Byla ráda natolik, že se Nedělnímu Blesku vůbec poprvé svěřila se všemi životními láskami. A co víc, prozradila, že ji v páté řadě Pojišťovny štěstí požádá coby paní Kekulovou o ruku Ladislav Trojan (76). A ona se stane manželkou hrobníka!


Jiráskové životní lásky

Fotogalerie
5 fotografií


"Jsem opravdu ráda, že scenáristka Eva Papoušková se mnou takto v seriálu rozvíjí děj. To mě potěšilo," řekla Nedělnímu Blesku Jirásková a začala vzpomínat na své skutečné muže, kteří o ni v životě usilovali. Poprvé ji v reálném životě požádal o ruku v roce 1953 herec Jiří Pleskot (†75), který proslul jako prezident Edvard Beneš ve fi lmu Dny zrady. "Jiří byl prvním a posledním mužským v mém životě, který mě požádal o ruku a také si mě vzal. Vydrželo nám to ale jenom dva roky. Opravdu velkými přáteli jsme zůstali ale až do jeho smrti v roce 1997," prozradila Nedělnímu Blesku herečka.

Jiří Pleskot se svojí novou družkou si dokonce vedle Jiráskové koupili chalupu. "Abychom si byli nablízku. Celá léta jsme si vždycky měli co říct," netají své dávné sympatie herečka.

Život na psí knížku

Druhým mužem života Jiřiny Jiráskové byl Vlastimil Brodský (†81). Láska to byla jako trám, ale jenom na psí knížku. "Naštěstí jsme byli s Bróďou natolik rozumní, že jsme se nevzali a rozmysleli si to. To by byl koncert," přiznala Jirásková a dodala, že vlastně moc mužských v životě neměla.

"Byli tři. Ještě Zdeněk Podskalský, se kterým jsem žila celých 27 let," pokračuje herečka. Filmový a televizní režisér Zdeněk Podskalský (†70), který má za sebou fi lmy Kulový blesk, Trhák či Noc na Karlštejně, však Jiráskovou k oltáři nikdy nedovedl. "Za celou tu dobu to nenapadlo ani jednoho z nás. O tom jsme vůbec nemluvili. Bylo nám spolu tak báječně, že by to nějaké manželství mohlo zkazit. Navíc, už jsem pochopila, že ten glejt na lásku není důležitý," dodala Jirásková.

Seriálové vdavky

Proluky mezi jejími třemi muži byly veliké. Celibát prý ale nedržela. "Tak to víte, že tu a tam byla nějaká známost. Nebyla ale podstatná, když jsem na ni už zapomněla," přiznala herečka.

Teď se ale bude konečně zase vdávat. I když jen seriálově v Pojišťovně štěstí režiséra Jiřího Adamce. Ty díly se však teprve začnou natáčet. "No, s tou svatební kytkou mně teda dali," reagovala Jirásková na zjištění Nedělního Blesku o vdávající se posluhovačce paní Kekulové. S Ladislavem Trojanem si to však nechá ráda líbit.

"Láďa za mnou přišel a řekl, že mají se mnou nějaké záměry. Tak mě hned napadlo, že to bude svatba. My už jsme hráli spolu coby bratr a sestra v nejstarším českém seriálu Rodina Bláhova, který se vysílal v letech 1959 až 1960. Já o tom ale nechci předčasně hovořit. Tyhle věci má pod palcem můj miláček Jiří Adamec," rozpovídala se Jirásková. Pro svatbu s hrobníkem má ale stejně svoji podmínku.

"Já bych řekla ANO pod podmínkou: Přestaneš chlastat, přestaneš hrát karty a přestaneš blbnout. A hlavně mě budeš poslouchat," směje se Jirásková nad možným vývojem děje Pojišťovny štěstí, kde si s myšlenkou svatby může pohrávat více než v minulých desetiletích s opravdovými chlapy svého života.

Čtěte také:

Paní Kekulová unikla smrti!