„Původně měla místo mě točit kaskadérka, ale pan režisér si přál, abych to zkusila sama,“ odhalila okolnosti natáčení úterního dílu nekonečné Ulice Juřičková, která je českým hlasem Carrie ze Sexu ve městě či Bree v Zoufalých manželkách.

„Jakmile herce zastoupí kaskadér, je to vždycky trochu poznat. Chtěl jsem, aby Lucie přeletěla před kamerou, to by s kaskadérkou možné nebylo,“ vysvětloval režisér Stanislav Sládeček, o co mu šlo. „Ještě nikdy jsem kaskadérskou scénu netočila, takže to pro mě byla výzva,“ přiznala představitelka ředitelky školy Boženy Puklické, která si pak ale asi vyčítala, že na to kývla.

„Bohužel při poslední klapce jsem dopadla tak nešikovně, že jsem si něco udělala s ramenem. Ještě teď mě bolí,“ postěžovala si herečka, která si pořádně namlátila a narazila si ramenní kost. Přesto v bolestech dotočila celý den. V dalších dílech se pak její postava objeví o berlích.

Nebude přitom první ani poslední. Nějakou dobu na nich po operaci kolene chodila Tereza Bebarová (42) alias Světlana Nyklová. Také Martin Finger (47) neboli Evžen Šmýd se před kameru dobelhal se zraněným kolenem o berlích, scény ale odehrál bez nich. Kvůli zlomenému kotníku a naštípnutému obratli bude v seriálu muset chodit o holích i Jaroslava Obermaierová (71), představitelka drbny Vilmy Nyklové.

VIDEO: Drama v Ulici: Děsivý pád Puklické odskákalo hereččino zdraví.

Video
délka: 00:54
720p 360p
<p>Jeden neopatrný krok a katastrofa je na světě! Dnešní díl seriálu Ulice bude osudným pro jednu z dlouhodobých postav seriálu, obávanou ředitelku školy Boženku Puklickou. Tu dnes čeká děsivý pád ze schodů. Její představitelka Lucie Juřičková (52) si tak na vlastní kůži poprvé vyzkoušela kaskadérskou scénu. Bohužel se to neobešlo bez zranění… </p> <p>Plná elánu se dnes po vánoční pauze vrátí do školy ředitelka Boženka Puklická (Lucie Juřičková).  Po pobytu na horách jen srší energií a novými nápady, jak zlepšit chod školy. Bohužel jí to dlouho nevydrží. Stačí jeden chybný krok, aby bylo všechno jinak, krok, který by se jí mohl stát i osudným.</p> <p>Na tohle natáčení její představitelka jen tak nezapomene. „Ještě teď mě z toho bolí rameno,“ přiznává herečka s tím, že za to může nešikovný pád při jednom z několika pokusů. „Původně místo mě měla točit kaskadérka, ale pan režisér si přál, abych to zkusila sama,“ vzpomíná herečka. „Jakmile herce zastoupí kaskadér, je to vždycky trochu poznat. Chtěl jsem, aby Lucie přeletěla před kamerou, to by s kaskadérkou možné nebylo,“ vysvětluje důvod rozhodnutí režisér Stanislav Sládeček.</p> <p>Přestože Lucie s kaskadérskou scénou žádnou zkušenost neměla, šla do toho. „Ještě nikdy jsem kaskadérskou scénu netočila, a tak to pro mě byla výzva. Bohužel při poslední klapce jsem dopadla tak nešikovně, že jsem si něco udělala s ramenem,“ vysvětlila statečná Juřičková. S bolavým ramenem totiž odtočila celý den a zvládla i večerní divadlo. Výsledek ale stojí  za to. Diváci ho uvidí už dnes v 18:25 na Nově.</p>

Drama v dnešní Ulici: Děsivý pád Puklické odskákalo hereččino zdraví. TV Nova

 

Fotogalerie
62 fotografií