21. červenec 2018
Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Poznáte je? Takhle dnes vypadají děti z komedie S tebou mě baví svět

/
 • Jak vypadají děti z komedie století S tebou mě baví svět?
  6. května 2017 ● 18:48
   

  V roce 1982 si režisérka Marie Poledňáková (75) vybírala ze 400 dětských fotografií herce do své komedie století S tebou mě baví svět ty pravé dětské herce. Nakonec jí zbylo šest vyvolených, kteří jí padli do oka. Ty pak obsadila do rolí Bertíka, Pepína, Dášenky, Míši, Kačenky a Matýska. Co dnes dělají?

 • 1.

  Bertík – Marek Dvořák (42), obchod a marketing

  „Tehdy jsem byl kluk, dneska jsem táta skoro sedmileté Barborky. A ač nejsem ženáč, žiju třiaadvacet let ve spokojeném vztahu s přítelkyní,“ vzpomíná s trochou nostalgie Marek.

  Kromě veleúspěšného filmu ho diváci mohli vidět ještě v televizní komedii Žáku Kašíku, nežeň se! (1985) a ve dvou seriálech, kde se „mihl“. To byl ale konec jeho herecké kariéry.

  Podle vlastních slov ho to táhlo k filmové produkci. „Bohužel jsem neuspěl u přijímaček na FAMU. Začal jsem podnikat, přičuchl k penězům a už se do filmového světa nehrnul. Dnes mám na starost v jedné společnosti strategický rozvoj, obchod a marketing,“ prozradil, čím se v současnosti živí.

  Ovšem kdyby se mu nyní naskytla možnost vrátit se před kameru, neváhal by prý ani minutu. „Dneska už bych řekl – jó, a moc rád!“ Ovšem nebylo tak tomu vždy, měl prý i období, kdy o tom nechtěl ani slyšet... „Víte, tehdy osmiletý nahatý kluk ve filmu a k tomu lidská závist, dávali mi to docela sežrat. Teď jsem ale ve fázi, kdy bych to bral jako zábavu, klidně si vzal i dovolenou a určitě bych si to moc užíval,“ uzavírá dospělý »Bertík«.

  Marka si jako Bertíka pamatuje celý národ.

  Manažer Marek Dvořák je s matkou své Barborky už 22 let.

 • 2.

  Míša – Václav Korda (41), sedí v bance

  Na základní škole bylo jeho vysněné povolání strojvedoucí, ale nakonec pracuje jako úředník v bance. K herectví se však občas vrátí, a to jako loutkoherec.

  „Asi do patnácti šestnácti let mi vysloveně vadilo, že jsem v tom hrál. Dělali si ze mě srandu, hlavně kvůli té koupací scéně. Jednou jsem přišel do kanceláře a měl jsem na dveřích její velkou fotku. Jen taktak jsem je stihl před klientem přibouchnout.“

  Míša – Václav Korda (41), sedí v bance

  Míša – Václav Korda (41), sedí v bance

 • 3.

  Kačenka – Marta Buchtíková (40), propadla sektě

  Malá „Kačenka“ vyrostla, odstěhovala se do Francie a tam se stala členkou náboženské sekty. S ostatními představiteli dětských rolí ani s dalšími herci z filmu nekomunikuje.

  Kačenka – Marta Buchtíková (40), propadla sektě

 • 4.

  Dášenka – Zuzana Lisová (38), stará se o děti

  Matka dvou dětí zasvětila svůj dospělý život péči o děti. Vedle svých vlastních potomků se stará v porodnici, kde pracuje, o nedonošené novorozence. Než dospěla, zúročila svůj hlas v dabingu.

  „Bačkůrky se mi vracejí ještě teď. Točilo se to ve sprše. Měla jsem zánět průdušek a oni mě koupali ve studený vodě.“

  Jako Dášenka si užila: „Bačkůrky se mi vracejí ještě teď. Točilo se to ve sprše. Měla jsem zánět průdušek a oni mě koupali ve studený vodě,“ vzpomíná Zuzana Lisová.

  Dášenka – Zuzana Lisová (38), stará se o děti

 • 5.

  Pepino – Cyril Křupala (39), půjčuje prachy

  Po studiích mezinárodního obchodu nyní pracuje jako šéf marketingové komunikace ve známé společnosti, která poskytuje půjčky. K filmu se ještě v minulosti nakrátko vrátil, ale před kameru ne: v německé produkci kontroloval dialogy.

  Sešla se řada prvotřídních československých herců. Třeba i Pavel Nový, který byl ve filmu partnerem Studenkové.

  Pepino – Cyril Křupala (39), půjčuje peníze

 • 6.

  Matýsek – Lukáš Pelánek (35), roznáší dopisy

  Nejmladší z dětských hrdinů si nese hlášku „Mates se pos*al“ s sebou celý život. A to i přesto, že svou spojitost s filmem S tebou mě baví svět před okolím tajil až do střední školy. K natáčení filmů už se nikdy nevrátil a dal přednost kariéře pošťáka.

  Matýska dostal jeho tatínek Albert na dovolenou za odměnu.

  Matýsek – Lukáš Pelánek (35), roznáší dopisy

 • 7.

  Setkání po letech

  Herci se po letech sešli i s Pavlem Novým alias Pepou Bednářem.

  Herci se po letech sešli i s Pavlem Novým alias Pepou Bednářem.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 18

azylpraha10:  www.azyl-praha10.cz

(07. 09. 2017 06:19)

naidka: Poznávali jsme je už vloni, Bleskáči. V té době se ještě trochu diskutovalo. Letos to jde s diskuzemi na Blesk.cz od desíti k pěti. Čímpak to asi bude.

(06. 05. 2017 20:20)

ninga: A jak se to teda jmenuje?

(04. 08. 2016 13:31)

Klidek: Jsem si to spletla se slovenskou hymnou , v ní se taky blýská, ale nad Tatrou.

(04. 08. 2016 10:46)

dfghjk: Samozřejmě jsem je , blesku, poznal. Vole!!!

(04. 08. 2016 08:59)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy