„Vnuk se jmenuje Leon, já mu ale říkám Leo, protože tak se jmenoval můj tatínek,“ prozradil Blesku Herz, jehož dcera Annelie (28) první vnouče režiséra a jeho exmanželky Terezy Pokorné (56) porodila před třemi týdny.

„Mám z Lea takovou radost, že mi přestalo i vadit, že pořád špatně vidím, je to stále, jako bych koukal přes záclonu,“ vysvětluje Herz. Režisér léta bojuje se šedým zákalem a před třemi měsíci mu dozadu za oko zapadla implantovaná žlutá nitrooční čočka.

„Nešla ven a doktoři museli oko rozřezat. Neviděl jsem vůbec,“ netají Herz, o kterého se stále ještě v rekonvalescenci vzorně stará partnerka a herečka Martina Hudečková (52).

„Potom jsem podstoupil druhou operaci, při které mi čočku zase implantovali,“ popisuje dál režisér, kterému za týden konečně vytáhnou stehy po zákroku.

„A snad už se to vidění bude lepšit,“ přemítá Herz a vzápětí dodává: „Musí se to zlepšit, v březnu začínám točit,“ komentuje. Režisér ale tentokrát nebude stát za kamerou, ale před ní.

Dostal totiž hlavní roli v jednom slovensko-rakouském filmu. „Zahraju si na starého Žida, který hledá syna esesáka, jenž mu vyvraždil rodinu,“ objasňuje Herz.

Fotogalerie
54 fotografií