30. duben 2017
svatek = Blahoslav
svatek URL =
zitra =
svatek URL =
Svátek slaví Blahoslav, zítra je Svátek práce

32 tipů na víkend: Na čarodějnice, za rytíři do Libušína nebo do tanku!

/
 • Ani tento víkend nemusíte zůstat doma, vyzkoušejte některý z našich tipů.
  Ani tento víkend nemusíte zůstat doma, vyzkoušejte některý z našich tipů. (CzechTourism)
  28. dubna 2017 ● 06:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkedn by nás měl vrátit do jara. V sobotu ještě čekejte přeháňky a teploty 11 až 15 stupňů, v neděli a v pondělí už by mělo být jasno s teplotami až 18 stupňů.

 • 1.

  Den ve Žlebech

  Dětský den je připraven v oboře Žleby. Během dětského dne bude otevřena neveřejná část obory s různými soutěžními stanovišti pro děti. Vyzkoušet si tu budou moci třeba střelbu ze vzduchovky nebo z luku. Dětský den se koná od 10 do 13 hodin a je zakončen krmením bílých jelenů a ukázkou dravců.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 2.

  Pohádkový výšlap

  Již 14. ročník zahájení turistické sezóny v Českém ráji v rámci hry »Za pověstmi Českého ráje«. Putování Hruboskalskem plné všetečných otázek a zajímavých úkolů na vás čeká v sobotu od 8.45 hodin. Start i cíl je ve Sportovně rekreační areál Maškova zahrada v Turnově. Na cestě budou provázet postavičky z českorajských pověstí.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 3.

  Tankový den

  Den s aktivitami pro celou rodinu, ukázky vojenské techniky, dobových vojenských táborů a rekonstrukce bitev z 2. sv. války, jízdy obrněným transportérem, Hummer H1, čtyřkolky a mnoho dalšího můžete zažít na tankodromu v Milovicích tuto sobotu od 10 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 4.

  Majálesy

  Užít si studentského veselí s majálesovým průvodem, volbou krále, alegorickými vozy, hudbou a další zábavou můžete zažít třeba v sobotu na Výstavišti v Letňanech v Praze.

  majáles

 • 5.

  Bitva o Bílé Karpaty

  Přijd'te se podívat na bitvu o Bílé Karpaty, rekonstrukci jedné z největších bitev konce druhé světové války v Československu. Po třech letech se vrací na louky mezi Strání a Korytnou. Program začíná v sobotu v 10 hodin, uvidíte leteckou bitvu, přelet greenů, slavný sovětský tank T34  a další spousta vojenské techniky.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 6.

  Největší festival středověku

  Na dva tisíce šermířů od nás i ze zahraničí se sjedou sobotu od 12 hodin do Libušína, kde se koná již 26. Ročník největšího středověkého festivalu u nás. Těšit se můžete na rytířské turnaje, komentované prohlídky historického vojenského ležení, ukázku středověkého rugby, nebude chybět ani oblíbená dětská bitva nebo bohaté dobové tržiště s živou hudbou.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 7.

  Setkání veteránů

  *Panenské Břežany - Památník národního útlaku a odboje připomene v sobotu hrdinství účastníků při atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Od 10.30 do 11.30 si tu můžete prohlédnout historická vozidla, výstroj a výzbroj americké armády z období 2. světové války.

  *Libeř - 11. ročník spanilé jízdy historických traktorů, motocyklů a aut v Libni u Libře se koná v sobotu od 9 hodin. Připraven je doprovodný program.

  *hrad Veveří u Brna – spanilá jízda veteránů se uskuteční brněnskými ulicemi s cílem na hradě Veveří v pondělí od 9 hodin. Start je na nádvoří Technického muzea.

  *Ostrava – na Slezskoostravském hradě startuje v pondělí veteránská sezóna. Od 9.30 se tu sjedou všechny možné motorky i automobily staršího data výroby.

  *Zlín – na náměstí Míru se uskuteční první setkání veteránů pod názvem Czech Drive. Připraveny jsou ukázky záchranných složek, prezentace automobilek, autogramiády, rozhovory se závodníky, dětská zóna a soutěže. Akce začíná v 10 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 8.

  Audience u Karla I.

  K slavnostní audienci nastoupí v sobotu 11 hodin na zámku v Brandýse nad Labem vojenské historické jednotky. Přijme je sám císař Karel I. Od 12 hodin pak projde historický průvod do Staré Boleslavi.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 9.

  Legenda o sv. Jiří

  Rytířské odpoledne je připraveno na sobotu na Mariánské louce pod hájenkou v areálu obory zámeckého parku Ostrov u Veltrus.  Program začíná v 15 hodin a těšit se můžete na ukázku jezdeckého umění, šermířská vystoupení, turnaje i rekonstrukci báje o sv. Jiří.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 10.

  Den ve vzduchu

  Největší letecká show v západních Čechách proběhne na letišti v Plasích v sobotu i v neděli.  Čeká vás bohatý letecký program i za účasti Armády ČR a další doprovodné akce.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 11.

  Beltine a pálení čarodějnic

  *Praha – v Ulitě v Praze 3 je připravené pálení čarodějnic i oslava svátku Beltine s doprovodným programem. Akce se koná v neděli od 15 do 19 hodin.

  *Praha – tradiční pálení čarodějnic se spoustou her, soutěží a dalšími akcemi je připraveno na neděli v Ladronce od 12 hodin

  *zámek Nižbor – Beltine se slaví každoročně na konci dubna již po tisíce let. V sobotu přímo v poledne tu vypukne veselí, provázené hudbou oblíbených skupin a dobovými tanci a dalším programem. Na noc je připravená ohňová show.

  *hradiště Semín pod Troskami – oslava keltského svátku se koná v neděli od 11 hodin. Připravena je irská a keltská hudba, rituály, keltská vesnička, tance, ukázky řemesel a života Keltů, hry pro děti, dobré jídlo a pití.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism

 • 12.

  Den zamilovaných

  První máj je lásky čas, který můžete strávit u Máchy na pražském Petříně. Od 11 do 17 hodin je v okolí Petřínské rozhledny připraven bohatý program pro všechny zaláskované.

  Polibek

 • 13.

  Motýlí líhnutí ve Fata Morganě

  Ve skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v pražské Troji se i letos budou líhnout motýli. Vidět můžete vše na vlastní oči a pořádně zblízka. Překrásní motýli budou totiž volně poletovat po celém skleníku a není neobvyklé, že si vám sednou na tričko, hlavu či ruku… Opět budou velkou atrakcí ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýly světa, kupříkladu otakárci. Ozdobou budou také mnohé druhy martináčů. Zahrada navíc letos přivezla i druhy, které tu dosud nebyli. Obdivovat křehkou krásu můžete do 8. května.

  víkendové tipy

   

  Video
  délka: 00:26
  720p 480p 360p 240p

  Trojská botanická zahrada zahájila výstavu tropických motýlů Eva Fornálová

 • 14.

  Magičtí Lucemburkové

  V Křížové chodbě Karolina Univerzity Karlovy v Praze si můžete prohlédnout exponáty soukromé výstavy Magičtí Lucemburkové. K vidění budou například kopie několika korunovačních korun Karla IV. či umělecká kopie 15 kilogramů vážící knihy Historia plantarum z knihovny Václava IV. Obidvovat můžete  i faksimile knihy Historia plantarum z knihovny Václava IV., jejíž originál se dnes nachází v římské knihovně Biblioteca Casanatense a dlaší historické skvosty. Výstava je otevřena do 29. dubna.

  víkendové tipy

 • 15.

  Krásy přírody

  Šest českých fotografů, kteří sklízení ceny u nás i v zahraničí, představují své fotografie živé přírody v multižánrovém prostoru Czech Photo Centre v Praze 13. Prostřednictvím fotografií bude možné nahlédnout na každý kontinent naší planety a spatřit ledovou krásu Antarktidy i Arktidy, životem překypující pralesy Asie či Jižní Ameriky, rozpálené africké pláně, kochat se půvaby evropské a naší domácí přírody. To vše nyní můžete objevovat a obdivovat na jednom místě. Výstava Czech Nature Photo trvá do 14. května.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 16.

  Brick Republic

  Největší interaktivní výstava lega začíná v sobotu a potrvá až do konce června na Výstavišti v Praze Letňanech. Na ploše dvou tisíc m2 bude k vidění přes 300 unikátních Lego modelů. Největší stavbou je škola čar a kouzel v Bradavicích, která má plochu téměř 30 m2. Obdivovat můžete i obří pohyblivý zábavní park z LEGO kostek včetně nové 6metrové horské dráhy, 30 m dlouho vláčkodráhu a spoustu dalšího.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 17.

  Interaktivní Zahrada

  Interaktivní instalaci na hranici animovaného filmu, počítačové hry, výstavy, dětského hřiště, motokrosu, divadla můžete zažít v KD Vltavanů v Praze Braníku. Návštěvník se na výstavě setká například s mluvící velrybou, podívá se do nitra velkého trpaslíka skrze »Trpaskop« nebo zjistí, co je to »Štěkafon«. Instalace je inspirovaná knížkou Jiřího Trnky Zahrada. Do magického světa můžete zavítat až do konce května.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 18.

  Magické vikýře PLAY

  Oblíbená výstava, kde je nutné na vše šahat a vše si vyzkoušet, je opět k navštívení v Malostranské besedě v Praze 1. Expozice Magické vikýře PLAY je místem tvořivosti, hravosti a fantazie. Díky dvou desítkám zvukovým, optickým a kinetickým objektům nabízí vhled do oblasti hudební nauky, výtvarné výchovy či fyziky. Navštívit ji můžete denně od 10 do 18 hodin až do 30. června. Podívejte se na video z výstavy.

  Video
  délka: 01:28
  480p 360p 240p

  Magické vikýře nabízejí dětem zábavu, dospělým krásný výhled Michaela Lišková

 • 19.

  Jak vzniká známka

  Putovní výstavu poštovních známek od Adolfa Borna můžete vidět ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně. Na výstavě budou k prohlédnutí originální návrhy známek, hotové poštovní známky v arších nebo obálky prvního dne vydání, návrhy razítek, které pro Českou poštu Adolf Born navrhoval od r. 1992. Jsou to např. známky k 500. výročí objevení Ameriky, cyklus Europa - Pověsti a legendy, Velikonoční tradice nebo známkové zpracování večerníčku Mach a Šebestová. Poslední vystavenou známkou je 130. výročí poštovního bankovnictví z roku 2013. Výstave je otevřena do 30. června.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 20.

  Pyšná princezna v Telči

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 21.

  Jaro na vsi

  Výstava ve skanzenu v Přerově nad Labem již tradičně připomíná zvyky našich předků. Uvidíte zde veškeré jarní obyčeje, od masopustních zábav, přes velikonoční zvyky a připomínku svatovojtěšské poutě až po máje a květnové mariánské svátky. Jarní gastronomická nabídka zahrnuje velikonoční pečení, zdobení perníčků nebo pohankových placek na mnoho způsobů. Zvyky můžete poznávat až do konce dubna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 22.

  Poklady Lichtenštejnů

  Slezské zemské muzeum v Opavě představí na 250 nejcennějších skvostů z darů knížete Jana II. z Lichtenštejna. Získalo je před 100 lety a veřejnost je takto ještě nikdy neviděla. Sbírka sochařství představí kolekci třiceti děl zahrnující gotické dřevořezby i plakety či medaile, které mají kromě opavského muzea ve svých sbírkách Metropolitní muzeum v New Yorku či Národní galerie umění ve Washingtonu. Sbírkově nejobsáhlejší částí bude kolekce užitého umění, zahrnující předměty ze skla, keramiky, porcelánu či vzácné kusy nábytku, například zlacenou dětskou kolébku nebo bohatě zdobenou postel s nebesy. Výstava potrvá do 13. srpna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 23.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

 • 24.

  Bratři v triku na výstavě

  Unikátní výstava, která mapuje 70 let Studia Bratři v triku - nejúspěšnějšího a nejstaršího českého studia kresleného filmu, probíhá ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Studio od svého vzniku v roce 1945 vytvořilo více než 1600 filmů různých výtvarných stylů a žánrů. Vznikly zde legendární večerníčky Krteček, Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka nebo víla Amálka a mnohé další. Výstava potrvá do 9. července.

  víkendové tipy

   

 • 25.

  Svět kostiček

  V Muzeu Vysočiny Jihlava se koná výstava mnoha exponátů, na které bylo spotřebováno celkem půl milonů Lego kostiček. K vidění je město s kolejištěm a letištěm, rozsáhlá sbírka středověkých hradů, filmová tvorba, sbírka už nevyráběných kostiček, tovární sety a další a další. Součástí je i dětský koutek vybavený spoustou kostek. Výstava tu potrvá do 14. května.

  víkendové akce

   

  Fotogalerie
  27 fotografií

   

   

   

   

Autor: red
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 9

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)

putnam: sensadebil těší mě, Honza.

(21. 04. 2017 19:48)

tonny44: Šmírák??? To jsi teda hnusnej dobytek.

(21. 04. 2017 16:12)

sensadrak: Typický, líný bolševický čuně.

(21. 04. 2017 10:20)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy