V dětském domově se sourozencům dostalo skvělé péče, vychovatelky se je snažily vybavit do života, i když v případě Veroniky to nepomohlo. Bylo jí devatenáct, když odešla a přišla složenka za první nájem. Tu dala s důvěrou tehdejšímu příteli, jenže on si peníze nechal, vrátil jí ústřižek bez razítka a utekl. Kašákové později přišla obsílka s dluhem 350 tisíc korun. „Musela jsem si vzít úvěr. Platím ho osm let a teď tam mám posledních pětatřicet tisíc,“ řekla finalistka České Miss.

Starší bratr Karel měl na rozdíl od ní trochu větší zázemí. Vlastní otec za dětmi často jezdil do děcáku, ale nemohl si je vzít kvůli nedostačujícímu zázemí pro výchovu dětí. Když to časem vyřešil, Karel se k němu nastěhoval po základní škole. Veronika odmítla a zůstala v domově.

Mámu jsem si vysnila, realita byla jiná

S matkou, která porodila Karla v šestnácti letech, se oba setkali až „na svobodě“. „Měla jsem celý život jednu máminu fotku a přidala jí všechny vůně, vlastnosti, gesta. Když jsme se potkaly, skutečnost byla jiná. Samozřejmě. Pro mě zůstane mámou teta Hanička, která si mě brala z domova domů. Ale myslím si, že přijde ještě období, kdy budu mít s rodiči hlubší rozhovor,“ přiznala Kašáková v magazínu Dnes s tím, že dnes je na mámu pyšná proto, že si dokázala vše přiznat a od drog se osvobodit.

Jejich matka se skutečně po letech probrala a kvůli dětem s drogami skončila. Jsou na ni pyšní, ale důvěru k ní hledali velmi těžce. „Já jsem se setkání s mámou dlouho vyhýbal. Nechtěl jsem, ale Verunka na mě ušila boudu. Jel jsem za babičkou a mamka už tam seděla. Byl to cizí člověk. Ona se mě zeptala, jestli nechci škrábat na zádech. Nechtěl jsem tu paní urazit, tak jsem řekl, tak jo. A ona mě začala škrábat a já si vzpomněl, jak mě škrábala, když jsem byl malý. A řekl jsem si, tohle je moje maminka. Vím, jaká je, ale má mě ráda. A zaslouží si, aby ji měl někdo rád,“ svěřil se Karel Kašák, který sní o hvězdné dráze moderátora.

Video
délka: 06:02
1080p 720p 480p 360p 240p

Miss z děcáku Veronika Kašáková: Máma se závislosti na těžkých drogách zbavila až ve vězení! Markéta Reinischova, Petr Soukup

Video
délka: 02:03
1080p 720p 360p

Karel Kašák o rozchodu s tanečnicí Lálovou: Je to těžké pro nás pro oba... David Turek

Fotogalerie
15 fotografií