Stovky nadšenců do bojových umění mají zážitek na celý život. Zatrénoval si s nimi sám hollywoodský akční hrdina Steven Seagal, známý například z filmů Aljaška v plamenech nebo Přepadení v Pacifiku. Navzdory svému pokročilému věku Seagal své mladší soupeře a fanoušky překvapil a nadchnul svými technikami a rychlostí.

Trénink se opozdil kvůli chybě amerických manažerů. Zapomněli Seagalovi vzít kimono. Ale herec ani nehnul brvou a navrhnul zatím malou autogramiádu a focení. To už mu kimono vezli i s policejním doprovodem.

Trénoval i Čech

 „On vyučuje takové tvrdé a rychlé sebeobranné aikido z ulice. Všiml jsem si, že neskutečně zrychlil. Naposledy jsem s ním trénoval v roce 2006. Říkal mi, že cvičí každý den,“ uvedl zakladatel klubu Red Dragon ve Strážském Peter Tomko.  Se Seagalem si zacvičil i Čech Leoš Nerad (33) z Lanškrouna. „Trénink byl výborný, je to osobnost. Nacvičovali jsme techniky, obohatil mě a splnil moje očekávání. Je to obrovský zážitek,“ nechal se slyšet.

Přijede i do Hradce

Noc před tréninkem strávil Seagal v košickém hotelu Yasmin, kde měl vyčleněné celé 11. patro. Večer hrál v Prešově, je totiž mimo jiné i uznávaným bluesovým kytaristou. Po koncertu pařil do čtvrté ráno. Na druhý den vstal okolo půl jedné. Po sprše si dal omeletu ze 4 bílků, croisanty, džem, čerstvý džús a ovoce. Seagal pak se svým turné pokračoval ve Slovinsku, 3. července zahraje se svou skupinou na festivalu Rock for People v Hradci Králové.