„Máme si najít psychiatra sami,“ postěžoval si pro deník Aha! Krampol, jehož žena Hanka přede dvěma týdny zkolabovala poté, co zkombinovala alkohol s prášky na povzbuzení i na spaní. Jiří ji doma našel ležet bezvládnou na zemi a okamžitě zavolal sanitku, která ji odvezla na psychiatrii do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí.

Právě do léčebny, kde se dříve léčili i Martin Preiss (44) či Iveta Bartošová (†48), vkládali Krampolovi veškeré naděje. Jenže Hanu odtamtud propustili už minulé úterý s tím, že prý nemají dostatek lůžek. „Dost mě to zaskočilo, protože lékaři po příjmu mluvili o mnohem delší době léčby,“ nechal se slyšet český dabér Belmonda.

V půlce týdne pak Jiří přijel milovanou manželku vyzvednout a odvézt domů. Na psychiatrii mu řekli, aby se v pátek přišel domluvit na další ambulantní léčbě. „Jenže v pátek jsem se dozvěděl, že prý oddělení už zrušili,“ nechápe Krampol, kterému od úterních narozenin táhne na osmdesát.

„Říkali něco o tom, že přijali feťačku se žloutenkou, která ohrožovala okolí tím, že kolem sebe plivala. Sestřičce prý zasáhla oko. Takže si máme s Haničkou najít nějakého psychiatra v místě bydliště,“ vyprávěl herec s tím, že ho celá situace značně unavuje. „Přitom je moc důležité, kdo a jak ji bude léčit, aby se ta hrůza už neopakovala. Hanička potřebuje dělat něco smysluplného, jinak bude zle,“ dodal.

Na jeho výtky zareagoval i tiskový mluvčí VFN Filip Brož. „Lůžková část se uzavírá postupně kvůli rekonstrukci. Pacienty v případě potřeby dočasně přesuneme na jiná oddělení, nikoliv do jiných zařízení. Nikdo není propuštěn dříve, ale znamená to, že již péči našich specialistů nepotřebuje,“ uvedl pro Aha!.

„Rada najít si obvodního psychiatra je standardní doporučení, které pacientům dáváme. Pokud má někdo pochybnosti o správnosti postupu našich lékařů, může ho nechat prošetřit v rámci nemocnice,“ doplnil mluvčí s tím, že nemůže komentovat případy jednotlivých pacientů.

VIDEO: Jiří Krampol po kolapsu manželky Hanky: Z blázince ji vyhodili!

Video
délka: 04:59
1080p 720p 360p

Jiří Krampol po kolapsu manželky: Z blázince ji vyhodili! Co s ní teď bude? Blesk TV

VŠE O HANĚ KRAMPOLOVÉ A JEJÍM POBYTU V BLÁZINCI ČTĚTE ZDE>>

Fotogalerie
75 fotografií