22. květen 2017
svatek = Emil
svatek URL =
zitra = Vladimír
svatek URL =
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

28 tipů na víkend: Běžte do Prčice! Barevně si zaběhejte nebo zajdětě na přehlídku veteránů

/
 • Ani tento víkend nemusíte zůstat doma, vyzkoušejte některý z našich tipů.
  Ani tento víkend nemusíte zůstat doma, vyzkoušejte některý z našich tipů. (Czechtourism, archiv pořadatelů)
  19. května 2017 ● 06:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkend nás zchladí. V sobotu bude deštivo s teplotami 14 až 18 stupňů, v neděli by se mělo začít postupně vyjasňovat a teploty čekejte až 21 stupňů.

 • 1.

  Běžte do Prčice

  legenární pochod Praha-Prčice se jde letos ji po dvaapadesáté. i letos je připraven velké množství tras včetně těchpro vozíčkáře, cyklisty či pro děti. Vice informace ZDE

  Sobotní pochod Praha -Prčice opět nabízí řadu tras, ze kterých si můžete vybírat podle náročnosti

 • 2.

  Pojďte se proběhnout!

  *Praha – běžím pro paměť národa je sobotní akce v oboře Hvězda. Sportovci se mohou zúčastnit dvou profesionálně měřených běhů na 10 km a 5 km. Pro neběžeckou veřejnost, rodiče s kočárky, chodce, cyklisty a další bude připravena trasa na 1 km, rodiny s dětmi budou moci navštívit Dětský zážitkový běh s překážkami.

  *Praha - zábavný 5 kilometrový rodinný běh, při kterém jsou běžci zasypáni práškovými barvami se poběží v sobotu v 11 a v 15 hodin v areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích

  *Karlovy Vary – sobotní Půlmaratón se běží mezi 9. a 21. hodinou, trasa vede kolem řeky Teplá a na kolonádu

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 3.

  Pivní festival

  Letenská pláň v Praze bude až do 27. května hostit Český pivní festival. Představí se tu produkce desítek českých mikro, mini a středních pivovarů, v nabídce nebudou chybět ani česká vína či nealko a samozřejmě spousta dobrého jídla. Na každý den je připraven doprovodný program – především koncerty a workshopy s gastronomickou tématikou. Areál na Letné bude otevřen denně od 12 hodin do půlnoci.

  Případ, kdy Nejvyšší soud označil vyhazov zaměstnance, který nadýchal 0,32 promile, za protizákonný, rozpoutal vlnu nevole odborníků.

   

 • 4.

  Setkání veteránů

  *Praha - tradiční výstava historických vozidel všech značek, dobové kostými, hudba a četníci se koná v sobotu od 10 do 17 hoidn před Autoklubem ČR v Opletalově ulici

  *Pardubice – na Pernštýnskémnáměstí neuskuteční tradiční rallye veteránů. Start je v sobotu v 11 hoidn, namístě sibudete moci vozy prohlédnout už o tři hodiny dříve.

  *Rožnov pod Radhoštěm - tradiční jízda Veteráni Valašskem se pojede v sobotu. Sraz je v kempu.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Slavnosti Slaného

  Přenést se do dávné historie a připomenout si tak statečnost a odvahu dávných obránců města Slaného. To již po 19. umožní nejen místním obyvatelům, ale i přespolním Slavnosti Královského města Slaný, které se uskuteční v sobotu. Jako každý rok, i tentokrát, bude připraveno rozsáhlé historické tržiště a bohatý kulturní program, který nezapomene ani na nejmenší diváky.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 6.

  Letecká show

  Po dvou letech se opět bude konat Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva Čáslav. Neopomenutelnou součástí jsou dynamické ukázky primárně vojenské letecké techniky, jedná se tak částečné o leteckou přehlídku. Doprovodný program bude součástí celé soboty.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Dračí lodě

  V sobotu na 200 metrů a v neděli na celý kilometr budou o víkendu závodit dračí lodě na Lipně. Součástí jsou i závody na obřích paddelboardech pro šest lidí a doprovodný program po celý víkend.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Den koní

  Do běžně nepřístupných částí zámku ve Slatiňanech se můžete podívat v sobotu při tradičním Dni koní. Součástí je i prohlídka hřebčína. Akce trvá od 9 do 16 hodin.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Svátek v Kozodoji

  Šermíři, sokolník, indián, koně, tradiční řemesla, lokální produkty a spousta her nepřipraveno na 10. Ročníku Bioslavností na Kozodoji.  Akce se koná v Karlových Varech v sobotu od 10 do 18 hodin.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 10.

  Brněnská muzejní noc

  V sobotu od 18 hodin do půlnoci se otevřou už potřinácté brány brněnských muzeí a galerií. Letos se zapojí i nové objekty. Připravena je tradičně  řada doprovodných programů. Více informací ZDE

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 11.

  Valašský redyk

  Oživené expozice s ukázkami tradičních jarních prací v areálu Valašské dědiny můžete vidět v sobotu od 9 od 17 hodin ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Uvidíte vyhánění ovcí, výrobu ovčích produktů a další program.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 12.

  Golf pro děti

  Celá neděle bude ve Velkých Karlovicích patřit dětem. U hotelu Horal je připraven bohatý program. Vyzkoušet si tu děti mohou golf, jízdu na koni, uvidí ukázky z kynologie, dětskou hasičskou jednotku a další program. Registrace pro hru s úkoly je mezi 9.30 až 12, program je ale připraven na celý den.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Oživlý hrad

  Rytířský turnaj na koních, šermířské pohádky a příběhy, střelnice, zbrojnice a rytířské ležení, škola šermu - to je program víkendové akce Oživlý hrad Boskovice. Program začíná v 10 hodin a je nabitý až do odpoledne.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 14.

  Festival vojenské historie

  Pestrá přehlídka skupin historického šermu z různých období válečných dějin. Show living - history, divadlo, tanečnice, kejklíři a úžasná atmosféra hradu proměněného ve vojenský tábor. Taková je nabídkajednoho z největších šermířských festivalů u nás na hradě Helfštýn. Nejn pro děti je připravena řada soutěží a her. Za celý víkend se tu představí na 140 účinkujících.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 15.

  Tanky v Ořechově

  Dvě bojové ukázky za účasti více než dvou stovek účinkujících, přehlídka techniky a zbraní, dobové vojenské tábory  adalší doprovodný program je připraven na sobotu od 10 hodin do Army Parku v Ořechově. Ve svém stanu tu můžete dokonce i přespat.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 16.

  Království lesa

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 17.

  Motýlí líhnutí ve Fata Morganě

  Ve skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v pražské Troji se i letos budou líhnout motýli. Vidět můžete vše na vlastní oči a pořádně zblízka. Překrásní motýli budou totiž volně poletovat po celém skleníku a není neobvyklé, že si vám sednou na tričko, hlavu či ruku… Opět budou velkou atrakcí ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýly světa, kupříkladu otakárci. Ozdobou budou také mnohé druhy martináčů. Zahrada navíc letos přivezla i druhy, které tu dosud nebyli. Obdivovat křehkou krásu můžete do 28. května.

  Video
  délka: 00:26
  720p 480p 360p 240p

  Trojská botanická zahrada zahájila výstavu tropických motýlů Eva Fornálová

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 18.

  Brick Republic

  Největší interaktivní výstava lega začíná v sobotu a potrvá až do konce června na Výstavišti v Praze Letňanech. Na ploše dvou tisíc m2 bude k vidění přes 300 unikátních Lego modelů. Největší stavbou je škola čar a kouzel v Bradavicích, která má plochu téměř 30 m2. Obdivovat můžete i obří pohyblivý zábavní park z LEGO kostek včetně nové 6metrové horské dráhy, 30 m dlouho vláčkodráhu a spoustu dalšího.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 19.

  Interaktivní Zahrada

  Interaktivní instalaci na hranici animovaného filmu, počítačové hry, výstavy, dětského hřiště, motokrosu, divadla můžete zažít v KD Vltavanů v Praze Braníku. Návštěvník se na výstavě setká například s mluvící velrybou, podívá se do nitra velkého trpaslíka skrze »Trpaskop« nebo zjistí, co je to »Štěkafon«. Instalace je inspirovaná knížkou Jiřího Trnky Zahrada. Do magického světa můžete zavítat až do konce května.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 20.

  Magické vikýře PLAY

  Oblíbená výstava, kde je nutné na vše šahat a vše si vyzkoušet, je opět k navštívení v Malostranské besedě v Praze 1. Expozice Magické vikýře PLAY je místem tvořivosti, hravosti a fantazie. Díky dvou desítkám zvukovým, optickým a kinetickým objektům nabízí vhled do oblasti hudební nauky, výtvarné výchovy či fyziky. Navštívit ji můžete denně od 10 do 18 hodin až do 30. června. Podívejte se na video z výstavy.

  Video
  délka: 01:28
  480p 360p 240p

  Magické vikýře nabízejí dětem zábavu, dospělým krásný výhled Michaela Lišková

 • 21.

  Jak vzniká známka

  Putovní výstavu poštovních známek od Adolfa Borna můžete vidět ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně. Na výstavě budou k prohlédnutí originální návrhy známek, hotové poštovní známky v arších nebo obálky prvního dne vydání, návrhy razítek, které pro Českou poštu Adolf Born navrhoval od r. 1992. Jsou to např. známky k 500. výročí objevení Ameriky, cyklus Europa - Pověsti a legendy, Velikonoční tradice nebo známkové zpracování večerníčku Mach a Šebestová. Poslední vystavenou známkou je 130. výročí poštovního bankovnictví z roku 2013. Výstave je otevřena do 30. června.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 22.

  Pyšná princezna v Telči

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 23.

  Poklady Lichtenštejnů

  Slezské zemské muzeum v Opavě představí na 250 nejcennějších skvostů z darů knížete Jana II. z Lichtenštejna. Získalo je před 100 lety a veřejnost je takto ještě nikdy neviděla. Sbírka sochařství představí kolekci třiceti děl zahrnující gotické dřevořezby i plakety či medaile, které mají kromě opavského muzea ve svých sbírkách Metropolitní muzeum v New Yorku či Národní galerie umění ve Washingtonu. Sbírkově nejobsáhlejší částí bude kolekce užitého umění, zahrnující předměty ze skla, keramiky, porcelánu či vzácné kusy nábytku, například zlacenou dětskou kolébku nebo bohatě zdobenou postel s nebesy. Výstava potrvá do 13. srpna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 24.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

 • 25.

  Bratři v triku na výstavě

  Unikátní výstava, která mapuje 70 let Studia Bratři v triku - nejúspěšnějšího a nejstaršího českého studia kresleného filmu, probíhá ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Studio od svého vzniku v roce 1945 vytvořilo více než 1600 filmů různých výtvarných stylů a žánrů. Vznikly zde legendární večerníčky Krteček, Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka nebo víla Amálka a mnohé další. Výstava potrvá do 9. července.

  víkendové tipy

   

 • 26.

  Rozkvetlý Štiřín

  Zámek Štiřín - Přijďte se v sobotu 20. května podívat, kde žili Ringhofferové! Čeká vás celodenní akce s bohatým programem pro dospělé i děti, prohlídka zámeckých interiérů, výstavy aj. Parkem provází známý stromovědec - botanik Václav Větvička.

  Akce na zámku Štiřín
  Akce na zámku Štiřín
  Autor: Zámek Štiřín

   

   

  Fotogalerie
  30 fotografií

Autor: red
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 9

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)

putnam: sensadebil těší mě, Honza.

(21. 04. 2017 19:48)

tonny44: Šmírák??? To jsi teda hnusnej dobytek.

(21. 04. 2017 16:12)

sensadrak: Typický, líný bolševický čuně.

(21. 04. 2017 10:20)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy

Jdi na hlavní stránku Blesk.cz