Obětí neznámého útočníka se nestal pouze Karel Voříšek, ale také jeho kolegyně Bára Kozáková, která uvádí Krimi zprávy. Útočník chtěl, aby oba dva opustili obrazovky, jinak dojde k napadení. Takové zprávy pro moderátory rozhodně nebyly nic příjemného. 

„Zhruba před dvěma lety si mě a Karla vyhlédl člověk, který nám přes sociální sítě a e-maily začal vyhrožovat,“ zavzpomínala pro deník Aha! Kozáková. „Jinak že si na mě počká před studiem a zmaluje mi obličej, že mě nikdo nepozná,“ dodává. „Není to o tom, že bych se potom bál vyjít na ulici, ale nepříjemné to teda je. Spíš než strach jsem možná cítil vztek,“ svěřil se primácký moderátor.

Moderátor není žádné ořezávátko, ale výhrůžky od neznámého člověka, jehož motivaci nezná, ho štvou. „Co si mě má brát do huby někdo, kdo mě nejspíš ani pořádně nezná!“ zlobí se moderátor.

Po pachateli samozřejmě pátrá Policie ČR. Bohužel, nic konkrétního nesmí sdělovat. „Vzhledem k tomu, že probíhá vyšetřování, nemůžeme záležitost komentovat,“ řekla Aha! mluvčí Jana Mrákotová.

Karel Voříšek navíc před třemi lety řešil problém, kdy byl osočen z toho, že byl za minulého režimu členem StB. Kvůli tomu také odešel z televize Nova, kde v té době působil. Soud však jeho jméno očistil.

Video
délka: 01:33.88
720p 480p 360p 240p

Karel Voříšek: Kvůli „kauze StB“ jsem přestal jezdit autem! Jan Jedlička, David Vaníček

Fotogalerie
39 fotografií