Loni na podzim uváděla Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW) horečka nákupní noci v Pařížské ulici. Letos na jaře je to speciální, parádou narvaná tramvaj neziskového fondu Bazaar Charity. Kreace se v ní budou prodávat za zlomek původní sumy v jízdním řádem určených stanicích. Lidé z fondu Bazaar Charity totiž vědí, že prodej atraktivních modelů za minimální sumy je nejjednodušší cestou, jak vybrat peníze pro potřebné. Dost často od milovníků módy či kšeftařů s ní, jež potřebu dobročinnosti nemají. Taková je zkrátka realita a účel světí prostředky. 

Tramvaj Bazaar Charity má jen dva vagony a vyjede z pražské vozovny Střešovice v pět odpoledne a na stejném místě skončí v osm hodin večer. V jednom voze se nabízí posh kousky z garderoby přispívajících osobností, věcí na dobročinnosti zainteresovaných luxusních butiků.

V této souvislosti je nutné zmínit nejen populární tváře, ale především dvě významné, Charity Bazaar významně pomáhající filantropky z Pařížské třídy, podnikatelky Lenku Vejvalkovou a Tamaru Kotvalovou. Poklady včetně ikonického bombera Madonny tu bude prodávat Pavlína Němcová, také Leoš Mareš s Monikou Koblížkovou a Filip Vaněk. Druhý vůz náleží tuzemským návrhářům. Patří k nim i Michael Kovacik, Miro Sabo, La Formela, Petra Balvinova, Odivi, Ivana Mentlova. Někteří oděvní tvůrci se k jízdě připojí a budou tu spolu s Kairou Hrachovcovou, Klárou Issovou a zakladatelkou nadačního fondu Charity Bazaar Barbarou Nesvadbovou. Pokud budete chtít módní radu, poradit s výběrem, jsem tu i já, Františka. 

Přípitky šampáněm se očekávají a muzika bude díky DJ Veronika Ruperta hrát! Veškeré utržené peníze přispějí osmileté Elence s těžkým pohybovým postižením na náročnou rehabilitaci s doprovodnou terapií, jež vyjde kolem padesáti sedmi tisíc měsíčně.

Video
délka: 04:50

Módní policie ulice: Průšvihem za padesát tisíc úlety nekončí! Františka Čížková, Markéta Reinischová, Petr Soukup, Lukáš Červený

Troufám si tvrdit, že osobitější entrée, lepší fúzi módy a soucítění s potřebnými si nemůže MBPFW přát. Taková jízda se nezapomíná. Zřejmě bude trochu divoká. Občas bude na perónu i ve vozech narváno. Neváhejte a nastupte. Ukořistěte si módní poklad. Vzpomeňte při tom na Elenku.

Jízdní řád Charity Tram

17:00 Vozovna Střešovice

17:04 Hradčanská

17:11 Strossmayerovo nám.

17:14 Výstaviště Holešovice

17:15–17:35 Výstaviště Holešovice

17:46 Palmovka

17:50 Křižíkova

17:57 Těšnov

17:57–18:20 Těšnov

18:24 Masarykovo nádraží

18:26 Jindřišská

18:29 Vodičkova

18:33 Národní divadlo

18:36 Karlovy lázně

18:41 Malostranská

18:47 Hradčanská

18:50 Vozovna Střešovice

18:50–19:00 Vozovna Střešovice

19:04 Hradčanská

19:11 Strossmayerovo nám.

19:14 Výstaviště Holešovice

19:25 Palmovka

19:29 Křižíkova

19:36 Těšnov

19:40 Masarykovo nádraží

19:42 Jindřišská

19:45 Vodičkova

19:49 Národní divadlo

19:52 Karlovy lázně

19:57 Malostranská

20:00 Hradčanská

 

V partě Charity Tramp nechybí ani křehká a charismatická herečka Klára Issová.

V partě Charity Tramp nechybí ani křehká a charismatická herečka Klára Issová.

Kateřina Kaira Hrachovcová patří k stálým tvářím světového MBPFW a rovněž se pravidelně angažuje na akcích Bazaar Charity.
Kateřina Kaira Hrachovcová patří k stálým tvářím světového MBPFW a rovněž se pravidelně angažuje na akcích Bazaar Charity.

Mezi kousky od značek módního Olympu bude i bomber od diktátorky street stylu osmdesátých, poloviny devadesátých let, zpěvačky Madonny.

Mezi kousky od značek módního Olympu bude i bomber od diktátorky street stylu osmdesátých, poloviny devadesátých let, zpěvačky Madonny.

Dobročinnost a spotřební luxus spolu v případě Bazaar Charity fungují. Členka správní rady nadačního fondu, majitelka společnosti Carollinum, Tamara Kotvalová spolu s jeho zakladatelkou, spisovatelkou Bárou Nesvadbovou, iniciovala projekt Pařížská dětem, v němž butiky z pražské Pařížské třídy a blízkého okolí přispěli během několika měsíců z každého prodaného kusu na léčebné pobyty dětem s náročným postižením.

Dobročinnost a spotřební luxus spolu v případě Bazaar Charity fungují. Členka správní rady nadačního fondu, majitelka společnosti Carollinum, Tamara Kotvalová spolu s jeho zakladatelkou, spisovatelkou Bárou Nesvadbovou, iniciovala projekt Pařížská dětem, v němž butiky z pražské Pařížské třídy a blízkého okolí přispěli během několika měsíců z každého prodaného kusu na léčebné pobyty dětem s náročným postižením.

Na tramvajových, štendry nahrazujících tyčích jistě budou viset i nějaké kousky ze skříně za dandyho považovaného moderátora Leoše Mareše a jeho přítelkyně Moniky Kolblížkové, jež je bude na místě prodávat.

Na tramvajových, štendry nahrazujících tyčích jistě budou viset i nějaké kousky ze skříně za dandyho považovaného moderátora Leoše Mareše a jeho přítelkyně Moniky Kolblížkové, jež je bude na místě prodávat.

Na prodeji modelů z dílen návrhářů, luxusních svršků a doplňků z garderoby bohatých podnikatelek, manželek milionářů, se tradičně podílí i bývalá topmodelka, nyní designérka subtilních šperků Pavlína Němcová.

Na prodeji modelů z dílen návrhářů, luxusních svršků a doplňků z garderoby bohatých podnikatelek, manželek milionářů, se tradičně podílí i bývalá topmodelka, nyní designérka subtilních šperků Pavlína Němcová.

Za nápadem Charity Tram stojí i stylista Filip Vaněk, který kromě vlastní angažovanosti na akci probral vlastní skříň a mimo jiné do vagónu přidal i bomber od Madonny.

Za nápadem Charity Tram stojí i stylista Filip Vaněk, který kromě vlastní angažovanosti na akci probral vlastní skříň a mimo jiné do vagonu přidal i bomber od Madonny.

Herečka, svátečné malířka, české návrháře podporující a spiritualizmu se věnující Kaira Hrachovcová je jednou z osobností, jež za nadačním fondem Bazaar Charity stojí. Prodávala i na velkém, již tradičním podzimním bazaru ve stanu na pražském Žofíně. Spolu jsme nakupujícím poradily z jakých kousků ke svému typu, stylu vybírat. A totéž uděláme i v tramvaji.

Herečka, svátečně malířka, české návrháře podporující a spiritualizmu se věnující Kaira Hrachovcová je jednou z osobností, jež za nadačním fondem Bazaar Charity stojí. Prodávala i na velkém, již tradičním podzimním bazaru ve stanu na pražském Žofíně. Spolu jsme nakupujícím poradily z jakých kousků ke svému typu, stylu vybírat. A totéž uděláme i v tramvaji.

Jedna z největších filantropek u nás, Lenka Vejvalková, jejíž firmě Prospekta móda svého času patřila většina butiků v Pařížské ulici a nyní si nechala pro radost jen svou lásku, zn. Dolce Gabbana, se ve společenských rubrikách příliš nevykytuje. Ale na Žofíně, kde se díky dárcům a kupujícím utržilo 1 001 001 korun, tuto dámu, jednu z největších donátorek Bazaar Charity fotografové spolu se zakladatelkou fondu zachytili.

Jedna z největších filantropek u nás, Lenka Vejvalková, jejíž firmě Prospekta móda svého času patřila většina butiků v Pařížské ulici a nyní si nechala pro radost jen svou lásku, zn. Dolce Gabbana, se ve společenských rubrikách příliš nevykytuje. Ale na Žofíně, kde se díky dárcům a kupujícím utržilo 1 001 001 korun, tuto dámu, jednu z největších donátorek Bazaar Charity, fotografové spolu se zakladatelkou fondu zachytili.

Pařížská dětem, Tamara Kotvalová, Bára Nesvadbová a jeden z potřebných teenagerů. Každá pomoc je kapka v suchopáru těžké reality postižených, ale i tak stále kapkou je. Jen aby jich bylo víc…

Pařížská dětem, Tamara Kotvalová, Bára Nesvadbová a jeden z potřebných teenagerů. Každá pomoc je kapka v suchopáru těžké reality postižených, ale i tak stále kapkou je. Jen aby jich bylo víc…