koná na počet slavného skladatele a zbraslavského rodáka Jaromíra Vejvody od pátku do neděle. Zúčastní se orchestry z České republiky, Slovenska, Norska, Finska, Chorvatska a mažoretkové skupiny. Koncerty se konají i v Davli, na Jílovišti i ve Vraném nad Vltavou.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 6.

  Vejvodova Zbraslav

  Rytířské souboje, soutěže pro děti, dobové tržiště, hudba, tanec, zpěv – to je nabídka Svatováclavských slavností na hradě Okoř. Akce se koná v sobotu od 10 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Svatý Václav na Okoři

  Jubilejní 25. mezinárodní výstava koní a všeho co k nim patří, se koná od pátku do neděle na výstavišti v Lysé nad Labem. Letošní ročník je mimořádnou příležitostí vidět na vlastní oči vystoupení jedné z nejlepších škol španělské jízdy - pozvání na výstavu přijala portugalská jezdecká škola Escola Portuquesa de Arte equestre. Jejich vystoupení bude vrcholem večerní galashow.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Výstava koní

  Zámecký park na Loučeni na Nymbursku se od pátku do neděle promění na vojenské ležení francouzských, ruských a rakouských vojsk před jednou z mnoha bitev napoleonských válek. Očekáváme na 100 vojáků všech tří armád, chybět nebude dělostřelectvo, jízda, ale ani polní kuchyně, lazaret a markytánky.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Napoleonské slavnosti

  v areálu Památníku Jana Žižky v Borovanech se v sobotu od 13 do 18 hodin konají Trocnovské slavnosti. Uvidíte tu vše, ze života husitů včetně dobývání vozových hradeb. Kostýmy husitů vítány.

 • 10.

  Trocnovské slavnosti

  Pět kilometrů a 20 překážek, 13 km a 25 překážek nebo dokonce 20 km a 30 překážek – takové výzvy čekají na účastníky závodu Spartan Race. Ten se koná o víkendu na Lipně. Oba dny si budou moci zasoutěžit také děti, součástí víkendu bude i Spartan Kids pro děti od 4 do 14 let.

  Běhání je zdravé, ale musí se to umět.

 • 11.

  Spartan Race

  Zahrada Čech patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech. Zahrádkáři, chalupáři, kutilové, zahradníci i milovníci přírody tady najdou vše, co potřebují.  Výstava se koná do 22. září v Litoměřicích. Letos je připravena řada novinek a bohatý doprovodný program.

  víkenodvé tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 12.

  Zahrada Čech

  * Příběhy symbolů našeho státuv Jízdárně Pražského hradu je otevřená výstava Doteky státnosti. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout tisíc unikátních exponátů z archivu Vojenského historického ústavu a dalších, které se pojí se symboly našeho státu. Uvidí vývoj státního znaku, naší vlajky, ale i sako, ve kterém Jan Kubiš spáchal atentát na Reinharda Heydricha či první motorové letadlo vyrobené v Československu. Výstava potrvá do konce října.

  100 let Československa! Pražský hrad nabízí mnoho výstav.
  Autor: Dan Černovský

 • 13.

  Výstava ke 100. výročí republiky

  Unikátní výstava Retro biják představuje na 200 kostýmů a rekvizit z téměř 70 oblíbených českých i československých filmů z 60. až 90. let. Uvidíte například masožravou Adélu, dlouhý nos princezny Bosany, postel babičky ze Slunce, seno…, umyvadlo z vodnické rodiny Wassermannů a mnoho dalšího. „Doplňují je fotografie, plakáty a rekvizity, aby co nejlépe vystihly to nejznámější z daného díla,“ uvedla kurátorka Jana Sommerová. Kinohity vybralo hlasováním 400 tisíc samotných diváků. Výstavu uvidíte v Tančícím domě v Praze až do 14. října

  Retro Biják
  Autor: Mária Rušinová, Robert Klejch

 • 14.

  Retro biják

  Unikátní výstava Orbis Pictus Play Zlín je souborem více než 60 interaktivních objektů, které se snaží rozvíjet imaginaci a fantazii se zaměřením zejména na fenomén hry. Objekty vyráběli výtvarníci pod dohledem Petra Nikla a inspirovali se v Komenského knize Labyrint světa a ráj srdce. Projekt vznikl před 11 lety a v různých modifikacích po celém světě proběhlo již 80 interaktivních výstav, které zhlédly téměř 3 miliony návštěvníků. Na zlínském zámku jde o stálou expozici.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 15.

  Orbis Pictus na zámku

  Nablýskaná ruská Poběda a Volha, nezničitelný Trabant ze Zwickau, rumunský Oltcit, žigulík a jak jinak legendární tisícovka embéčko. Auta, která měla posunout někdejší socialistický blok k lepším zítřkům, přežila politiky i jejich ideologii. Vybrané kousky jsou k vidění v Technickém muzeu v Brně pod hlavičkou populární rozhlasové relace Pozor, zákruta, kterou od roku 1962 každou neděli hltaly desetitisíce posluchačů. Jde o stálou výstavu.

  Video
  délka: 00:39
  360p

  Pohled do expozice Pozor,zákruta, kterou může veřejnost navštívit v Technickém muzeu v Brně Zdeněk Matyáš

 • 16.

  Trabant, volha a ty další

  Nejznámější zrakové klamy představuje výstava Klamárium, kterou můžete vidět ve Světě techniky v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Expozice na ploše 1000 metrů čtverečních rozdělena do pěti hlavních pokojů, v nichž mohou návštěvníci vidět i vyzkoušet třicítku interaktivních exponátů. Ty představují dvacet nejznámějších optických klamů. Návštěvníci vidí neexistující podněty, a naopak nevidí ty existující. Kamarádi se jim před očima promění v obry a trpaslíky. Nehybné obrázky se začnou zdánlivě pohybovat…. Klamárium můžete navštívit až do října.

  Nejznámější zrakové klamy představuje výstava Klamárium, kterou v pátek otevřeli ve Světě techniky v Ostravě.
  Autor: stcostrava.cz

  Fotogalerie
  18 fotografií

   

   

   

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy