Kvůli dokonalé postavě by některé ženy byly ochotné i zabíjet. Proto když se objeví nová dieta, která je prý zaručeně účinná, skočí po ní. To potkalo i operní pěvkyni, která se momentálně stala propagátorkou přerušovaného půstu, kdy jí jen čtyři hodiny denně, když nastane její »stravovací okno«.

20 ku čtyřem

Člověk občas poleví, ale já teď dělám takovou metodu, že třeba dvacet hodin nic nejím a pak čtyři hodiny jím a pak dalších dvacet hodin zase nic nejím. Nazývá se to dvacet ku čtyřem. Tímto způsobem se čistím,“ prozradila Pecková Blesku.

Za čtrnáct dní jsem zhubla kilo a půl a budu v tom samozřejmě dál pokračovat! Myslím, že by se to mohlo stát mým životním stylem,“ pochlubila se operní diva.

Přerušovaný půst

Pecková své tělo mučí speciální metodou, která se jmenuje přerušovaný půst. Člověk sice přijímá stejný počet kalorií, na který je zvyklý, ale rozdíl je v čase. Zatímco většinu dne se nic nejí, za pár hodin »stravovacího okna« pak zpucuje to, co by normálně baštil po celý čas, kdy je vzhůru. Intervaly mohou být různé – od 14 hodin půstu a 10 hodin stravy až po extrémní verzi 20 hodin půst a 4 hodiny stravy (superextrémní je pak 23:1). Přitom zrovna tenhle způsob se ženám vůbec nedoporučuje kvůli jejich hormonální hladině!

Cajthamlová varuje: Ničíte si zdraví!

Tento způsob hubnutí ovšem doslova děsí dietoložku Cajthamlovou. „Paní Peckovési nesmírně vážím, ona ale podlehla módní americké dietě, kterou tam dnes dokonce vyučují výživoví poradci. Ta dieta tvrdí, že snídat je špatně, tělo si má odpočinout a nezanášet se jídlem,“ sdělila Blesku Kateřina, známá z pořadu Jste to, co jíte. „Jedna má pacientka tuto dietu držela půl roku. Pak se začala nekontrolovatelně po večerech přejídat a kromě jo-jo efektu, který se přirozeně dostavil, si také zničila zdraví. Ono to dlouhodobě nejde vydržet...“ dodala Cajthamlová, která doufá, že tato americká vlna rychle přejde!

 

Fotogalerie
16 fotografií

Video: Dagmar Pecková: Na třetí pokus jsem objevila někoho, kdo mě nemá za pár dní plné zuby

Video
délka: 22:00
720p 480p 360p 240p

Dagmar Pecková: Na třetí pokus jsem objevila někoho, kdo mě nemá za pár dní plné zuby BPŽ / Adam Balažovič