reklama
reklama
reklama
Blesk.cz
Leonard CohenFoto: ČTK

Leonard Cohen nadchl Prahu

28.09.2008  07:34Bouřlivými ovacemi ve stoje ocenila v noci ze soboty na neděli beznadějně vyprodaná pražská Tesla Arena kanadského písničkáře Leonarda Cohena.

Čtyřiasedmdesátiletý hudebník koncertoval bez předkapely a během více než tří hodin představil průřez svou mnohaletou tvorbou. Posluchači na většinu skladeb reagovali potleskem už po zaznění prvních tónů, mnoho z nich také zpívalo texty.

Vůbec první Cohenovo vystoupení v České republice si nenechala ujít řada hudebních osobností. "Je to pro mě splnění životního snu, Cohena jsem ještě na živo neviděl a už jsem ani nedoufal, že ho někdy uvidím," řekl  známý hudební publicista Jiří Černý. Mnozí lidé kvůli dlouhým frontám při vstupu do haly přicházeli až v průběhu koncertu.

Více než tříhodinovou produkci odstartovala skladba Dance Me To The End Of Love. Do přestávky, která koncert rozdělila na dvě části, zazněly třeba také písně Bird on a Wire, The Future, Who By Fire či In My Secret Life. Cohen oblečený do tmavého obleku s typickým kloboukem na hlavě působil uvolněným dojmem, žertoval a vedle zpěvu na jevišti také recitoval. Prostor na sóla dostali i členové doprovodné kapely a tři sboristky, které byly také terčem Cohenových žertů.

Jako první přídavek si lidé vytleskali slavnou skladbu So Long, Marianne, pojednávající o Cohenově rozchodu s Norkou Marianne, s níž žil s přestávkami sedm let. Následovaly další přídavky, mezi nimiž nechyběla jedna ze zásadních částí jeho repertoáru Sisters Of Mercy.

Na turné se slavný básník, skladatel a interpret vydal po patnáctileté přestávce a jeho koncerty se setkaly s velkým zájmem fanoušků. První vystoupení byla za několik minut vyprodána. V první vlně Cohen odehrál 51 koncertů, poté turné přerušil, aby si odpočinul. V červenci oznámil data druhé části světové šňůry, jejíž součástí je i Praha. Z České republiky zamíří do polské Vratislavi, kde zazpívá 29. září.

(Koho bude volit v prezidentských volbách v USA Bob Dylan? Čtěte zde!)

Autor: ČTK
reklama
|

reklama


Speciály

Reklama
Reklama

Servisní speciály

Další speciály

Lepší práce
 
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
více z rubriky »
Demonic 3

Demonic 3

Ubraň svůj hrad proti vetřelcům v této zábavé střílečce s různými druhy nepřátel. Ovládání: Míření…

více her »
 
Ringier a.s.SIUX
© 2001 - 2009 Copyright - Ringier ČR, a. s. a dodavatelé obsahu. ISSN 1213-8991 Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru Blesk.cz jsou bez písemného souhlasu Ringier ČR, a. s., zakázány.
* Blesk.cz využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Připomínky a tipy pište na
Inzerce