18. říjen 2017
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela

25 tipů na víkend: Festival světel, výlov Rožmberka i Hubertovy jízdy

/
 • víkendové tipy
  víkendové tipy (Czechtourism, archiv pořadatelů)
  12. října 2017 ● 17:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkend se vydaří! Teploty se vyšplhají až ke 22 stupňům a bude svítit sluníčko.

 • 1.

  Signal festival rozsvítí metropoli

  Od čtvrtka až do neděle vybrané historické budovy a památky v centru Prahy opět změní svůj »kabát«. Po čtyři večery je čeští i světoví designéři obléknou do světla. Tentokrát nově na dvou trasách – Centrem a Vinohrady bude probíhat Signal Festival neboli pouliční videomapping.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů

 • 2.

  Gastro festivaly

  *Praha – na Smíchovské náplavce se v sobotu koná Husobraní a CiderFestival. Těšit se můžete na tradiční i moderně pojaté recepty z husího masa, prodej husích specialit, jako jsou husí játra, husí sádlo, husí paštika nebo foie gras. Připraveno bude na 800 husích pečínek!

  *Praha – Prague Cofee Festival se koná o víkendu v kavárně Filosofické fakulty UK. Jde již o šestý ročník a také letos se chystá řada novinek – ochutnávky nejrůznějších druhů káv i různé postupy jejich přípravy ale zůstávají.

  *Nasavrky u Chrudimi – netradiční posvícení se koná v sobotu od 12 do 17 hodin. V obci, kde jsou na dvou hektarech vysázeny jedlé kaštany, ochutnáte tradiční pečené kaštany, kaštanová nádivka, pralinky s kaštanovou nádivkou či kaštanová zmrzlina. Kaštany si můžete i nasbírat nebo koupit.

  husobrani
  Autor: archiv

 • 3.

  Deskohraní

  Mezinárodní festival deskových a karetních her se koná od 14. až do 22. října v Michnově paláci Tyršova domu v Praze.  Vybrat si tu můžete z více než 480 her. Připraveno bude také množství soubojů od začátečnických až po špičkové turnaje s mezinárodní účastí.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů

 • 4.

  Posvícení a slavnosti

  *Praha-Radotín – Svatohavelské posvícení se koná celý víkend s programem, který začíná od 10.30 hodin. Součástí je i staročeský jarmark.

  *Praha – v Národním etnickém muzeu se konají Myslivecké slavnosti od 10 do 16 hodin. Připraven je bohatý program včetně ukázek sokolnictví a laserové střelnice. Zájemce o myslivecké tradice zaujme ukázka loveckého troubení a vábení zvěře.

  *Kouřim – ve skanzenu se koná svatohavelské posvícení přesně tak, jak ho zažívali naši předkové. Bohatý program plný lidových zvyků začíná v neděli v 10 hodin.

  *Plumlov – na zámku se v sobotu od 14 do 19 hodin konají tradiční Hubertské slavnosti. Připravena je ukázka dravých ptáků, výcvik loveckých psů, vyjížďky na koních, ukázky vábení jelenů a další program

  *Bohumilice – Hubertovy slavnosti na zdejším zámku Skalice začínají v sobotu už v 9 ráno dětskou jízdou zručnosti. Program je připraven až do odpoledne

  *Karviná – v sobotu se ve městě poprv chystá Hubertova jízda. Pomyslný hon na lišku, který ale bude bez psů, začne v 11 hodin u hlavního vchodu zámku Fryštát a zahájí ho kroužkování jezdců a fanfáry. Jezdci budou pokračovat do zámeckého parku, kde je návštěvníci mohou vidět na několika zastávkách.

  *Vracov - Vracovské hody se konají v sobotu a  mají tradičně největší průvod krojovaných na jižní Moravě. Odchod krojovaných je ve sobotu ve 13.30 od kulturního domu

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Pěšky, pokusem i na kole!

  *Praha - City Cross Run & Walk Prague je zážitkový běh přes město, přesto přírodou. Trasa vás provede z Petřína až do Bohnic přes ta nejkrásnější místa v Praze. Na vlastní kůži si to můžete vyzkoušet v neděli.

  *Milotice – oblíbeného burčákového pochodu se můžete zúčastnit tuto sobotu. Start je v 8 hodin a tradičně se půjde osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic.

  *Nymburk – s cyklistickou sezónou se můžete rozloučit v sobotu na Postřižinském zavíráku. Akce startuje v 10 hodin v místním pivovaru, připravená je trasa dlouhá 43 km.

  *Chlum u Třeboně – letos již po 50. se poběží kolem rybníku Hejtman. Zúčastnit se může každý, tratě jsou od 150 metrů pro děti od 5 let až do 10 kilometrů pro dospělé. Start hlavního závodu je v 10.50 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů

 • 6.

  Oživlá archeologie

  V Archeoparku pravěku ve Všestarech zažijete archeologický víkend. Uvidíte ukázky práce archeologů v terénu i v laboratoři, experimentální výpal keramiky, rekonstrukce keramických nádob. Akce se koná oba dva dny od 9 do 17 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Výlov Rožmberku

  Výlov největšího českého rybníka Rožmberka u Třeboně je naplánovaný na tento víkend. Rybáři začnou zatahovat sítě už v sedm ráno, pak následují vlastní výlovy. Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality i možnost koupě právě vyloveného kapříka.

  víkendové tipy
  Autor: V. Hradská a D. Malík

 • 8.

  Podzim na vesnici

  Vyzkoušet si výmlat obilí, cepem, zpracování lnu, sušení ovoce v historické sušárně můžete o víkendu v zubrnickém skanzenu na Ústecku. Vrátit se tu můžete na přelom 19. a 20. století a zkusit si podzimní práce našich předků. K vidění bude i výstava historických traktorů.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Přehlídka sokolníků

  Po USA a Spojených arabských emirátech se třetí největší mezinárodní setkání sokolníků koná u nás. Do Opočna se sjeli sokolníci z desítek států světa. Každé dopoledne mají na místním zámku slavnostní nástup. Ukázky špičkové práce těch nejlepších sokolníků můžete obdivovat v sobotu dopoledne, kdy je na Vodětínském kopci u Opočna připraveny ukázky pro veřejnost.

  víkendové akce

 • 10.

  Brouci, hadi, hmyz

  Mezinárodní setkání všech milovníků plazů, ještěrek, hmyzu a pavouků se koná v sobotu od 9 do 13 hodin v Besedě v Otrokovicích. Výměnného dne se pravidelně zúčastní více než tisícovka návštěvníků z Moravy, Čech, Slovenska a Polska. K vidění budou mimo jiné i nejkrásnější druhy motýlů a brouků naší planety. Akce je doplněna o bohatý program pro celou rodinu.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů

 • 11.

  Terakotová armáda

  Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabízí jedinečný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š‘-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako »osmý div světa« a nedaleko města Xi´an kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než osm tisíc terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy. Výstava v Oblastním muzeu v Mostě je interaktivní a prohlédnout si ji tu můžete až do 7. ledna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 12.

  Království lesa

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 13.

  Pyšná princezna v Telči

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 14.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

  Fotogalerie
  20 fotografií

   

Autor: rum
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 11

ivoadler: Výlov je dobrej. Ještě bych se zúčastnil pořádný český zabijačky. Lze ji uspořádat kdekoliv. Vinobraní už je bohužel za námi.

(12. 10. 2017 18:43)

Rie345: Čo takto zajst na dovolenku? :P https://estavisa.sk/formular-esta-visa/

(15. 07. 2017 17:01)

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)

putnam: sensadebil těší mě, Honza.

(21. 04. 2017 19:48)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy