Dceru Josefínu přivedla Tamara Klusová na svět před třemi lety. V hlavě si představovala, jak vše půjde přirozeně, ovšem realita byla jiná. „Doktor mi říkal, že zřejmě porod skončí císařským řezem, což mě vnitřně nepodpořilo. Nakonec jsem to vybojovala bez císařského řezu, ale nebyl podle mých představ, nebyl přirozený,“ svěřila se manželka Tomáše Kluse pro web Prosímspinkej.cz.

Druhé těhotenství a druhý porod jí ale veškerou bolest a útrapy z první zkušenosti vynahradil. „Druhý porod byl skutečně vědomý a přirozený. Byl téměř bezbolestný. Kontrakce jsem si užívala ve vaně při svíčkách. Kdybych zůstala doma ještě o půl hodiny déle, do porodnice bychom nestihli přijet,“ prozradila s tím, že si narození Alfréda nemůže vynachválit.

Josefínu Tamara rodila s oxytocinem a epiduralem a celé její narození a pocity po něm k ní přicházely tak nějak v mlze. S Alfrédem to bylo jiné. „Rodila jsem skutečně vědomě, cítila jsem každý jeho pohyb,“ dodala Klusová, která by si přála kupu dětí. Vždyť sotva se syn narodil, hned jí problesklo hlavou, že by chtěla rodit znovu.

Fotogalerie
25 fotografií