„Auta se mi moc líbí a je to pro mne cenná zkušenost řídit tyto skvosty. Na auta jsem se byla podívat, bylo mi vysvětleno, kde co je a jak to funguje, a až vlastně na place mi byla věnovaná chvilka praktické výuky. Ale protože v seriálu točím jen krátké příjezdy a odjezdy, nebylo potřeba tomu věnovat větší pozornost. Na závody, kdy se jede už rychleji, mám zástup,“ svěřila se mladá herečka Anna Fialová, která si v pauzách mezi natáčením nechávala upravit make-up a dopřála si cigaretku.

Na place se objevil také Vladimír Polívka, který hraje roli důstojníka armády Andrleho. „Já řídím hodně rád, a tak jsem se nebál, že bych tento starý stroj nezvládl. Myšlenka na to, že řídím auto v hodnotě několika luxusních limuzín, mne nijak neomezuje, ani vlastně nesmí. To by bylo na mém hraní vidět,“ řekl Vladimír Polívka. 

„Hraju vojáka tělem i duší, tvrdého k sobě i k okolí. Celé to prostředí, oblečení, chování tehdejší doby vybízí k určité salonnosti a mým úkolem je tu postavu trochu zlidštit, aby působila přirozeně,“ dodal Polívka s tím, že takovou roli ještě nehrál.

Idol žen Stanislav Majer naopak přiznal, že v autech jezdit nebude, ale něco o nich přece jenom ví. „Vím, co to obnáší. Minimálně instruktáž od majitelů, kteří jsou na své miláčky veterány hodně citliví,“ řekl s úsměvem Stanislav Majer a dodal: „Já mám tyhle dobovky rád.“

Video
délka: 02:23.32
480p 240p

První republika ČT/ střih Adam Balažovič

Fotogalerie
50 fotografií