22. červen 2017
svatek = Pavla
svatek URL =
zitra = Zdeňka
svatek URL =
Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka

33 tipů na víkend: Václav IV. na stříbření, letecké dny i metání kaše

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí využít některý z našich tipů a vyrazit.
  Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí využít některý z našich tipů a vyrazit. (Czechtourism, archiv pořadatelů)
  22. června 2017 ● 17:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Tropické počasí bude pokračovat i přes víkend.

 • 1.

  Pojď ven s maminkou

  Časopisy Maminka, Sluníčko a Mateřídouška vás zvou na již V. ročník akce Pojď ven s maminkou. Oslavit padesátiny časopisu Sluníčko můžete v neděli v parku Na Pankráci v Praze 4. Akce Pojď ven s Maminkou se koná od 13 hodin. Těšit se můžete na Taneční hrátky s Honzou Onderem, soutěže pro děti, skákací hrady, malování na obličej a další program. Vše o akci ZDE

 • 2.

  Karlín slaví

  V pátek uplyne přesně 200 let od založení pražského Karlína, který byl pojmenován na počest manželky císaře Františka I. Karolíny Augusty. V Karlíně se tak koná 16 hodin koncert Ivana Hlase, The Tap Tap a dalších. Hlavní oslavy pak začínají v sobotu od 10 hodin dětským programem na Karlínském náměstí. Můžete se těšit na kolotoče, houpačky, projížďky kočárem, dílničky, divadelní pohádky, farmářské trhy a vystoupení Wabiho Daňka.

  víkendové tipy

 • 3.

  Návštěva u Benešových

  Letní sídlo prezidentů v Sezimově Ústí - vila Hany a Edvarda Benešových bude otevřena veřejnosti o víkendu. Prohlídky probíhají od 10 do 16 hodin v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce. Délka prohlídky je zhruba 40 minut.

  víkendové akce

 • 4.

  Letecké dny

  *Cheb – 100. výročí založení prvního vojenského letiště u nás, právě v Chebu, se oslaví o víkendu bohatým programem leteckého dne. K vidění budou vojenská letadla od 1. světové války po současnost, bojové ukázky, pyrotechnika, pozemní technika a mnoho dalšího

  *Roudnice nad Labem – letecko-společenská akce se koná o víkendu od 12 do 17 hodin. V programu se představí nejen historické letouny, ale současná letecká technika a bohatý doprovodný program.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Pojďte sportovat!

  *Březí - Letní biatlonový běh na běžkách se střelbou na sklopné terče vzduchovkou se koná v sobotu u nohejbalového hřiště

  *České Budějovice – Desítky sportovních aktivit, klubů, odborníků a hvězd na jednom místě. Takový je Sporťáček - největší náborový sportovní festival pro mládež u nás. Hlavním cílem festivalu je přivést děti k pohybu. Na jednom místě se prezentují desítky až stovky klubů a návštěvníci si vše zkouší. Děti si tak mohou vybrat správný sport.

  *Olomouc – Olomoucký Půlmaratón se běží v sobotu. Součástí je řada doprovodných běhů pro každého.

  *Všemina - Sedmý ročník jedinečného zážitkového festivalu Fair Play - letos netradičně u přehrady ve Všemině! Opět se můžete těšit na desítky netradičních sportovních disciplín, které budete moci během jediné soboty s otevřenými ústy obdivovat, a pokud budete mít dost odvahy, také na vlastní kůži vyzkoušet.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 6.

  Předvádí se veteráni

  *Brandýs nad Orlicí – v sobotu na náměstí od 12 do 14 hodin se koná X. mezinárodní setkání majitelů a příznivců automobilů Aero.

  *Náchod - výstavu veteránů na třetím zámeckém nádvoří zámku v Náchodě se koná od 13 do 16 hodin

  *Rychvald - devátý ročník setkání veteránů se uskuteční opět na náměstí Míru. Akce začíná v 9 hodin, nebude chybět hudební produkce ani spanilá jízda.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Královské stříbření

  Gotická slavnost, připomínající slavné tradice královského horního města Kutná Hora se koná celý víkend. Město i jeho návštěvníci se vrátí o 620 let zpátky, tedy na začátek 14. století, kdy přijede samotný král Václav IV. se svým dvorem. Celá slavnost probíhá jako neopakovatelná velkolepá divadelní premiéra pro stovky nadšených aktérů.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Bubnování u menhirů

  Milovníci keltské kultury se sejdou v sobotu na malém Sukově u Kutné Hory, kde se v sobotu koná bubnování i menhirů. Pro děti je připravené zajímavé povídání o středověké zbroji a zbraních a také o lukostřelbě. Vše si budou moci vyzkoušet. Večer, po setmění, bude jako tradičně vystoupení s ohněm.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Balónové hemžení

  Od čtvrtka až do neděle se koná v Bělé pod Bezdězem již 15. ročník Bělského balónového hemžení. Od pátku do neděle vždy v půl šesté vzlétnou balóny k rannímu letu, v sobotu od 18 hodin je připraven na hřišti u Háječku doprovodný program v podobě leteckých modelářů, seskoku parašutistů i noční balónové show.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - David Malík

 • 10.

  Myslivecké slavnosti

  V sobotu se v areálu loveckého zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou koná již 16. ročník Národních mysliveckých slavností. Program, jenž tradičně vyvrcholí Mistrovstvím České republiky ve vábení jelenů, nabídne ukázky práce chladnokrevných koní, soutěž o nejlepší guláš či přehlídku výcviku dravců i loveckých psů. Vyzkoušet na vlastní kůži si návštěvníci mohou také řadu loveckých a lesnických dovedností nebo jízdu v koňském zápřahu. Program je připraven od 9 do 17 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 11.

  Slavnosti kaše

  Horažďovice opět ožijí tradičními Slavnostmi kaše. Mírové náměstí se opět promění ve středověké tržiště plné rytířů a kejklířů. Slavnosti se konají jako vzpomínka na obléhání města, při kterém zde v roce 1307 zemřel český král Rudolf Habsburský, přezdívaný pro svou šetrnost Král kaše. Metat po sobě kaší můžete v sobotu od 9 až do půlnoci.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 12.

  Slavnosti Solné stezky

  Tradiční renesanční městské slavnosti připomínají význam středověké obchodní stezky pro město Prachatice. Centrum města se od pátku do neděle stane historickým tržištěm a ožije průvody v kostýmech, renesanční hudbou, divadlem, produkcemi šermířů i kejklířů a vystoupeními zahraničních souborů z partnerských měst.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Síla barbarů

  Slunovratový Festival živého pravěku se koná v sobotu v pravěké osadě Křivolík u České Třebové. Tentokrát nese podtitul Síla barbarů a připomene první písemnou zmínku o našem území, kdy se keltští Bójové střetli s kmeny přicházejícími ze severu a tzv. Boiohaemum získalo poprvé své místo na starých mapách. Návštěvníci se mohou těšit na bojové střety a hrané výjevy hrdých válečníků nebo také poznají, jak tehdejší kmeny mistrně ovládaly například staré umění tavby bronzu. Pro nejmenší účastníky programu bude připravena řada zážitkových a tvořivých dílen. Akce se koná od 11 do 18 hodin.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 14.

  Dopravní nostalgie

  Příznivci parních lokomotiv, starých tramvají, trolejbusů a autobusů se v sobotu sejdou v Brně na tradičních dnech dopravní nostalgie. Vedle tradičních jízd se mohou těšit v sobotu na parní vlak jedoucí po mnoha letech po veletržní vlečce čtyřpruhovou ulicí Poříčí. Dopravní podnik také poprvé ukáže renovovanou tramvaj Tatra T2 a vlečný vůz původem z roku 1926 z Ringhofferovy továrny.  Pro zájemce je připraven i speciální výlet historickým autobusem v neděli z Brna do jeskyně Výpustek u Křtin. Za 120 korun se lidé svezou autobusem a mohou navštívit jeskyni, kde se skrývá kdysi tajné vojenské pracoviště.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 15.

  Tanky v Šatově

  Areál československého opevnění v Šatově ožije v sobotu vojáky v uniformách, zbraněmi, vojenskou technikou a zajímavými prezentacemi. Připravený je bohatý program, jehož součástí budou i interaktivní stanoviště pro děti a rodiče. Akce trvá od 10 do 18 hodin.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 16.

  Pexeso aneb pekelně se soustřeď

  V Městském muzeu a galerii ve Svitavách začíná v pátek výstava Pexeso aneb pekelně se soustřeď. Na návštěvníky čeká několik set souborů kartiček včetně kuriozit. Jsou tu i zvuková pexesa nebo extrémní, která jsou hrozně těžká, protože obrázky jsou od malířů a jsou si velmi podobné K vidění budou i erotická s obrázky z Kámasútry, ale ty uvidí jen dospělí.  Budou totiž uzavřená ve schránce na číselný kód. Pexeso vzniklo v Československu v 60. letech minulého století, autorem hry je Zdeněk Princ.

  víkendové tipy

 • 17.

  Výstava stanů

  Tradiční prodejní Výstava stanů opět zve na vyzkoušení toho nejlepšího do přírody. Ve dvou halách se na ploše 10 500 m² v areálu PVA EXPO Praha Letňany letos představí více než 150 značek. Bude tady stát na 320 stanů všech typů i oblíbené spacákové ležení, kde si budete moc vyzkoušet stovky spacáků a karimatek. Najdete tady největší výběr turistického zboží na českém trhu: pořídíte tu stany, spacáky, karimatky a kempinkový nábytek, ale i batohy, oblečení, obuv a nejrůznější doplňky, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další outdoorové vychytávky. Výstava trvá až do 13. srpna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 18.

  Motýli v arboretu

  Arboretum Nový Dvůr ve Stěbořicích na Opavsku vystavuje do konce června tropické motýly. Stovky živých exponátů budou v jednom ze skleníků k vidění celý červen. Budou-li mít návštěvníci štěstí, uvidí líhnutí motýlů z kukel. Zájemci se mohou těšit na tropické otakárky, atlasy, danaidy, batolce, perleťovce, okáče, bělásky, babočky či bájná modrokřídlá morfa.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 19.

  Království lesa

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 20.

  Brick Republic

  Největší interaktivní výstava lega na Výstavišti v Praze Letňanech je prodloužena do 10. července. Na ploše dvou tisíc m2 bude k vidění přes 300 unikátních Lego modelů. Největší stavbou je škola čar a kouzel v Bradavicích, která má plochu téměř 30 m2. Obdivovat můžete i obří pohyblivý zábavní park z LEGO kostek včetně nové 6metrové horské dráhy, 30 m dlouho vláčkodráhu a spoustu dalšího.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 21.

  Magické vikýře PLAY

  Oblíbená výstava, kde je nutné na vše šahat a vše si vyzkoušet, je opět k navštívení v Malostranské besedě v Praze 1. Expozice Magické vikýře PLAY je místem tvořivosti, hravosti a fantazie. Díky dvou desítkám zvukovým, optickým a kinetickým objektům nabízí vhled do oblasti hudební nauky, výtvarné výchovy či fyziky. Navštívit ji můžete denně od 10 do 18 hodin až do 30. června. Podívejte se na video z výstavy.

  Video
  délka: 01:28
  480p 360p 240p

  Magické vikýře nabízejí dětem zábavu, dospělým krásný výhled Michaela Lišková

 • 22.

  Jak vzniká známka

  Putovní výstavu poštovních známek od Adolfa Borna můžete vidět ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně. Na výstavě budou k prohlédnutí originální návrhy známek, hotové poštovní známky v arších nebo obálky prvního dne vydání, návrhy razítek, které pro Českou poštu Adolf Born navrhoval od r. 1992. Jsou to např. známky k 500. výročí objevení Ameriky, cyklus Europa - Pověsti a legendy, Velikonoční tradice nebo známkové zpracování večerníčku Mach a Šebestová. Poslední vystavenou známkou je 130. výročí poštovního bankovnictví z roku 2013. Výstave je otevřena do 30. června.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 23.

  Pyšná princezna v Telči

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 24.

  Poklady Lichtenštejnů

  Slezské zemské muzeum v Opavě představí na 250 nejcennějších skvostů z darů knížete Jana II. z Lichtenštejna. Získalo je před 100 lety a veřejnost je takto ještě nikdy neviděla. Sbírka sochařství představí kolekci třiceti děl zahrnující gotické dřevořezby i plakety či medaile, které mají kromě opavského muzea ve svých sbírkách Metropolitní muzeum v New Yorku či Národní galerie umění ve Washingtonu. Sbírkově nejobsáhlejší částí bude kolekce užitého umění, zahrnující předměty ze skla, keramiky, porcelánu či vzácné kusy nábytku, například zlacenou dětskou kolébku nebo bohatě zdobenou postel s nebesy. Výstava potrvá do 13. srpna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 25.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

 • 26.

  Bratři v triku na výstavě

  Unikátní výstava, která mapuje 70 let Studia Bratři v triku - nejúspěšnějšího a nejstaršího českého studia kresleného filmu, probíhá ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Studio od svého vzniku v roce 1945 vytvořilo více než 1600 filmů různých výtvarných stylů a žánrů. Vznikly zde legendární večerníčky Krteček, Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka nebo víla Amálka a mnohé další. Výstava potrvá do 9. července.

  víkendové tipy

   

   

  Fotogalerie
  30 fotografií

Autor: red
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 9

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)

putnam: sensadebil těší mě, Honza.

(21. 04. 2017 19:48)

tonny44: Šmírák??? To jsi teda hnusnej dobytek.

(21. 04. 2017 16:12)

sensadrak: Typický, líný bolševický čuně.

(21. 04. 2017 10:20)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy