22. říjen 2017
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor

22 tipů na víkend: Prahou poběží zombie! Mlsat můžete polévky, dýně i čokoládu

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů a vyrazit na výlet.
  Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů a vyrazit na výlet. (Czechtourism, archiv pořadatelů)
  19. října 2017 ● 17:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkend už bude podzimní. Oblohu čekejte zataženou s občasným deštěm. V sobotu se teploty vyšplhají ještě k 19 stupňům, v neděli už jen na maximálně 14 stupňů.

 • 1.

  Mezinárodní den archeologie

  Práce archeologa v terénu, výzkum nanečisto, dokumentace pravěkého hrobu, určování kosterních pozůstatků a ukázka nemocných kostí, archeologická laboratoř, určování stáří nádob, originály i kopie archeologických nálezů z našeho území… To a další archeologické dovednosti si budete moci vyzkoušet na mnoha místech republiky, kde v sobotu slaví Mezinárodní den archeologie. Program najdete ZDE

 • 2.

  Za dobrým jídlem

  *Praha – polévky všedních nevšedních chutí z receptů z celého světa můžete ochutnávat v sobotu od 10 hodin na Hořejším nábřeží. K ochutnání budou polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen.

  *Litoměřice - Gastro Food Fest Litoměřice, který nabízí to nejlepší z gastronomie severu Čech, se koná celý víkend na tamním výstavišti. Součástí jsou ochutnávky, kuchařská show a další program.

  *Mikulov - jelení, dančí, kozí, vinařský, prezidentův, mexický a další a další guláše budou k ochutnání v hotelu Zámeček v Mikulově. Koná se tu totiž festival gulášů spojený s ochutnávkou mladých vín. Na programu ej i soutěž o největšího jedlíka, mistrovství ve válení sudu a další program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 3.

  Utečte před zombie a jiné sportovní kratochvíle

  *Praha - Strašidelný běh v centru Prahy ZOMBIE NIGHT RUN se koná v sobotu mezi 15. a 20. hodinou. Samotný běh startuje v 18.15, před tím si mohou zaběhat i děti. Závodníci budou muset utéci zombíkům, kteří budou úplně všude.

  *Krásná Lípa - Nordic walking tour poprvé za dobu své existence zavítá do Českého Švýcarska, konkrétně do Krásné Lípy. Projít se můžete v sobotu mezi 10. a 15. hodinu.

  *Velké Karlovice - Závod v trail runningu po ostrých valašských kotárech se koná v sobotu od 8 hodin. Pro běžce jsou připraveny dvě tratě na 6,5 a 12 km

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 4.

  Vyřežte si strašidlo z dýní

  *Praha – o víkendu se v botanické zahradě v Troji konají Dýňové hrátky. Z dýní se bude tvořit, vystavovat i jíst.

  *Máslovice -  zdobení a vyřezávání dýní, strašidýlek a skřítků, ale také pohádkově strašidelný les. A pro labužníky nebudou chybět originální dýňové pochoutky. Zavítat sem můžete v sobotu od 13 do 18 hodin.

  *Lysice – o víkendu se na místním zámku koná Dýňobraní.  Těšit se můžete na tematický trh, výstavu dýní i soutěž nebo kulinářské trhy.

  *Olomouc – tvořivé dílny v Hobby Time můžete navštívit celý víkend

  Vyrobte si doma s dětmi vlastní halloweenské strašidlo! Je to snadné a bude se jim to líbit.

 • 5.

  Rio Botičo

  Na 13,5 km dlouhou trať po říčce Botič se můžete vydat v neděli. Vyplouvá se v 9.30 a 11.30 od hráze vodní nádrže Hostivař v Praze, cíl je pod Grébovkou. Organizátoři doufají, že letos bude možné plout tunelem až do Vltavy.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 6.

  Veletrh modelářů

  Největší modelářská show v České republice - veletrh Model Hobby se koná od pátku do neděle na Výstavišti v pražských Letňanech. Přijďte a naučte se třeba létat s letadlem, dronem, řídit kamion, loď, či off-road auto. Stovky špičkových modelů z celého světa budou nejen k vidění, ale i k vyzkoušení. Souběžně probíhají veletrhy Tvořivý svět, Svět orchidejí, Print In 3D, For Toys, For Babies a For Games.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Horní hrad pod palbou

  V sobotu od 16 a v neděli od 10 hodin se můžete na Horním hradě v Krásném lese rozloučit stylově s letní sezonou. Připraveni tu budou šermíři dělostřelci, lukostřelci a další středověcí rytíři, kteří budou předvádět své umění v lítých bojích. Na sobotu večer je připravena ohňová show.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Bavorsko-český kulturní festival

  V kreativním prostoru DEPO 2015 v Plzni se od pátku do neděle koná Bavorsko-český kulturní festival. Připraveny jsou aktivity pro rodiny s dětmi, bavorský i český folklor – hudba, zpěv i tanec včetně workshopů, nebo doprovodný program k Bavorsko-české zemské výstavě věnované Karlu IV. Chybět nebude samozřejmě ani tradiční kuchyně obou zemí plná ochutnávek.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Historický průvod

  Historický průvod od gotiky po baroko můžete zažít v sobotu od 14 do 15.30 v Českém Krumlově. Vychází se od Městského divadla v Horní ulici a průvod následně projde tuto trasu náměstí Svornosti, Široká ulice, II. zámecké nádvoří a klášterní dvůr.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 10.

  Čokoládové pošušňání

  Výstaviště Ideon v Pardubicích se od pátku do neděle promění v čokoládový ráj. V rámci festivalu se dozvíte něco o historii čokolády, její výrobě, ale především se bude ochutnávat a mlsat nepřeberné množství druhů a chutí.

  V Pardubicích se koná čokoládový festival.
  Autor: Eva Fornálová

 • 11.

  Tetovací festival

  Na 150 tatérů z celého světa představí své umění na brněnském výstavišti, kde se o víkendu koná mezinárodní tetovací festival Tattoo Grand Prix. V doprovodném programu si tu můžete prohlédnout i motorky papežů Benedikta XVI. a Františka. V sobotu večer tu navíc Filharmonie Brno zahraje jednu z nejhlasitějších skladeb v dějinách. V 19.30 se kromě hudebníků zapojí také houkačky hasičů, sanitek, dělostřelci, parní lokomotiva, fanoušci hokejové Komety či pěvecké sbory.

  Mezinárodní Tattoo Grand Prix se letos koná v Brně poprvé a má ambici stát se prestižní evropskou přehlídkou.
  Autor: profimedia.cz

 • 12.

  Terakotová armáda

  Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabízí jedinečný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š‘-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako »osmý div světa« a nedaleko města Xi´an kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než osm tisíc terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy. Výstava v Oblastním muzeu v Mostě je interaktivní a prohlédnout si ji tu můžete až do 7. ledna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Království lesa

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 14.

  Pyšná princezna v Telči

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 15.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

  Fotogalerie
  17 fotografií

   

Autor: rum
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 12

agfor: Že v Praze budou pobíhat zombie ? To už konečně vláda a posranci budou chodit konečně pěšky ?

(20. 10. 2017 18:00)

ivoadler: Výlov je dobrej. Ještě bych se zúčastnil pořádný český zabijačky. Lze ji uspořádat kdekoliv. Vinobraní už je bohužel za námi.

(12. 10. 2017 18:43)

Rie345: Čo takto zajst na dovolenku? :P https://estavisa.sk/formular-esta-visa/

(15. 07. 2017 17:01)

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy