21. listopad 2017
Svátek slaví Albert, zítra Cecílie

Tipy na víkend: Za Ladovým Mikešem, císařem Napoleonem i na exkurzi do hřebčína

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů a vyrazit na výlet.
  Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů a vyrazit na výlet. (Czechtourism, archiv pořadatelů)
  16. listopadu 2017 ● 17:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkend bude pošmourný. V pátek ještě čekejte teploty kolem 8 stupňů a bez deště. V sobotu už se ochladí a bude pršet, na horách i sněžit. Stejná bude i neděle, teploty maximálně do 6 stupňů.

 • 1.

  Noc divadel

  Na sobotu připadá letošní Noc divadel. V celé republice jsou otevřena nejrůznější divadla i divadélka, těšit se můžete na speciální představení, prohlídky nebo přednášky. Program najdete ZDE 

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 2.

  Josef Lada v »Tančírně«

  Na 400 děl výtvarníka Josefa Lady můžete vidět na výstavě v Tančícím domě v Praze. Shlédnout tu můžete nejznámější obrazy z jeho volné tvorby, ilustrace knih a novin z meziválečné doby i dosud nezveřejněné kresby. V rámci doprovodného programu výstavy budou koncerty Filmové filharmonie a komentované prohlídky s vnukem malíře Josefem Ladou či kurátory výstavy. Výstava Sedmičky Josefa Lady se koná při příležitosti jeho letošního 130. výročí narození a 60. výročí úmrtí. Potrvá do 1. dubna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 3.

  Plechová huba

  Festival chilli papriček a ultimativní soutěž v jejich pojídání se koná v pátek ve smíchovském klubu Meet Factory v Praze.  V soutěži, která začíná ve 14.30 se utká zhruba 20 odvážlivců. Ten, který bude mít nejvíce »plechovou hubu«, vyhrává. Zkusit svou výdrž můžete i vy, stačí se zaregistrovat od 12 do 14 hodin. Součástí akce jsou kuchařské show a pěkně pálivé ochutnávky.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 4.

  Sametové posvícení

  Události roku 1989 připomíná Sametové posvícení, satirický průvod masek inspirovaný tradiční slavností Fasnacht. Masky v nadživotní velikosti projdou centrem Prahy v pátek. Akce začíná v 10.30 na Albertově a potrvá celý den ukázkou studentských spolků, projevy osobností akademického života i živými koncerty.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Animánie v Plzni

  Krátké filmy vytvořené malými i mladými umělci, workshopy, výstavy filmových dekorací i představení nových počítačových her, to vše nabídne od čtvrtka do neděle v Plzni festival Animánie. Vedle soutěžní sekce se budou promítat i celovečerní snímky, například Hurvínek a kouzelné monstrum nebo nový film Lajka o prvním psu ve vesmíru. Festival se uskuteční v prostorách Moving Station a Cafe Anděl.

  Pro děti jsou připravené tvůrčí dílny. Ilustrační foto.
  Autor: Animánie

 • 6.

  Za starokladrubáky

  Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá od pátku do neděle mimořádné prohlídky areálu v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech. Komentované prohlídky budou probíhat v Kladrubech nad Labem každou celou hodinu od 10 do 15 hodin a ve Slatiňanech v 11, 13 a 15 hodin. V obou hřebčínech si budou moci návštěvníci prohlédnout expozici kočárů, hlavní stáje a dozvědět se ty nejzajímavější informace o chovu, historii i o využití starokladrubských koní, které jsou nejstarším původním českým plemenem. V Kladrubech nad Labem bude veřejnosti zpřístupněn i zámek, ve kterém se nachází expozice věnovaná známému císařskému páru, Františku Josefu I. a Alžbětě Bavorské řečené Sissi.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Lidové Vánoce

  V areálu skanzenu Polabského národního muzea v Přerově nad Labem ožívají chalupy scénkami ze života našich předků. V interiérech všech staveb se předvádějí starobylé adventní a vánoční zvyky. Uvidíte zde starodávné přástky a dračky, barborky a lucky, věštění na Štědrý den, nechybí také předvánoční trhy. Vánoční výstava trvá až do 30. prosince.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Andělské tvoření

  Tuto sobotu a pak 2. prosince si můžete vyrobit v českokrumlovských klášterech andělské kostýmy, křídla, svatozáře, čelenky s hvězdou či lucerny na svíčky. Ty pak využijete při Andělském průvodu 8. prosince. Pro výrobu šité části andělského kostýmu je zapotřebí přinést si bílá prostěradla a případně další doplňky. V klášterech se také koná až do konce března příštího roku výstava nejen kostýmů z pohádky Anděl Páně 2. V sobotu od 12. hodin navíc začíná tradiční Krumlovský piknik, který se letos poprvé koná na nádvoří někdejšího kláštera klarisek. Ochutnat tu můžete podzimní gastronomické speciality oblíbených českokrumlovských kuchařek a kuchařů.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Přijede Napoleon

  V sobotu si můžete připomenout den, kdy do Brna přijel císař i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, na dobové speciality a také na unikátní videomapping. V 17 hodin proběhne před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí zahájení akce a od protějšího parku pak bude po 17. hodině vyrážet průvod zhruba 20 vojáků na koních v čele s Napoleonem. Průvod projede historickým centrem města a bude končit kolem na Kapucínském náměstí. Tam lidi pozdraví Napoleon a po 18. hodině je připraven videomapping.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 10.

  Sáhněte si na středověk

  Výstava s názvem Expedice středověk vás přenese do období středověku. Dozvíte se tu řadu zajímavostí a na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak se asi žilo na hradě i na bitevním poli. Pro děti jsou zde k dispozici repliky dobových oděvů, předměty ze středověké kuchyně, hudební nástroje, hry, pomůcky útrpného práva, zemědělské nářadí a mnohé další exponáty. Na téměř všechny předměty je možné sáhnout, vše se dá vyzkoušet. Na malé bojovníky čeká osedlaný kůň pro turnajového rytíře, repliky zbroje a zbraní či fragment husitské vozové hradby. Zajímavé bude nahlédnout, jak vypadala středověká kuchyně nebo jaké slasti a strasti stýkal řeholní život v klášteře. Interaktivní výstavu můžete navštívit do konce listopadu na zámku ve Zlíně.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 11.

  Zámecké imaginárium bratří Formanů

  Srdečně všechny zveme do Středočeského muzea v Roztokách u Prahy na živou výstavu divadelních, loutkových a výtvarných ostrostřelců. Výstava oživuje výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace. Dovednost tvůrců však míří jako oko ostrostřelců na hravost a představivost návštěvníků. Do této expozice, která probíhá až do 11. února smíte vstoupit jako do výtvarné herny, oživlé divadelní dekorace nebo laboratoře geniálního vynálezce, který vás nechá objevit krásy a taje světa vašima vlastníma očima.

  Zámecké imaginárium
  Zámecké imaginárium
  Autor: archiv

 • 12.

  Za knížkami s Analfabetou

  Na velkou a dobrodružnou cestu do světa dětské literatury se můžete vydat v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu v Brně. Koná se tu totiž výstava, která chce zábavnou formou seznámit děti s literaturou, a to jak českou, tak světovou. Potkat se tu tak můžete s řadou známých literárních postaviček, k vidění je úplně první český komiks nebo první dětská čítanka od Aloise Vinařického z roku 1839. Navíc se připraven doprovodný program v podobě psaní brkem, rytí do voskové tabulky a další. Výstava nese jméno Analfabety Negramotné, hlavní hrdinky jedné z knížek slovenského autora Jána Uličianského. Prohlédnout si ji můžete až do konce července příštího roku.

  Výstava dětských knih v Brně.
  Autor: Markéta Malá

 • 13.

  Terakotová armáda

  Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabízí jedinečný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š‘-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako »osmý div světa« a nedaleko města Xi´an kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než osm tisíc terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy. Výstava v Oblastním muzeu v Mostě je interaktivní a prohlédnout si ji tu můžete až do 7. ledna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 14.

  Království lesa

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 15.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

  Fotogalerie
  16 fotografií

   

Autor: rum
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy