25. září 2017
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

20 tipů na víkend: Bitva na Bílé Hoře, skřeti na Špilberku i závody dřevorubců!

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí využít některý z našich tipů a vyrazit.
  Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí využít některý z našich tipů a vyrazit. (CzechTourism a archiv pořadatelů)
  21. září 2017 ● 17:00
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkend bude podzimní. Připravte si deštníky a teple se oblečte. Teploměr ukáže v sobotu maximálně 18 a v neděli dokonce jen 15 stupňů.

 • 1.

  Svatováclavské slavnosti a vinobraní

  *Praha – v sobotu se koná na Proseku středověká pouť a vinobraní. Akce se koná v okolí místní bobové dráhy.

  *Okoř – v sobotu se můžete těšit na šermířské souboje, živá dobová hudba, soutěže pro děti, divadlo, párová akrobacie, výuka malých rytířů, ukázky výcviku asistenčních psů, sokolník a jeho dravci, sobové tržiště…

  *hrad Svojanov - těšit se můžete na trubače, sokolníky s dravými ptáky, šermíře či kejklíře. Pro děti i pro dospělé jsou připraveny hry a soutěže. Akce trvá celý víkend.

  *Telč – v 10 hodin se na náměstí zahájí slavnosti, po 14. Hodině dorazí i sv. Václav. Celý den je tu připravený jarmark, divadlo, hudba

  *Kadaň – v místním františkánském klášteře si můžete prohlédnout, jak se dříve zpracovávalo víno. Uvidíte mletí, odzrnění, rmutování a lisování a mohou ochutnat letošní burčák, čerstvý vinný mošt a víno.

  *Svitavy - tradiční oslava vína, spojená nejen s ochutnávkami vín, ale i s nabídkou gurmánských specialit pořádána přímo v centru města se koná v sobotu

  VELKÝ PŘEHLED VINOBRANÍ V LETOŠNÍM ROCE NAJDETE ZDE
  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 2.

  Den železnice

  V rámci oslav 25. výročí zapojení železnice do systému pražské městské hromadné dopravy se bude v sobotu konat na smíchovském nádraží Pražský železniční den. Bohatý program začíná v 9 hodin nejen na smíchovském nádraží. Svézt se budete moci parním vlakem, historickým motorákem či moderními nízkopodlažními jednotkami. Nebudou chybět ani historické tramvaje a autobusy. Zpřístupněné budou prostory lokomotivního depa ve Vršovicích i zázemí pro údržbu vlaků v Michli či výtopna na Zlíchově.

  víkendové tipy
  Autor: archiv

 • 3.

  Bitva na Bílé Hoře

  Po oba dva víkendové dny se bude na Bělohorské pláni na Vypichu odehrávat co možná nejautentičtěji bitva na Bílé Hoře v Praze. Velké představení finále bitvy za účasti několika stovek účinkujících bude doplněno hudbou a pyroefekty. Bitva ve dnech 23. a 24. září bude realizována tak, aby se co nejvíce podobala skutečné historické události. Program začíná úderem poledního, samotná bitva se koná od 15 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 4.

  Den na houby

  Kulturně-gastronomický program zaměřený na fenomén houbaření se koná v sobotu v Řevnicích u Prahy. K ochutnání budou všechny možné pokrmy z hub a další dobroty.

  ...
  Autor: istockphoto.com

 • 5.

  Dětský den

  Ve Vojenském muzeu v Lešanech u Prahy se koná v sobotu dětský den. Připraveny jsou soutěže, hry i ukázky vojenské techniky. Jezdit se bude historickou vojenskou technikou – obrněnými transportéry OT-810, OT-62 a OT-64, dále bojovým vozidlem pěchoty a také americkým terénním vozem Humvee.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 6.

  Kladruby na ruby

  V národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem můžete v sobotu prožít netradiční den plný hudby a zábavy. Součástí boudou ukázky výcviku koní i prohlídka hřebčína.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 7.

  Retroměstečko

  Statické a aktivní setkání spolků, muzeí a jednotlivců v oboru historické, veteránské, vojenské a branně-bezpečnostní techniky s dynamickými ukázkami. Programová účast složek integrovaného záchranného systému státu a sborů dobrovolných hasičů. Takový je víkendový program Retroměstečka v Pardubicích.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 8.

  Zahrada Čech

  Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody trvá ještě do soboty. V Litoměřicích bude k vidění vše, co se zahrádkaření týká, připraveny jsou přednášky, ukázky…

  víkendové akce
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 9.

  Festival skřetů

  Jednodenní fantasy festival na brněnském Špilberku vás zavede do každodenního světa skřetů. Na programu je turnaj v bojové aréně, šamanské věštby, střelba z kuše nebo ukázka práce s dřevěným jeřábem na lidský (skřetí) pohon. Akce se koná v sobotu od 12 hodin.

  Skřeti obsadí v sobotu 23. září od 12 hodin Špilberk. Nejsou prý tak zlí, jako v dílech J. R. R. Tolkiena.
  Autor: Jeden kmen Snaga

 • 10.

  Snowboardová exhibice


  Tuny sněhu navezli pořadatelé snowboardové a freeski exhibice do centra Veselí nad Moravou poblíž finančního úřadu. V sobotu se tam bude na šestimetrové rampě konat reFresh Jam, na němž se představí přibližně 40 závodníků.  Kvalifikace začne v 15 hodin, finále v 19 hodin. Počítá se i s dětmi, které tu mohou sáňkovat!
  Na snowboardovou a freeski exhibici se mohou těšit v sobotu 23. září návštěvníci Veselí nad Moravou. Uskuteční se v centru města.
  Autor: Archiv Hynek Zdeněk

 • 11.

  Oživený bunkr

  Zpět do 30. let minulého století se vrátí okolí Muzea opevnění na Dolní Moravě. Posádka se vrací zpět na objekt a vy ji můžete vidět při obsluze zbraní, zařízení týlového patra i při nácviku boje či obrany proti letadlům. Interiér zůstává nasvícen pouze petrolejovými lampami a v blízkém okolí najdete vojenské ležení i tábory ostatních ozbrojených složek. Akce se koná od 10 do 16 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 12.

  Dřevořezání

  Souboj nejlepších sportovních dřevorubců zažije v sobotu Slezskoostravský hrad. Změří tu své síly o titul mistra ČR. Připraven je bohatý doprovodný program v podobě jarmarku, zvěřinových hodů, dětských soutěží, dílniček nebo ukázky umění dřevosochařů.

  víkendové tipy
  Autor: CzechTourism a archiv pořadatelů

 • 13.

  Království lesa

  Na dohled od Stezky korunami stromů na Lipně je zbrusu nově otevřený areál Království lesa. V lese vybudované obří hřiště nejen pro děti nabízí nespočet lanových prolézaček, dvě obří trampolíny, kolotoč, lanovky, houpačky, chlívek s kozičkami a další atrakce. Kromě království můžete nově vyzkoušet i novou floutrejlovou trasu. Jde o pět kilometrů dlouhou upravenou cyklotrasu, která vede lesem. Trasa je určena pro rodiny s dětmi a svezete se tu i lanovkou. Na úpatí lipenského areálu, u hlavní lanovky, je v provozu nová bobová dráha. Proplétá se tu s tou původní a jde o evropský unikát.

  Video
  délka: 00:45
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Království lesa na Lipně Blesk TV

  Království lesa na Lipně
  Autor: archiv

 • 14.

  Pyšná princezna v Telči

  Na zámku Telč uvidíte originály desítek dochovaných kostýmů, které budou spolu s rekvizitami vystaveny ve stylizovaných dekoracích. Bude tady například ševcovská dílna, Půlnoční království, Miroslavova země nebo mlýnice. Dominantou výstavy určené hlavně pro rodiny s dětmi bude originální retušovaná zarámovaná fotografie princezny Krasomily, která je zahrnuta do kulturního dědictví České republiky. Pohádková výstava tu potrvá až do konce října.

  víkendové tipy
  Autor: Foto Blesk - Jiří Čada

  Video
  délka: 00:41
  480p 360p 240p

  Kastelán telčského zámku Bohumil Norek o Pyšné princezně 

 • 15.

  Legiovlak křižuje Česko

  Unikátní projekt Československé obce legionářské replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. Legií, opět křižuje republiku. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, obrněného, prodejního, kovářského s obráběcí dílnou, ubytovacího a dvou plošinových vozů. Letos můžete navštívit také kinosál Osvětového odboru odbočky Československé národní rady na Rusi, ve kterém se promítají dobové dokumenty a filmy pomocí originální promítačky. Rozpis zastávek najdete ZDE

  víkendové tipy

   

  Fotogalerie
  17 fotografií

Autor: rum
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 10

Rie345: Čo takto zajst na dovolenku? :P https://estavisa.sk/formular-esta-visa/

(15. 07. 2017 17:01)

santikxauz: Taky si myslím,že je to havloid.

(28. 04. 2017 09:51)

ganzanie: letošní jaro - výkyvové,mnohdy člověk poletuje v tílku venku když vysvitne sluníčko,pak se ochladí na stupně mrazu tak zaleze domů aby nenastydl

(28. 04. 2017 07:54)

putnam: sensadebil těší mě, Honza.

(21. 04. 2017 19:48)

tonny44: Šmírák??? To jsi teda hnusnej dobytek.

(21. 04. 2017 16:12)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy