Americký rocker Chris Cornell působil ve skupinách Audioslave a Soundgarden a kromě toho je známý i tím, že nazpíval úvodní píseň do bondovky Casino Royale. Zpěvák s nebývalým hlasovým rozsahem, který proslul i jako jeden z průkopníků stylu grunge, nás bohužel navždy opustil.

Chris Cornell zemřel krátce po středečním koncertu Soundgarden v Detroitu. Podle jeho manažera byla smrt náhlá a nečekaná, avšak agentura AP uvedla, že policie nyní jeho úmrtí vyšetřuje i jako možnou sebevraždu. Mluvčí detroitské policie Michael Woody řekl agentuře AP, že na místě Cornellova skonu byly nalezeny indicie možné sebevraždy, detaily však vyšetřovatelé nezveřejnili.

Krátce po zprávě o zpěvákově úmrtí vyjádřila příbuzným soustrast řada známých hudebníků. "Jsem šokován a zarmoucen náhlou smrtí Chrise Cornella. Byl to velký zpěvák, autor písní a nejkrásnější muž," napsal na Twitteru britský zpěvák Elton John. Kytarista skupiny Aerosmith Joe Perry označil odchod Cornella za "ztrátu velkého talentu", zpěvák Billy Idol za "další ránu" pro hudební svět. "Chris byl zpěvák, který měl na mé skládání úplně největší vliv. Viděl jsem jeho vystoupení před pár dny. Jsem zcela zdrcen," napsal kytarista kapel Creed a Alter Bridge Mark Tremonti.

VIDEO: Poslední vystoupení Chrise Cornella v Detroitu.

Video
délka: 06:28
720p 480p 360p 240p

Poslední vystoupení Chrise Cornella (†52) v Detroitu YouTube

Fotogalerie
21 fotografií