Na snímek třiačtyřicetileté Jany Černochové, která zároveň zastává post starostky Prahy 2, mě upozornila sociální síť Facebook, na nějž jej umístil s módní policií koketujícím komentářem a pavlače plebsu hodným dovětkem Jakub Horák, jenž k fotce poznamenal: „Usměvavý portrét s útočnou puškou u řeky, blůzkou z průhledného šifonu a nohama zamotanýma v nové celtě. Ta Černochová je taky blbá jak rádio.“ A jej sdílející FB přítelkyně Olina Francová ve statusu poznamenala: „Něco spešl pro Františka Čížková.“

Prohra na mnoha frontách

Síla sociálních sítí je velká a fotka paní poslankyně (nejspíš u zdi mainstreamové pražské náplavky) neprovokuje jen k módní kritice, kterou začnu, když už jsem k ní byla na FB vyzvaná.

Rádoby dramatická róba s krinolínou z opulentně aranžované tuhé látky charakteru taftu, jejíž zeleň má zřejmě asociovat barvu khaki vojenských mundúrů, a na ni nepochopitelně navrstvený, k neforemnosti kreace přispívající šifonový model bez rukávů, je esencí nevkusu, který zbraň v ruce vystřeluje do sfér matrixu.

Tolik k nešťastnému outfitu najatého, totálně nemožného stylisty.

Video
délka: 02:09
1080p 720p 480p 360p 240p

Františka Čížková: V knize odhalila duši! Jak přišla o dítě a zase jej našla! Tereza Kühnelová

Neméně zoufalá však je i amatérská práce osloveného fotografa. Proti unijnímu, Evropským parlamentem schválenému omezení práva vlastnit zbraň se má bojovat profesionálním, s noblesou vysoké diplomacie souznícím estetickým P.R. projevem.

Tento trapas, tak trochu vykradená Kelly Madison (stačí zadat v Googlu „Kelly Madison gun milf“), jde i na konto mediálních poradců, agentury, kterou si ODS za drahé prachy jako jiné, ve volbách do Poslanecké sněmovny zainteresované strany, najala. Jinými slovy – tohle by rozhodně nemělo jít jen na účet jedničky české metropole na volebním lístku zmiňované partaje.

Bacha na to!

Status zmíněného Jakuba Horáka není jen o hadřících, amatérsky podané s fashion koketující message poslankyně Černochové. Jakub Horák provokuje k zamyšlení se o úrovni české politické scény, míře její, mnou stále zmiňované, noblesy včetně P.R. sdělení.

Troufám si jako řadová, v podstatě apolitická občanka tvrdit, že dosti kontroverzně vnímaný úmysl ministra vnitra za ČSSD, jmenovaného Milana Chovance, zakotvit do ústavy právo každého Čecha použít zbraň na obranu země, jež umožní lidem bránit se proti teroristům, je téma víc než citlivé. Z vyššího principu věci, rostoucí xenofobie, ničivého terorismu muslimských fanatiků, apokalypsy migrantů rozhodně. Včetně reakce poslanců a poslankyň, kteří se na parlamentní půdě nedávno k držení zbraně houfně hlásili! O prohlášení prezidenta Zemana v souvislosti s migranty vyzývajícím občany republiky, aby se ozbrojili jako jeho žena, nemluvě.

P.S.

Politika je vysokým patrem showbyznysu. Populismus brnkající na strunu frustrovaných občanů pak nezbytnou pákou volební kampaně. To, co předvedla paní Černochová, má k formuli 1 v mnoha směrech, nejen na poli módy, značně daleko.

Fotogalerie
3 fotografie