Loučení Marty Kubišové s publikem v pražské Lucerně dnes večer nevynechá spousta známých osobností. Jeden z mála lidí, kteří budou chybět, je však Karel Gott. Marta tolik stála o to si s ním zazpívat, Gott má ale práci jinde...

„O účasti pana Gotta jsme jednali. Měl zájem přijít, ale jeho pracovní program, který byl naplánován dlouho dopředu, mu to neumožnil,“ omlouval Gottovu neúčast Petr Větrovský z VDN Promo. Proto se za Slavíkem vydal s kamerou a natočil jeho vzkaz Martě. Kamarádce namluvil krásnou zdravici, kterou zpěvačka celou uvidí až dnes na jevišti. Blesk však získal krátkou ukázku.

Video
délka: 02:47
1080p 720p 360p

Poslední koncert Marty Kubišové v Praze: Máš erotický hlas, vzkazuje Gott abl

Gott v ní vzpomíná, že Martu poznal v 64. roce v legendárním rozhlasovém A Studiu. „Už tehdy na mě Marta působila zvláštním dojmem. Zatímco všechny zpěvačky, když se představovaly, vždycky chtěly udělat dojem, jak jsou miloučké, Marta, ta byla naprosto vážná, zamyšlená...,“ vybavuje si Gott.

„Pak zazpívala a to... To mám ještě dodnes husí kůži!“ skládá jí kompliment. „Byl to velmi erotický alt, který působil hladivě, zajímavě, eroticky, jak říkám, proto se to taky ne každému líbilo. Ona rozhodně patřila ke špičce šedesátých let,“ vyzdvihl Gott.

„On byl jeden z mála, který za mě, když mi zakázali zpívat, orodoval. A odvážil se jít až na nejvyšší místa. Moc si toho vážím,“ přiznala své velké přátelství a úctu ke Gottovi Kubišová, kterou po dnešním večeru čeká už jen jeden koncert: v den jejích 75. narozenin v rodných Českých Budějovicích. „Ten bude definitivně poslední, na to se moc těším,“ dušuje se Marta.

VIDEO: Marta Kubišová: Bojím se infarktu, moc jsem si toho nabrala!

Video
délka: 02:23
1080p 720p 480p 360p 240p

Marta Kubišová: Bojím se infarktu, moc jsem si toho nabrala! David Turek, Lukáš Červený

Vše o Karlu Gottovi naleznete: ZDE!!

Vše o Martě Kubišové naleznete: ZDE!!

Fotogalerie
34 fotografií