Tak tohle muselo stát pořádný balík! To, co Zdeněk Troška zřejmě ušetřil v první fázi natáčení v podzemním parku Pekla na Hlinsku, dohnal další natáčecí dny. Kostymérky se patrně nezastavily – na place totiž musely obstarat neuvěřitelných 103 kostýmů. Ty nejnákladnější – zdobené šaty pro Lucifera Karla Dobrého a pro kněžnu Janu Bernáškovou – byly vytvořené speciálně pro film. Čertům dokonce nechali vyrobit na míru i rohy. 

Certovina#troska#rybareni#kamera#produkce#producent#drina#love#live#kamera#

Příspěvek sdílený Jakub Prachar (@jakub_prachar),Čen 12, 2017 v 10:43 PDT

Počasí navíc filmařům přálo až moc. V chlupatých a zdobených kostýmech jim bylo pekelné horko. „Záviděl jsem čertům, sice jim v tom bylo horko, ale to mně taky a ještě je mi to nepohodlný,“ postěžoval si deníku Aha! Gránský, který společně s Janou Bernáškovou fotil fotky z kočáru.

Štáb tak hledal spásu v zákulisí u pitné vody. Od začátku natáčení prý vypili paletu jedenapůllitrových balení vody a 3 palety malých půllitrových lahviček… Není se tedy čemu divit, že se šel Jakub Prachař zchladit k vodě a s sebou přibral pár kolegů.

@jana_bernaskova @kastlboy @certovinyfilm 👹🔥👹

Příspěvek sdílený David Gránský (@davidgransky),Čen 12, 2017 v 2:45 PDT

Nejvíc se ale musela zapotit mladá herečka Sára Sandeva. Té bylo ještě mnohonásobně větší horko, když musela bosá chodit kolem živé zmije, která ji mohla klidně kdykoliv kousnout. Naštěstí se tak ale nestalo.

VIDEO: Zdeněk Troška dopisoval scénář Čertovin v zimě loňského roku.

Video
délka: 00:35
1080p 720p 480p 360p 240p

Zdeněk Troška: Točím novou pohádku! Ale záleží na penězích! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
27 fotografií