Rodák z Liverpoolu Ringo Starr, občanským jménem Richard Starkey, se od rozpadu Beatles v roce 1970 věnuje sólové kariéře jako zpěvák a skladatel. Z někdejších členů legendární sestavy Beatles čeští fanoušci skupiny dosud naživo mohli vidět jen Paula McCartneyho (68), který v roce 2004 vystoupil v areálu pod širým nebem v pražských Vysočanech. Zbývající členové liverpoolské čtyřky jsou již po smrti. Johna Lennona (†40) zastřelil v roce 1980 v New Yorku duševně nemocný vrah a sólový kytarista George Harrison (†58) podlehl před deseti lety v americkém Los Angeles rakovině plic.

Bubeník, zpěvák, skladatel a také příležitostný herec Starr na koncertě připomene nejen tvorbu Beatles, ale také svou vlastní. Zaznít by měly písničky z jeho sólových desek včetně nejnovější, nazvané Y Not. Na albu spolupracoval i se svým bývalým spoluhráčem Paulem McCartneym. Ringo, který ke svému uměleckému jménu přišel kvůli své oblibě v prstenech a zkrácením příjmení, začal s Beatles hrát v roce 1962. Za bicí soupravou tehdy nahradil Petea Besta. I když Starr skladatelsky příliš nevynikl, svým svérázným bubenickým stylem se významně podílel na zvuku Brouků. Nazpíval ale i některé hity, jako například With A Little Help From My Friends, Yellow Submarine nebo Octopus’ Garden.

„Vstupenky na pražský koncert si mohou zájemci koupit v síti Ticketportal. Ceny se pohybují od 790 do 4990 korun,“ dodala Havelková. Prodávat se budou od pondělí 21. března.

Fotogalerie
4 fotografie