Vše začalo nápadem, který se zrodil v hlavě rádiového spíkra a imitátora Andreje Wallnera. Ten totiž zavolal řadě lidí z showbyznysu, napodobil Hrycův hluboký hlas a jal se předstírat, že je to právě on. Známé osobnosti pak hercovým jménem pozval na narozeninovou oslavu, kam nakonec i s dary dorazila celá řada známých tváří.

Například herec Vlado Černý (66) známý z filmů Perníková věž či Manžel na hodinu, zpěvačka Sisa Sklovská (52) či bývalý hokejový reprezentant Jozef Golonka (79). Wallner se na akci snažil dostat i samotného oslavence, ten však svůj den chtěl prožít v klidu a s rodinou. Když navíc zjistil, o jakou akci se jedná a kdo ji uspořádal, pořádně se rozčílil a vše se rozhodl řešit soudní cestou.

„Ja chápu skrytou kameru, mikrofon, ale pokud respondenta nechají v omylu, na závěr rozhovoru neprozradí, že je to žert, je to dokonaný trestný čin podvodu," řekl slovenskému webu Čas.sk Hryc. „Pozvali v úterý do jednoho podniku fůru politiků, umělců. Na závěr se tam pokoušeli nějakým trikem vtáhnout mě," popisoval s tím, že podle něj se ze strany organizátorů jednalo jen o pokus propagovat tímto způsobem nějaký svůj vlastní projekt.

Představitele Borise Nekonečného v seriálu Ulice také rozhněvalo, jakým lidem imitátor volal. Na seznamu hostů »jeho oslavy« se totiž objevila i jména těch, s nimiž nemá zrovna nejlepší vztahy. „Volali Vondráčkové, s kterou máme pět soudních sporů. Kdo ví, co si spolu povídali. Já jsem tak neskutečně nas**ný," zuřil Andrej, zvaný Andy.

VIDEO: Andrej Hryc v limuzíně Blesku: O přízni žen i smrti syna! Do koho se prý reinkarnoval?

Video
délka: 08:12

Andrej Hryc v limuzíně Blesku: O přízni žen i smrti syna! Do koho se prý reinkarnoval? Blesk TV

Ten má prý obavy, že mu kanadský žertík mohl způsobit i další potíže. Několika jeho známým totiž Wallner napovídal, že Hryc chystá natáčení filmu Čára 2 a hodlá je do něj obsadit. „To jsou věci, které můžou způsobit velký profesionální problém," míní herec známý i z filmů Colette či Příběh kmotra.

„Myslel jsem, že mi volá Andy. Slíbil, že budu ve filmu Čára 2," prozradil moderátor Justin Topoľský (55). Podobně probíhal i telefonát s hercem Ivanem Vojtkem (55). Ten ale na špek neskočil. „Pana Wallnera si vážím a i jeho schopnosti napodobňovat hlasy. Věděl jsem, že Andy odcestoval. Ale nechal jsem tu hru dohrát s tím, že přijdu. Chtěl mě obsadit do pokračování Čáry, ale nikam jsem nešel," líčí herec.

„Na můj účet si nikdo takovou srandu dělat nebude. Já to samozřejmě budu řešit trestním oznámením," dodal Andrej rozezleně. Ovšem sám imitátor, který si kdysi vystřelil i z exprezidenta Václava Klause (76), to nechápe. „Oslovili jsme lidi napříč společenským, kulturním a politickým životem, o kterých jsme na sto procent věděli, že ho rádi uvidí. Myšlenka je jasná, upřímná, dobrá a přátelská," tvrdil Wallner, který by prý rád Hrycovi předal dárečky, které mu hosté předali.

„Určitě je důvod, abychom se střetli. Všichni jsou přesvědčení, že to měl vzít s nadhledem," dodal pro Čas.sk. Podobně se na věc dívají i někteří pozvaní hosté, kteří si večírek i přes absenci oslavence užili.

VIDEO: Andrej Hryc: Budu pracovat, dokud mě netrefí šlak!

Video
délka: 01:40

Andrej Hryc: Budu pracovat, dokud mě netrefí šlak! Blesk TV

„Kdo to celé vymyslel a zorganizoval, tak je pán. Navíc to byl jeden fantastický večer, Andy může být pyšný, kolik lidí s dobrým úmyslem přišlo. Donesla jsem kubánský rum, který jsem nakonec věnovala Wallnerovi," nešetřila chválou zpěvačka Sisa Sklovská. „Takovou párty jsem nezažil ani nepamatuji. Andy se urazil a myslím si, že udělal chybu, byla to vtipná akce," myslí si Topoľský.

Fotogalerie
34 fotografií