Gott je sice náš národní poklad, značné popularitě se ovšem těší i v sousedním Německu. Často zde vystupuje a účinkoval zde také v show pro německy mluvící země. Právě v ní se občas setkával s Karin Dor, vlastním jménem Käthe Rose Derr.

„Měla úžasné charisma a pro filmové plátno se skutečně hodila,“ zavzpomínal pro Aha! Slavík na Karin, která v pondělí navždy opustila tento svět. Poslední roky života trávila v bavorském Mnichově, kam Karel pravidelně jezdí za prací. Jednu Ribannu má i doma. V roce 2012 se totiž nechal pro charitativní kalendář Proměny nafotit jako legendární Vinnetou a jeho choť Ivana (41) se zhostila právě role Ribanny.

Se samotnou Karin Dor ho ovšem zase tolik nespojovalo. „Nijak výrazně jsme ale nespolupracovali – jako třeba se zpěvačkou Daliah Lavi (zemřela letos v květnu – poz. red.), která ve filmových mayovkách ztvárnila Bílou holubici. S tou jsem natočil několik písní,“ zalitoval zpěvák. Ten se v poslední době musel vyrovnat s úmrtím hned několika svých kolegů a přátel v čele s celoživotním kamarádem Karlem Štědrým (†80).

„Jsem smutný z toho, kolik vynikajících umělců a výjimečných osobností nás od počátku tohoto roku opustilo. Ať už to byli kolegové, kamarádi nebo lidé, ke kterým máme přirozenou úctu. Je mi líto, když z tohoto světa odejdou ti, kterých si vážíme a kteří měli pozitivní dopad na život mnohých z nás,“ vyjádřil pro Aha! svůj smutek Mistr. 

Fotogalerie
32 fotografií