Nejlepší film:
Call Me By Your Name (Dej mi tvé jméno)
Nejtemnější hodina
Dunkerk
Uteč
Lady Bird (Beruška)
Nit z přízraků
Akta Pentagon: Skrytá válka
Tvář vody
Tři billboardy kousek za Ebbingem
Režie:
Christopher Nolan - Dunkerk
Jordan Peele - Uteč
Greta Gerwigová - Lady Bird (Beruška)
Paul Thomas Anderson - Nit z přízraků
Guillermo del Toro - Tvář vody
Film Christophera Nolana 'Dunkerk' měl českou premiéru 20. července 2017 • Trailer. Vertical Entertainment
Herec v hlavní roli:
Timothée Chalamet - Call Me by Your Name (Dej mi tvé jméno)
Daniel Day-Lewis - Nit z přízraků
Daniel Kaluuya - Uteč
Gary Oldman - Nejtemnější hodina
Denzel Washington - Roman J. Israel, Esq. (Vážený pan Roman J. Israel)
Herečka v hlavní roli:
Sally Hawkinsová - Tvář vody
Frances McDormandová - Tři billboardy kousek za Ebbingem
Margot Robbieová - Já, Tonya
Saoirse Ronanová - Lady Bird (Beruška)
Meryl Streepová - Akta Pentagon: Skrytá válka
Kamera:
Roger A. Deakins - Blade Runner 2049
Rachel Morrisonová - Mudbound (Připoutaní k zemi)
Bruno Delbonnel - Nejtemnější hodina
Dan Laustsen - Tvář vody
Hoyte van Hoytema - Dunkerk
Původní scénář:
Emily V. Gordonová a Kumail Nandžiani - Pěkně blbě
Jordan Peele - Uteč
Greta Gerwig - Lady Bird (Beruška)
Guillermo del Toro a Vanessa Taylorová - Tvář vody
Martin McDonagh - Tři billboardy kousek za Ebbingem
Hudba:
Hans Zimmer - Dunkerk
Jonny Greenwood - Nit z přízraků
Alexandre Desplat - Tvář vody
John Williams - Star Wars: Poslední z Jediů
Carter Burwell - Tři billboardy kousek za Ebbingem
Nejlepší píseň:
Mighty River - hudba a text Mary J. Bligeová, Raphael Saadiq a Taura Stinsonová; Mudbound (Připoutaní k zemi)
Mystery Of Love - hudba a text Sufjan Stevens; Call Me By Your Name (Dej mi tvé jméno)
Remember Me - hudba a text Kristen Andersonová-Lopezová a Robert Lopez; Coco
Stand Up For Something - hudba Diane Warrenová, text Lonnie R. Lynn a Diane Warrenová; Marshall
This Is Me - hudba a text Benj Pasek a Justin Paul; Největší showman
Neanglicky mluvený film:
Fantastická žena - Chile, režie Sebastián Lelio
L'insulte (Urážka) - Libanon, režie Zijád Duajrí
Nemilovaní - Rusko, režie Andrej Zvjagincev
O těle a duši - Maďarsko, režie Ildikó Enyediová
Čtverec - Švédsko, režie Ruben Östlund
Nejlepší animovaný film:
Mimi šéf - režie Tom McGrath
The Breadwinner (Živitel rodiny) - režie Nora Twomeyová
Coco - režie Lee Unkrich a Adrian Molina
Ferdinand - režie Carlos Saldanha, Cathy Malkasianová a Jeff McGrath
S láskou Vincent - režie Dorota Kobielá a Hugh Welchman