Viník je v takovém případě jasný. Kromě režiséra a střihače je to v první řadě skriptka (užívá se v ženském rodě, neboť toto povolání u filmu častěji vykonávají ženy). Ta má pohlídat, aby jednotlivé scény filmu na sebe vzájemně správně navazovaly a vychytávat potenciální chyby ve všech uvažovaných detailech (kostýmy, rekvizity aj.)

Šestý Harry Potter a princ dvojí krve momentálně vede podle serveru ´moviemistakes.com´ letošní žebříček nejvíce chybujících filmů. Co tam fanoušci všechno objevili? Například v jedné scéně je slyšet hlas Rona Weasleyho, ale jeho rty se nepohybují. Často se zde mihnou záběry členů filmového štábu a v jedné scéně prý dokonce Harrymu zmizela jeho charakteristická jizva na čele.

Video
délka: 02:27.2
360p 240p

Harry Potter and Half Blood Prince (Trailer) warnerCo je to ale proti jiným filmům, kde se chyby počítají na stovky. Přinášíme 5 případů, Ve kterých by měly skriptky zcela určitě vrátit honorář!

5. místo: Superman IV: The Quest for Peace (1987) - 267 chyb

Sám o sobě propadák a poslední supermanovský film s Christopherem Reevem. Superman v tomto filmu čelí novému nepříteli - Lex Luthor z muzea ukradl jeho vlas a poslal ho spolu s atomovou bombou ke Slunci. Zrodí se Nuclear Man - muž, který se Supermanovi vyrovná v jeho schopnostech. Superman však navíc bojuje s nukleárním zbrojením na Zemi.

Příklad chyby: Ve stodole si dá Superman do kapsy žhavý krystal. O záběr později tam žádný nemá.

Video
délka: 01:54.41
360p 240p

Superman IV - trailer YouTube4. místo: Harry Potter a tajemná komnata (2002) - 288 chyb

Druhé pokračování Harryho dobrodružství se považuje za o něco lepší, než první díl. Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry nedbá nářků skřítka a ve škole se skutečně začnou dít podivné věci. Na stěnách se objevují neznámé nápisy a několik studentů je přepadeno tajemným přízrakem.

Příklad chyby: Když Harry bojuje v jedné z vrcholných scén s baziliškem, můžeme na konci jeho zbraně vidět ochrannou špičku.

Video
délka: 02:15.66
360p 240p

Harry Potter a Tajemná komnata - trailer YouTube3. místo: Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004) - 295 chyb

Třetí a kritiky nejvíce ceněný díl. Režisér Alfonso Cuarón se už jen nedržel otrocky knižní předlohy a vytvořil film, který svou atmosférou obstojí i před dospělým publikem. Z vězení v Azkabanu uprchl nebezpečný čaroděj Sirius Black, který podle legend přivedl lorda Voldemorta k Harryho rodičům a je tak zodpovědný za jejich smrt. Nyní Voldemort usiluje také o zabití Harryho.

Příklad chyby: Ve scéně, v níž Harry a Hermiona cestují časem, říká mu ona: "Je 7:30." Hodiny v pozadí však zrovna odbíjejí celou a ne půlku.

Video
délka: 01:55.08
360p 240p

Harry Potter a vězeň z Azkabanu - trailer YouTube2. místo: Osvícení (The Shining, 1980) - 297 chyb

Slavná adaptace románu krále hororu Stephena Kinga. Režisér Stanley Kubrick získal pro roli vyšinutého spisovatele, který se v odlehlém horském hotelu snaží zavraždit svoji manželku a malého syna, Jacka Nicholsona. Kdo viděl jeho závěrečnou honičku s malým Dannym v labyrintu z živého plotu, už nikdy se na labyrinty nebude dívat jako dřív.

Příklad chyby: Na začátku, když Danny mluví s maminkou a jí sendvič, je sendvič znatelně o kus menší, než v dalším záběru.

Video
délka: 02:05.12
360p 240p

Osvícení - trailer YouTube1. místo: Apokalypsa (Apocalypse Now, 1979) - 391 chyb

Syrový film ukazující peklo války ve Vietnamu. Kapitán Willard si během služby ve Vietnamu získal pověst vynikajícího vojáka. Je pověřen důležitou misí: musí v džungli najít a zlikvidovat amerického plukovníka Waltera E. Kurtze, který dezertoval a vede v čele oddaných domorodců soukromou válku proti Vietnamcům i proti Američanům. Cestou proti proudu Mekongu na hlídkovém člunu Willard se svými muži poznávají nejpodivnější a nejrůznější aspekty válečného pekla.

Příklad chyby: V helikoptéře hraje z magnetofonu skladba "Ride of the Valkyries", ale páska ne něm se neotáčí.

Video
délka: 03:42.96
360p 240p

Apokalypsa - trailer YouTube

Zdroj: CSFD, moviemistakes.com