Coby peklo v nové pohádce Čertí brko využili filmaři kaolinový důl v Nevřeni na Plzeňsku. Ten doposud nikdy nebyl zpřístupněn pro žádné natáčení. Není divu, jelikož celý štáb v místy až šestnáct metrů vysokých chodbách pořádně riskoval.

„Bylo to velice náročné! Museli jsme být pod dozorem báňské služby, aby nedošlo k nějaké otravě. Přece jen ten prostor není ještě odvětraný, takže to bylo velké dobrodružství,“ vysvětloval pro Aha! režisér Marek Najbrt (47).

Ten do role nejvyššího pekelníka obsadil Ondřeje Vetchého, který před 33 lety nezapomenutelně ztvárnil čerta Vraníka alias Janka v pohádce S čerty nejsou žerty. Během filmování legendární pohádky se ovšem stala nehoda, kdy Vetchý viděl, jak jeho tři kolegové málem uhořeli, když jejich kostýmy chytly od otevřeného ohně.

Možná že mu dávná vzpomínka během natáčení Čertího brka znovu vytanula na mysli, ovšem jako profesionál nehnul ani brvou. „Moc bych přál téhle pohádce, aby se zařadila mezi ty, na kterých jsme vyrostli a které jsme milovali a neseme si je v sobě po celý život,“ popřál dokonce pohádce do budoucna Ondřej.

VIDEO: Ondřej Vetchý předvedl ve filmu Život je život namakané tělo.

Video
délka: 00:51.30
720p 480p 360p 240p

Ondřej Vetchý předvedl ve filmu Život je život namakané tělo. Bontonfilm

 

Vánoční pohádky

Fotogalerie
35 fotografií