Ještě v roce 2010 byla Peaches Geldof žena s postavou krev a mléko. Špíčky na břiše schovávala pod stahovací kalhotky od plavek a pod obličejem se jí pěkně rýsovala dvojitá brada. Modelka byla posedlá svým vzhledem, který se až do konce svého života snažila dovést k dokonalosti.

Proto se rozhodla radikálně zhubnout. Jenže hubnutí se Peaches vymklo z rukou a pomalu se ztrácela před očima. Za pouhý rok se dokázala proměnit z boubelky v chodící kostru. Podle rakouských médií Peaches vážila ve svém nejhubenějším období méně než 41 kilogramů. Její drastická dieta spočívala v tom, že nejedla nic, jen několik týdnů pila zeleninové šťávy.

Piju jen džusy. Vezmete zeleninu, odšťavíte ji a tu šťávu pijete třikrát denně. Je to nechutné. Dělám to obvykle tak měsíc,“ prohlásila Peaches. Doslova se trápila hlady, ale váha šla rychle dolů. Za čtyři týdny dokázala zhubnout 4,5 kg.

Peaches se tak snažila shodit kila nabraná během dvou těhotenství. Své dva syny porodila jen 13 měsíců po sobě. Jenže svými drastickými dietami riskovala svůj život, což trápilo i její rodinu.

Přežívání jen na ovoci a zelenině je vysoce nebezpečná dieta. Peaches velmi riskuje, že si rozhází hodnoty sodíku, draslíku a dalších důležitých látek, což může vést až k akutní srdeční zástavě,“ řekl před třemi lety mluvčí britské dieotologické asociace. Také policie se nyní domnívá, že za smrt krásné modelky, která po sobě zanechala manžela a dva syny ve věku 1 a 2 roky, může právě její špatná životospráva.