Zarazilo to nejprve diváky ve velkém sále hotelu Thermal a o dvě hodiny později také u televizních obrazovek. Program ČT 2 totiž závěrečný galavečer vysílal ze záznamu. Stanislav Fišer se tak objevil na seznamu zesnulých herců, mezi Ladislavem Chudíkem (†91), Janem Schánilcem (†72) či Janem Pohanem (+84).

„Já to vůbec nechápu, oni se zbláznili! Koukám na obrazovku a vidím, že jsem v seznamu mrtvých,“ řekl rozčilený Fišer pozdě večer Blesku, když jsme mu zavolali. „Jsem živý a vůbec nic se neděje! To určitě spletli na základě úmrtí Pierra Brice, kterého jsem daboval a který zemřel,“ přemýšlel Fišer. „Doufám, že mi dají nějaký honorář a omluví se,“ dodal a rozloučil se. Zpovzdálí byla slyšet jeho rozčílená manželka.

Takto zařadili Stanislava Fišera mezi zesnulé.

Omluva legendárnímu herci, kterého rakovina připravila o hlas, s největší pravděpodobností dorazí. „Byl to omyl! Panu Fišerovi se moc omlouváme. Velice nás to mrzí. Přejeme mu ještě hodně dlouhých let života,“ kála se mluvčí festivalu Uljana Donátová, kterou Blesk jako první upozornil na trapnou chybu! Teď by se ale tvůrci festivalu měli Fišerovi omluvit také osobně...

Fotogalerie
26 fotografií