24. červenec 2017
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

25 tipů na víkend: Středověké bitvy, »splašená vozítka« i folklór

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí využít některý z našich tipů a vyrazit.
  Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí využít některý z našich tipů a vyrazit. (Czechtourism, archiv pořadatelů)
  20. července 2017 ● 17:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Vysokých teplot se dočkáme také o víkendu, připravte se i na přívalové bouřky.

 • 1.

  Zavítejte do středověku

  *hrad Cornštejn v Bítově u Znojma – od čtvrtka do soboty jsou k dispozici středověké dílny, každý večer pak velkolepý šermířský program, ve vybrané dny i ohňová show

  * Ledeč nad Sázavou - 14. ročník tradiční akce Bitvy o Notorburg se koná v sobotu. Program je připraven od 13 hodin, velkolepá bitva propukne v 16.30 hodin.

  *Bezděz – v sobotu i v neděli bude hradní posádka hájit hrad proti husitským válečníkům. Začátky vystoupení v 11.00; ve 12.30, ve 14.00 a v 15.30 hodin.

  *Hrušovany u Chomutova – statečné rytíře, nablýskanou zbroj, krásné koně a další atributy středověku můžete vidět o víkendu při Rytířských slavnostech.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 2.

  Dobývání Curie

  Festival raně středověkého vojenství v archeoskanzenu Curia Vítkov u Chrastavy se koná o víkendu. Setkáte se tu s válečníky z různých koutů Evropy - od Vikingů, Franků, Velkomoravanů, přes románské rytíře po křižáky. Uvidíte jejich zbraně, zbroje, oděv, výstroj, koně, nástroje či táborové vybavení. Po oba dny program pro celou rodinu s aktivitami pro děti korunuje závěrečná scénická bitva všech účinkujících. Akce se koná jen jednou za tři roky.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 3.

  Anenské slavnosti

  *Desná - Oblíbená sklářská pouť na Jizerce přináší ukázky tradičních řemesel, divadlo či rýžování drahých kamenů. 12. Anenská sklářská slavnost na Jizerce se koná v sobotu od 10 do 17 hodin.

  *Rožnov pod Radhoštěm - oslava svátku patronky Valašska sv. Anny se koná v neděli od 9 do 18 hodin ve Valašské muzeum v přírodě. Průvod se za zpěvu poutních písní vydá na obchůzku zhruba v 11 hodin. Program je připraven na celý den.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 4.

  Šampionát vozítek

  Šampionát Evropy závodů vozítek s pedály se uskuteční v sobotu již poosmé, a to na jedné z nejhezčích tratí Evropy na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. Těšit se můžete na závodníky ve vlastních šlapacích autíčkách, koloběžkách a tříkolkách. Nebudou chybět ani účastníci ze zahraničí, pro nejmenší děti je připraven doprovodný program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Výstava unikátních automobilů

  Jedinečnou výstavu historických i moderních luxusních vozů hostí od pátku do neděle DEPO2015 v Plzni. Návštěvníci uvidí například legendární Bugatti T35 Elišky Junkové, Mercedes Gullwing či československý unikát Hakar z roku 1950. Z moderních vozů pak například Bugatti Veyron. Nebudou chybět ani formule a sportovní auta. Návštěvníky na nádvoří areálu sveze i parní stroj.

  Video
  délka: 00:51
  720p 360p

  Přehlídka historických i moderních luxusních aut "Skvosty s vůní benzínu" v Plzni. Romana Vébrová, hudba: Corching, Studio Fontána, spol. s r.o.

 • 6.

  Keltský den

  Dětská bitva, klání válečníků, ukázky starých řemesel, lukostřelbu, keltská hudba a další program zažijete v sobotu od 13 hodin na hradě Radyně ve Starém Plzenci. Konají se tu dny keltské kultury.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Horská výzva

  Tratě dlouhé 18, 42 nebo 75 km čekají o víkendu na nadšence, kteří přijmou horskou výzvu a na Šumavě v Železné Rudě se vydají na letošní první závod v horském běhu a Pekingu. Závod je určený komukoliv, jak nadšencům, tak i profesionálům.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Giganti na Lipně

  Giganty z doby ledové můžete obdivovat na Lipně. Modely pravěkých zvířat jsou zhotoveny v životní velikosti. Vidět tak můžete mamuta, amerického šavlozubce, medvěda jeskynního, obrovského lenochoda, velebobra a další exponáty. V plné kráse se vám představí 18 vyhynulých tvorů z různých koutů světa a nově i 5 koster. Výstava je tu otevřená až do 27. srpna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Svět hraček a tvoření

  V sobotu se nádvoří a zahrady zámku Světlá nad Sázavou promění v obrovskou hernu. Koná se tu festival hraček a tvoření nejen pro děti. Park ožiji prezentací tradičních hraček, her a celou řadou tvůrčích dílniček a ateliérů. Připraven je bohatý program až do večera.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 10.

  Lesní slavnost

  Lesní slavnost Lapků z Drakova se opět po roce koná o víkendu v osadě Drakov v Heřmanovicích. Pro děti je připravena velká razítkovací hra a Drakovský plaváček. Akce se pořádá společně s Lesy ČR, takže je připraven bohatý lesnický program, své umění předvedou i rytířské skupiny a další akce.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 11.

  Festival národů

  Festival národů Podyjí je jedinečným setkáním a obrovskou kuchyní pod širým nebem, kde lze na jednom místě pouze jedenkrát v roce ochutnat speciality z téměř celé Evropy. Těšit se můžete na lidové národní speciality mnoha zemí Evropy i Asie, moravská i rakouská vína a mnohojazyčná vystoupení muzikantů. Festival se koná od pátku do neděle v Mikulově.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 12.

  Babské hody

  Tradiční krojované Babské hody s cimbálovou muzikou, dechovkou, tancem, vínem i půlnočním překvapením se konají od pátku až do neděle v Dolních Věstonicích. Krojovaný průvod obcí projde v sobotu od 14 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Výstava stanů

  Tradiční prodejní Výstava stanů opět zve na vyzkoušení toho nejlepšího do přírody. Ve dvou halách se na ploše 10 500 m² v areálu PVA EXPO Praha Letňany letos představí více než 150 značek. Bude tady stát na 320 stanů všech typů i oblíbené spacákové ležení, kde si budete moc vyzkoušet stovky spacáků a karimatek. Najdete tady největší výběr turistického zboží na českém trhu: pořídíte tu stany, spacáky, karimatky a kempinkový nábytek, ale i batohy, oblečení, obuv a nejrůznější doplňky, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další outdoorové vychytávky. Výstava trvá do 13. srpna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 14.

  Království lesa

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 15.

  Brick Republic

  Největší interaktivní výstava lega na Výstavišti v Praze Letňanech je prodloužena do 10. července. Na ploše dvou tisíc m2 bude k vidění přes 300 unikátních Lego modelů. Největší stavbou je škola čar a kouzel v Bradavicích, která má plochu téměř 30 m2. Obdivovat můžete i obří pohyblivý zábavní park z LEGO kostek včetně nové 6metrové horské dráhy, 30 m dlouho vláčkodráhu a spoustu dalšího.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv

 • 16.

  Pyšná princezna v Telči

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 17.

  Poklady Lichtenštejnů

  Slezské zemské muzeum v Opavě představí na 250 nejcennějších skvostů z darů knížete Jana II. z Lichtenštejna. Získalo je před 100 lety a veřejnost je takto ještě nikdy neviděla. Sbírka sochařství představí kolekci třiceti děl zahrnující gotické dřevořezby i plakety či medaile, které mají kromě opavského muzea ve svých sbírkách Metropolitní muzeum v New Yorku či Národní galerie umění ve Washingtonu. Sbírkově nejobsáhlejší částí bude kolekce užitého umění, zahrnující předměty ze skla, keramiky, porcelánu či vzácné kusy nábytku, například zlacenou dětskou kolébku nebo bohatě zdobenou postel s nebesy. Výstava potrvá do 13. srpna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 18.

  Pexeso aneb pekelně se soustřeď

  V Městském muzeu a galerii ve Svitavách začíná v pátek výstava Pexeso aneb pekelně se soustřeď. Na návštěvníky čeká několik set souborů kartiček včetně kuriozit. Jsou tu i zvuková pexesa nebo extrémní, která jsou hrozně těžká, protože obrázky jsou od malířů a jsou si velmi podobné K vidění budou i erotická s obrázky z Kámasútry, ale ty uvidí jen dospělí.  Budou totiž uzavřená ve schránce na číselný kód. Pexeso vzniklo v Československu v 60. letech minulého století, autorem hry je Zdeněk Princ.

  víkendové tipy
  Autor: ČTK

 • 19.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

 • 20.

  Bratři v triku na výstavě

  Unikátní výstava, která mapuje 70 let Studia Bratři v triku - nejúspěšnějšího a nejstaršího českého studia kresleného filmu, probíhá ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Studio od svého vzniku v roce 1945 vytvořilo více než 1600 filmů různých výtvarných stylů a žánrů. Vznikly zde legendární večerníčky Krteček, Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka nebo víla Amálka a mnohé další. Výstava potrvá do 9. července.

  víkendové tipy

   

   

  Fotogalerie
  20 fotografií

Autor: red
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 10

Rie345: Čo takto zajst na dovolenku? :P https://estavisa.sk/formular-esta-visa/

(15. 07. 2017 17:01)

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)

putnam: sensadebil těší mě, Honza.

(21. 04. 2017 19:48)

tonny44: Šmírák??? To jsi teda hnusnej dobytek.

(21. 04. 2017 16:12)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy