Unikátní výstava Auta na náplavce odstartovala ve čtvrtek 31. srpna v 18:00 hodin a okamžitě nabrala rychlý spád. Už v 18:30, tedy pár minut po oficiálním zahájení, za přítomnosti zástupců našeho vydavatelství a radních městských částí Praha 2 a Praha 5 nastoupila na hlavní pódium kapela Jelen, kterou ve 20:00 vystřídala kapela Monkey Business, a všechno završila vodní světelná show shrnující největší okamžiky automobilové historie.

K fotografům, kteří pro Auto.cz a další tituly vydavatelství Czech News Center mapovali přípravy výstavy, se přidal také fotoreportér a komentátor automobilových závodů Martin Straka. V médiích se pohybuje od roku 1992, a přestože motosport v jeho zájmech převažuje, rád se věnuje i pořizování uměleckých snímků. Třeba takových, jaké můžete vidět ve fotogalerii mapující průběh včerejšího večera. Ve své dosavadní kariéře si Straka „střihnul“ i roli fotografa týmu Bonver Dakar Project na Rallye Dakar 2015, pro Reflex pak například fotil festival Colours of Ostrava.

Video
délka: 03:32
1080p 720p 360p

Auta na náplavce: Časosběr z nultého dne Auto.cz

Výstava Auta na náplavce pokračuje, její program je vedle aut nabitý také pořádnou dávkou kultury. Ještě dnes, konkrétně v 19:00 hodin, proběhne koncert písničkáře Tomáše Kluse, a po jednadvacáté hodině si budete moci znova vychutnat vodní světelnou show.

Zítra se na vás těší kolega Martin Vaculík, zástupce šéfredaktora a technický poradce Světa motorů, se svými radami, a ve 20:00 začíná koncert rappera Vladimira 518. V neděli si můžete popovídat s kolegou Martin Freiem ze Světa motorů o elektromobilitě (od 14:00), velkým lákadlem bude také autogramiáda fotbalistů SK Slavia Praha (od 16:00). Rozhodně se tedy máte nač těšit!

Fotogalerie
70 fotografií