„Moji drazí, opět sem zveřejňují číslo svého účtu, věci se mají tak, že jsem hluboko v minusu. Momentálně jsem v tom známém překlenovacím období mezi PN a invalidním. Už jsem vlastně uznaná jako invalidní důchodce, ale mají až 2 měsíce na zařízení všeho a zaslání prvního důchodu. Zatím se v té věci nic nestalo, je to dlouho. Abych měla co jíst, potřebuji peníze, tak prostě se věci mají. Budu vám vděčná za každý jeden příspěvek, který pošlete. Děkuji moc!“

Tento vzkaz zveřejnila těžce nemocná dívka na své zdi, zjevně už ji nenapadalo jiné řešení. Je však s podivem, že tuto výzvu adresovala svému seznamu přátel, a ne blízké rodině.

„Jasně, že jsem o tom věděl. Co si o tom myslím, je druhá věc. Někdo to dělá tak, někdo jinak. To je všechno, co k tomu můžu říct,“ sdělil její otec, hudebník Lučenič serveru čas.sk. „Pomáhali jsme, jak se dalo. I finančně, kupovali jsme léky, dělali všechno to, co rodiče dělají, i když máme kopu vlastních problémů, jaké si lidi ani nedovedou představit,“ dodal.

Nemocnou Ninu prý hodně podporovala její sestra Eva s manželem Robem Pappem (33), dalším slovenským hudebníkem. Eva s Ninou a bratrem Allanem jsou Lučeničovy děti z prvního manželství. Ze druhého má ještě dceru Lindu, Adélu a syna Lacka.

Podle přátel byla Nina vždy velmi veselá, věřila v pozitivní přístup k životu a zajímala se o jógu. Přes veškeré bolesti, kterými trpěla, vždy věřila, že se vše v dobré obrátí.