20. srpen 2017
Svátek slaví Bernard, zítra Johana

25 tipů na víkend: Na Monínci sněží, v Neveklově budou řádit pojídači mrtvol

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí využít některý z našich tipů a vyrazit.
  Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí využít některý z našich tipů a vyrazit. (CzechTourism a archiv pořadatelů)
  17. srpna 2017 ● 17:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. O víkendu se čekají dešťové přeháňky a teploty kolem 22 stupňů.

 • 1.

  Sportujte v Pardubicích

  Ve čtvrtek 17. srpna začíná v Praze 14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná a potrvá zde až do neděle 3. září. V průběhu tří týdnů se v Praze 7 představí špičkové zahraniční soubory, přehlídku domácí novocirkusové scény, celou řadu premiér, unikátní projekty, open-air představení i bohatý program pro děti.  Program najdete ZDE

 • 2.

  Letní Letná

  V sobotu se ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně v Praze 1 uskuteční přehlídka s názvem Plzeňské loutky. Od 10 do 18 hodin bude připraven bohatý program zahrnující loutkářský workshop, animační loutkový ateliér, přehlídku loutek z plzeňského Divadla Alfa či představení pro děti v podání Divadla Bouda. Sobotní akce odstartuje ve Valdštejnské zahradě výstavu Paměť loutky.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 3.

  Loutky v zahradě

  Jedenáctý ročník raně středověké bitvy Rogar, letos s podtitulem Pojídači mrtvých, se bude konat o víkendu v Brdečném nedaleko Neveklova. Vystoupí více než 300 účinkujících z Čech, Slovenska a Německa. K vidění bude dobové ležení válečníků o zhruba 100 stanech, rekonstrukci pohanského a vikingského pohřebiště. Jako hlavní bod programu bude největší raně středověká bitva v Čechách, ve které se střetnou válečníci z dalekého severu i naši slovanští předci.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 4.

  Pojídači mrtvol

  Jedna z největších sportovně-kynologických akcí ve střední Evropě se koná o víkendu v Dobříši. Více než 400 závodníků bude soutěžit v pěti kynologických disciplínách.  Soutěže budou probíhat v areálu fotbalového stadionu MFK Dobříš, na školním hřišti 1. ZŠ Dobříš a v zámeckém parku. Pro diváky připraven bohatý doprovodný program. V sobotu dětské odpoledne, v neděli Dogshow s ukázkami psovodů z Holandska.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 5.

  Psí soutěže

  Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku začíná zasněžovat část jedné sjezdovky. Středisko využívá speciální technologii, která dokáže vyrábět sníh při teplotě do 35 stupňů Celsia. Provozovatelé chtějí od neděle nabídnout veřejnosti zasněženou plochu o rozměrech přibližně 1500 m2, na níž budou moci návštěvníci bobovat nebo stavět sněhuláky. Sníh by tu měl vydržet zhruba do pátku 25. srpna.

  víkendové tipy
  Autor: David Malik / Blesk

 • 6.

  Monínec zasněžil, přijeďte bobovat

  V pátek tu odstartuje desetidenní Sportmanie. V areálu za OC Plaza na návštěvníky čeká více než padesátka stanovišť s nejrůznějšími sporty rozdělenými do deseti sekcí. Jsou jimi vodní svět, lezecké a lanové centrum, fit park, sporty pro handicapované, střelecké sporty, kolektivní sporty, pálky a rakety, atletika, sporty na kolech, bojové sporty. Velkým lákadlem pro návštěvníky bude Jump Aréna, největší outdoorová sestava trampolín o rozměru 30 x 15 metrů, lanové a lezecké centrum, Fit park, dětský koutek, sektory se střeleckými sporty, vodní svět s wakeboardingem, paddleboardingem a další. Akce trvá do 27. srpna.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 7.

  Sportovní mánie v Plzni

  Šestnáct folklorních souborů se představí až do neděle na mezinárodním festivalu v Červeném Kostelci na Náchodsku. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení souborů například z Indie, Mexika nebo Číny. V sobotu odpoledne se uskuteční volba nejoblíbenějšího souboru festivalu, na nedělní dopoledne je naplánovaný průvod souborů ulicemi města. Od pátku do neděle bude součástí festivalového dění i řemeslný jarmark a tvůrčí dílny.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 8.

  Festival folklóru

  Neckyáda, historické hry, živá hudba – to je program sobotního tradičního sportovního odpoledne v obci Patokryje. Program začíná v 15 hodin a celé odpoledne je připraven bohatý doprovodný program.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 9.

  Patokryjská vlna

  *Skuteč – v sobotu od 9 do 17 hodin v místním muzeu při práci uvidíte ševce, kováře a kameníky. Čekají vás komentované prohlídky, humorná divadelní vystoupení, tvůrčí dílničky pro děti i jarmark s řemeslnými výrobky a domácími dobrotami.

  *Těšany – v místní kovárně budou v sobotu od 9 do 17 hodin k vidění ukázky kovářského a kolářského řemesla

  *Lipník nad Bečvou – v sobotu od 14 hodin bude na hradě Helfštýn zahájen další ročník známého kovářského sympozia Hefaiston, během kterého mezinárodní týmy kovářů přímo před očima diváků kovou nejrůznější díla

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 10.

  Festivaly řemesel

  Lipno nad Vltavou bude od soboty do 27. srpna hostit 6. ročník akce s názvem Lipno Sport Fest, akci nabitou sportem a kulturou. K vyzkoušení pro každého bude celá řada sportů. Každý den se koná hned několik sportovních kurzů, nebo klání a nebude chybět ani kultura.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 11.

  LipnoFest

  Od 10 do 14 hodin probíhá v sobotu ve Veselí nad Lužnicí už 34. ročník rekreačního triatlonu v místních pískovnách. V klání o Betonového muže a ženu čeká účastníky 584 m plavání, 20 km jízda na kole a 7 km běh.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 12.

  Betonový muž a žena

  Jak se slavily dožínky v 19. století, můžete zažít v sobotu ve skanzenu v Kouřimi. V 11, 14 a 16 hodin projde areálem muzea dožínkový průvod. Péci se bude chléb, plést ošatky ze slámy a připraven je další program, který vás přenese do doby našich praprababiček.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 13.

  Dožínky našich praprababiček

  Jak se žilo starým Keltům, si můžete vyzkoušet v sobotu od 10 do 18.30 hodin v Keltském skanzenu v Jivjanech. Uvidíte, jak žili, jak lovili, jak se oblékali… Připraven je bohatý program.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 14.

  Oživlá historie

  Tradiční mezinárodní závod historických vozidel do vrchu vyrobených do roku 1936 s celodenním doprovodným programem je připraven na víkend v Kutné Hoře. Samotné závody odstartují v sobotu kolem 10. hodiny. Pro návštěvníky je připraven bohatý dvoudenní doprovodný program s řadou hudebních a tanečních vystoupení, dobových přehlídek a soutěží, který se bude již tradičně odehrávat na Palackého náměstí a bude začínat kolem 11 hod.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 15.

  Kutnohorská rallye

  Hrad Svojanov se o víkendu vrátí o několik století zpět do doby, kdy se v jeho okolí potulovaly bandy vojáků a možná se také Švédové pokoušeli hrad dobýt. Vrcholem této akce je už tradičně velká bitva o hrad, do které se zapojí hned desítky vojáků z několika spolků. Nebudou však chybět ani ukázky zbraní, či práce mistra kata.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 16.

  Třicetiletá válka

  V sobotu se na hřišti u mostu v Dráchově koná šestý ročník Traktoriády. Sjedou se tu staré motocykly, traktory a traktory domácí výroby. Na celý den je připraven bohatý doprovodný program v podobě her, soutěží… Program začíná v 11 hodin, soutěž traktorů startuje ve 14 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 17.

  Traktoriáda

  Výjevy ze starého mocnářství, dobová hudba nebo výstava historické vojenské techniky jsou připraveny na sobotu v Mladějově. Vrcholem programu bude ukázka bitvy z 1. světové války. Ta začne v 15.30 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 18.

  Bitva ze světové války

  Zpívání folklorních souborů před mikulovskou radnicí zahájí v pátek odpoledne 21. ročník festivalu Sousedé. Je spojený s tradičním vinařským svátkem zarážení hory, což je symbolický zákaz vstupu na vinici a předzvěst blížící se sklizně. Starobylý zvyk scénicky předvede Národopisný spolek Pálava. V sobotu je připravené vystoupení folklórních souborů. Na festivalu se setkávají soubory z Moravy, Rakouska i Slovenska a přezdívá se mu tak festival tří národů z Podyjí. Podobné akce se v sobotu konají také v obcích Vlkoš a Strážnice na Hodonínsku.

  víkendové akce

 • 19.

  Zarážení hory

  Přivést děti ke sportu bude i letos cílem akce, která v srpnu oživí pardubický park Na Špici. Do 20. srpna budou moci celé rodiny s dětmi vyzkoušet několik desítek sportů, chybět samozřejmě nebudou ani oblíbená stanoviště přímo na řekách. Hned první víkend se bude konat Festival chutí, vůní a řemesel a Friends Fest, přátelský festival plný Ameriky. Závěrečný víkend se bude konat velký folkový festival Pernštejnská fortuna a III. kvalifikace na Velkou pardubickou.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 20.

  Sportování v parku

  Program představí přes šedesát českých i zahraničních kapel, dětský a doprovodný program. Chystá se i více než dvacet představení pouličního divadla. Multižánrový festival každoročně nabízí až třítýdenní hudební a divadelní program zdarma na několika scénách přímo v historickém centru Plzně. Akce končí Festivalem polévky, který se koná první neděli v září. Proluka bude po celou dobu patřit dětem. Pro ně vůbec poprvé bude připraveno Loutkoviště. Program najdete ZDE

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 21.

  Živá ulice

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 22.

  Království lesa

  Giganty z doby ledové můžete obdivovat na Lipně. Modely pravěkých zvířat jsou zhotoveny v životní velikosti. Vidět tak můžete mamuta, amerického šavlozubce, medvěda jeskynního, obrovského lenochoda, velebobra a další exponáty. V plné kráse se vám představí 18 vyhynulých tvorů z různých koutů světa a nově i 5 koster. Výstava je tu otevřená až do 27. srpna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 23.

  Giganti na Lipně

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 24.

  Pyšná princezna v Telči

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

   

  Fotogalerie
  25 fotografií

Autor: rum
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 10

Rie345: Čo takto zajst na dovolenku? :P https://estavisa.sk/formular-esta-visa/

(15. 07. 2017 17:01)

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)

putnam: sensadebil těší mě, Honza.

(21. 04. 2017 19:48)

tonny44: Šmírák??? To jsi teda hnusnej dobytek.

(21. 04. 2017 16:12)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy