Drtivá síla Irmy, která zdevastovala velkou část Floridy, byla jasná již dopředu. Snad všichni ze Spojených států se modlili, aby se jim hurikán vyhnul. Výjimkou nebyla ani někdejší moderátorka Počasí či Peříčka Belohorcová.

Zatímco jiní se ale dopředu snažili nejrizikovější místa opustit, blondýnka již dopředu avizovala, že se rozhodli s manželem Vlastimilem Hájkem (41) a dětmi Salmou a Neviem zůstat doma. „Dům je bytelný a protihurikánová okna by měla nápor vydržet,“ vysvětlovala s tím, že nikdy ještě blížící se hurikán nezažila a ani nechtěla.

Hlavou jí probleskly ty nejtemnější scénáře, přesto stále doufala, že vše dobře dopadne. Její modlitby byly nakonec vyslyšeny a Irma se stočila jiným směrem. „Tentokrát Hurikán Irma Miami ušetřila, ale pravě teď se v plné síle valí na Key West a odtamtud na západní pobřeží Floridy,“ psala Zuzana na sociální síti.

#hurricaneirma #4 pm #currentsituation #....stale to neuticha ,je to silnejsie a silnejsie

Příspěvek sdílený Zuzana Belohorcova (@zuzanabelohorcova),Zář 10, 2017 v 1:33 PDT

„Je to nevyzpytatelný přírodní živel, monstrum, proti kterému nic nezmůžeme. Myslíme na vás všechny a modlíme se za Vás,“ dodala Slovenka na Instagramu, kam umisťovala i řadu fotek a videí, na nichž silný vítr ohýbá palmy a trhá dopravní značky ze země.

Kromě Belohorcové se o majetek i životy strachovaly i další české hvězdy žijící na Floridě, například režisér Jiří Adamec (69) s rodinou, malíř Kristian Kodet (69) s manželkou Janou či tenistka Martina Navrátilová (60) s partnerkou a dcerami. V neposlední řadě pak Olga Matušková (68), která musela kvůli nejsilnější bouři za několik desetiletí na čas opustit milovanou vilu po manželovi Waldemaru Matuškovi (†76).

VIDEO: Podívejte se na řádění hurikánu Irma!

Video
délka: 00:49
720p 360p

Hurikán Irma zasáhl Karibik Reuters, Hudebnibanka.cz

Fotogalerie
135 fotografií