28. květen 2017
svatek = Vilém
svatek URL =
zitra = Maxmilián
svatek URL =
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

34 tipů na víkend: Ratolest Fest, závody koní i koncerty Mezi ploty!

/
 • Ani tento víkend nemusíte zůstat doma, vyzkoušejte některý z našich tipů.
  Ani tento víkend nemusíte zůstat doma, vyzkoušejte některý z našich tipů. (Czechtourism, archiv pořadatelů)
  26. května 2017 ● 06:01
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkend bude nádherný! V sobotu čekejte teploty kolem 24 stupňů a v neděli až 27 stupňů.

 • 1.

  Mezi ploty

  Jubilejní 25. ročník akce Mezi ploty se o víkendu uskuteční v areálu Psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích. Na 14 scénách rozesetých v krásném prostředí mnohahektarového parku přijede kolem 120 hudebníků, kapel, divadel a dalších účinkujících. Připraven je bohatý doprovodný kulturní program pro všechny generace.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 2.

  Ratolest Fest

  Rodinný sportovní, kulinářský, umělecký a praktický festival pro děti a jejich rodiče s názvem Ratolest Fest se koná v sobotu na náplavce Rašínova nábřeží v Praze. Poznat tu můžete nejrůznější aktivity pro děti, sportovní kluby, připraven je bohatý doprovodný program. Bude tu i pěvecká škola a soutěž s muzikálem Ferda Mravenec, která bude probíhat v podpalubí lodi Tajemství. Zvát na ni budou velcí plyšoví Ferda Mravenec s Broukem Pytlíkem, kteří se budou pohybovat po celém areálu festivalu.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 3.

  Operace Anthropoid

  V sobotu se v Heydrichově zatáčce u zastávky tramvaje U kříže v Praze Libni koná rekonstrukce vojenského útoku na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha. Atentát mezi 10.25 a 10.45 bude komentovat badatel Jiří Padevět. Kulisu dokreslí i dobové tramvaje a vozidla.

  Auto, ve kterém jel R. Heydrich.

 • 4.

  Pivní festival

  Letenská pláň v Praze bude až do 27. května hostit Český pivní festival. Představí se tu produkce desítek českých mikro, mini a středních pivovarů, v nabídce nebudou chybět ani česká vína či nealko a samozřejmě spousta dobrého jídla. Na každý den je připraven doprovodný program – především koncerty a workshopy s gastronomickou tématikou. Areál na Letné bude otevřen denně od 12 hodin do půlnoci.

  Případ, kdy Nejvyšší soud označil vyhazov zaměstnance, který nadýchal 0,32 promile, za protizákonný, rozpoutal vlnu nevole odborníků.

   

 • 5.

  Na kole nebo v poklusu

  *Karlštejn - Zaběhněte si závod s výhledem na Karlštejn a proběhněte vápencovým lomem Velká Amerika, který je pro veřejnost za běžných podmínek uzavřen! Délky tras závodů jsou 12 a 19 km a dětské závody na 500 m a 1 km. Start je v sobotu v obci Mořina a je součástí seriálu Běhej lesy.

  *Pec pod Sněžkou – charitativní výstup na Sněžku se koná v sobotu. Start je na centrálním parkovišti v 8.30. Výšlap tentokrát podpoří dvouletou Pavlínku z Karviné, která po nákaze meningokoka přišla o nohu. Součástí akce je i doprovodný program.

  *Klatovy – z náměstí v sobotu průběžně startuje největší maraton horských kol. Vybrat si můžete mezi trasami v délkách 46 km, 70 km a 105 km, které vás zavedou do překrásného podhůří Šumavy.

  *Brno - Rainbow Run je pětikilometrový běh plný zábavy a radosti určený pro všechny. Akce se koná v Avion Shopping Parku. Cestou vás zasypou i barvy.

  *Zlín - Sporťáček - největší náborový sportovní festival pro mládež u nás se koná v sobotu. Na jednom místě se prezentují desítky až stovky klubů a návštěvníci si vše zkouší. Děti si tak mohou vybrat správný sport, který je bude bavit.

  *Ostrava – Český běh žen se koná v sobotu. Připravené tratě jsou dlouhé 2,5 km, 5 km a 10 km. Můžete ale jít i s nordic walking holemi, či si zaběhnout s kočárkem. Starty jsou průběžně od 9.30, kdy na jeden kilometr vybíhají děti.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 6.

  Středověké bitvy a jiná klání

  * Praha Břevnov - rytířské turnaje, mušketýrské souboje, dobovou hudbu, kejklíře, soutěže pro malé princezničky a pážata, akrobacii, dobové tržiště můžete zažít v sobotu od 10 od 18 hodin v Břevnovském klášteře.

  *Týn nad Vltavou - historicky laděný den v zahradě zámku Mitrowicz bude v sobotu plný šermířů, divadel, hudby, rytířských turnajů a workshopů pro děti i tvořivé dospělé. Prohlídky zámku a zámecké kaple s předváděním práce restaurátorů.

  *Chrastava na Liberecku – Na sobotním programu je vojenství římských legií, pomocných sborů, Keltů, Germánů. Koně, řemesla i možnost vše vyzkoušet. Program začíná v 11 hodin, od 15 je plánovaná hromadná ukázka boje legionářů s barbary ve starověku.

  *Kouřim – rekonstrukce Bitvy u Lipan se uskuteční na Lipské hoře, poblíže Mohyly u obce Vitice. Areál se otevírá v 11 hodin, hlavní bitva proběhne v 16 hodin.

  *Hradčany u Tišnova - zábavné odpoledne pro děti i dospělé je připraveno od 13 hodin. Těšit se můžete na historický šerm, dobová hudba a dobové tance, soutěže, ukázky policie a hasičů a další program.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Veteráni v akci

  *Třeboň – na zámku se koná výstava vozidel se starším datem výroby. Prohlédnout si je můžete od 9.30 do 12 hodin.

  *Ostrava - Sraz na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě od 7.30 do 9 hodin, následná výstava vozidel, v 10.15 start rallye.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Den Starokladrubáků

  Poslední květnovou sobotu proběhne v Kladrubech nad Labem Den starokladrubského koně. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, v jehož rámci se můžete těšit na vystoupení starokladrubských běloušů i vraníků jak pod sedlem, tak v zápřeži, ukázky drezury a vícespřeží, vystoupení významných hostů a mnoho dalšího. Slavnostní den završí Muzejní noc s netradičními prohlídkami zámeckých interiérů a kočárovny s postrojovnou.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Na jednom břehu

  Specialitou festivalu Na jednom břehu v Hradci Králové bude výjimečný koncert kapely Zrní, držitelů ceny Anděl, spolu s padesátičlenným orchestrem Filharmonie Hradec Králové. V rozšířeném přírodním areálu Letního kina nechybí čajovna, vinotéka, specializované mezinárodní kuchyně, malovýrobci kreativních doplňků či recyklovaných výrobků. Akce se koná v sobotu.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 10.

  Gulášové slavnosti

  Ochutnávat a hodnotit kančí guláše, které připravilo pět soutěžních celků můžete v sobotu v Mostě. Doprovodný program obstarají kapely různých žánrů.

  ...
  Autor: Shutterstock

 • 11.

  Policejní mistrovství na koních

  V Brně se bude v sobotu konat jubilejní 20. ročník Mezinárodního Policejního mistrovství České republiky 2017 v jezdectví. A je se na co těšit. Jezdci na koních budou přeskakovat překážky a brodit se vodou. přijedou i policisté z Belgie, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Slovenska a Velké Británie. V areálu na Panské Líše budou zápolit jezdci i zvířata. Od deseti hodin uvidí diváci skokové derby, které prověří koně a jezdce při zdolávání přírodních a parkurových překážek. O půl druhé odpoledne proběhne druhá soutěž v policejním parkuru.

  Video
  délka: 03:52
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Policisté z osmi států poměří o víkendu své síly v jezdectví. Diváci se mohou těšit na atraktivní program. Policie ČR

 • 12.

  Slované na huti

  V Josefovském údolí Moravského krasu bude probíhat spousta akcí, jednou z nich je i program pro rodiny s dětmi v areálu technické památky Stará huť u Adamova s názvem Slované na huti. Uvidíte, jak se milířovalo uhlí, pro děti je připraveno několik stanovišť s úkoly a soutěžemi. Akce se koná v sobotu od 10 do 17 hodin.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Kácení máje

  V areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se v sobotu koná cen plný zábavy především pro děti. Čeká tu na ně devět příležitostí vyzkoušet si tradiční řemesla. Předvádět se bude provaznictví, košíkářství, voskařství, tkaní na tkalcovském stavu či modelování z hlíny. Navíc si děti mohou vyzkoušet výrobu lodiček z kůry či batikování. Tradiční lidová májová slavnost Kácení máje se uskuteční v neděli od 14 hodin.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 14.

  Odemykání mechových jezírek

  Průvod obcí s historickou napoleonskou gardou (od 12.30), kolotoče, kejklíři, hudba a spousty dalšího čeká v sobotu na farmě Orlí Vrch ve Zlatých Horách. Koná se tu tradiční otevírání rejvízské sezóny.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 15.

  Království lesa

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 16.

  Motýlí líhnutí ve Fata Morganě

  Ve skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v pražské Troji se i letos budou líhnout motýli. Vidět můžete vše na vlastní oči a pořádně zblízka. Překrásní motýli budou totiž volně poletovat po celém skleníku a není neobvyklé, že si vám sednou na tričko, hlavu či ruku… Opět budou velkou atrakcí ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýly světa, kupříkladu otakárci. Ozdobou budou také mnohé druhy martináčů. Zahrada navíc letos přivezla i druhy, které tu dosud nebyli. Obdivovat křehkou krásu můžete do 28. května.

  Video
  délka: 00:26
  720p 480p 360p 240p

  Trojská botanická zahrada zahájila výstavu tropických motýlů Eva Fornálová

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 17.

  Brick Republic

  Největší interaktivní výstava lega začíná v sobotu a potrvá až do konce června na Výstavišti v Praze Letňanech. Na ploše dvou tisíc m2 bude k vidění přes 300 unikátních Lego modelů. Největší stavbou je škola čar a kouzel v Bradavicích, která má plochu téměř 30 m2. Obdivovat můžete i obří pohyblivý zábavní park z LEGO kostek včetně nové 6metrové horské dráhy, 30 m dlouho vláčkodráhu a spoustu dalšího.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 18.

  Interaktivní Zahrada

  Interaktivní instalaci na hranici animovaného filmu, počítačové hry, výstavy, dětského hřiště, motokrosu, divadla můžete zažít v KD Vltavanů v Praze Braníku. Návštěvník se na výstavě setká například s mluvící velrybou, podívá se do nitra velkého trpaslíka skrze »Trpaskop« nebo zjistí, co je to »Štěkafon«. Instalace je inspirovaná knížkou Jiřího Trnky Zahrada. Do magického světa můžete zavítat až do konce května.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 19.

  Magické vikýře PLAY

  Oblíbená výstava, kde je nutné na vše šahat a vše si vyzkoušet, je opět k navštívení v Malostranské besedě v Praze 1. Expozice Magické vikýře PLAY je místem tvořivosti, hravosti a fantazie. Díky dvou desítkám zvukovým, optickým a kinetickým objektům nabízí vhled do oblasti hudební nauky, výtvarné výchovy či fyziky. Navštívit ji můžete denně od 10 do 18 hodin až do 30. června. Podívejte se na video z výstavy.

  Video
  délka: 01:28
  480p 360p 240p

  Magické vikýře nabízejí dětem zábavu, dospělým krásný výhled Michaela Lišková

 • 20.

  Jak vzniká známka

  Putovní výstavu poštovních známek od Adolfa Borna můžete vidět ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně. Na výstavě budou k prohlédnutí originální návrhy známek, hotové poštovní známky v arších nebo obálky prvního dne vydání, návrhy razítek, které pro Českou poštu Adolf Born navrhoval od r. 1992. Jsou to např. známky k 500. výročí objevení Ameriky, cyklus Europa - Pověsti a legendy, Velikonoční tradice nebo známkové zpracování večerníčku Mach a Šebestová. Poslední vystavenou známkou je 130. výročí poštovního bankovnictví z roku 2013. Výstave je otevřena do 30. června.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 21.

  Pyšná princezna v Telči

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 22.

  Poklady Lichtenštejnů

  Slezské zemské muzeum v Opavě představí na 250 nejcennějších skvostů z darů knížete Jana II. z Lichtenštejna. Získalo je před 100 lety a veřejnost je takto ještě nikdy neviděla. Sbírka sochařství představí kolekci třiceti děl zahrnující gotické dřevořezby i plakety či medaile, které mají kromě opavského muzea ve svých sbírkách Metropolitní muzeum v New Yorku či Národní galerie umění ve Washingtonu. Sbírkově nejobsáhlejší částí bude kolekce užitého umění, zahrnující předměty ze skla, keramiky, porcelánu či vzácné kusy nábytku, například zlacenou dětskou kolébku nebo bohatě zdobenou postel s nebesy. Výstava potrvá do 13. srpna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 23.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

 • 24.

  Bratři v triku na výstavě

  Unikátní výstava, která mapuje 70 let Studia Bratři v triku - nejúspěšnějšího a nejstaršího českého studia kresleného filmu, probíhá ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Studio od svého vzniku v roce 1945 vytvořilo více než 1600 filmů různých výtvarných stylů a žánrů. Vznikly zde legendární večerníčky Krteček, Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka nebo víla Amálka a mnohé další. Výstava potrvá do 9. července.

  víkendové tipy

   

   

  Fotogalerie
  25 fotografií

Autor: red
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 9

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)

putnam: sensadebil těší mě, Honza.

(21. 04. 2017 19:48)

tonny44: Šmírák??? To jsi teda hnusnej dobytek.

(21. 04. 2017 16:12)

sensadrak: Typický, líný bolševický čuně.

(21. 04. 2017 10:20)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy

Jdi na hlavní stránku Blesk.cz