Sportovní zprávy: Helena Fibingerová (65) a Jaromír Jágr (42)

Jarda je srdečný chlap, který i největší debakly českých sportovců odhlásí s hromadou smíchu, takže diváky do žádné deprese neuvrhne. Důležité je myslet na pár základní věcí: Pokud je na hřišti tráva, neznamená to, že ledová plocha je špatně upravená, a helma na hlavě Petra Čecha nesignalizuje, že ostatní hráči si zapomněli výstroj v šatně. A fotbalový zápas se fakticky hraje jen na dvě půlky! Helena Fibingerová naštěstí příliš nemluví, ale zase může Jardovi nosit čerstvé koláčky ze své moravské pekárničky.

Zprávy z ekonomiky: Jiřina Bohdalová (82) a Andrej Babiš (59)

Dvojka známých šetřílků se k moderování ekonomických zpráv opravdu hodí. Co říká Andrej, tomu není většinou příliš rozumět (pokus vyřešit jeho českoslovenštinu titulky se nezdařil). V naší ekonomice se ale nevyzná nikdo, takže je to jedno. Paní Jiřina je naopak ve svých radách na úspornou domácnost skvělá, Hruškovy recepty z Novy proti tomu působí jako stolování miliardářů. Jen drobné upozornění: Zprávy z burzy se nehodí uvádět slovy: „Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál…“

Zprávy ze zahraničí: Chantal Poullain (57) a Tomio Okamura (42)

Výběr Tomia na zprávy ze světa je samozřejmě senzační volba, neboť je to největší odborník na všechno, co se děje na zeměkouli i v přilehlém vesmíru. Novináře varujeme, aby mu nepokládali otázku, zda existuje Bůh. „Moje inkognito bylo odhaleno,“ začepýřil by se Tomio. Chantal by se dostala ke slovu jen v pauzách, kdy by Tomio musel zvlhčit hrdlo vodou. A v tu chvíli by mohla přidat senzační historku, jak se dostala před 30 lety do totalitního státu: „Dyž sem pšijelá do Šeskoslovenskó za Bolék, šesko bylo schasnutý, jen Bolek nos sfitilá.“ Mimochodem, od té doby Bolkův nos svítí stále víc, takže dostavby Temelína nám netřeba.

Zprávy o módě: Aňa Geislerová, Honza Nedvěd

Báječně se k sobě hodí: Zatímco Aňa bude komentovat české celebrity, Honza barvitě popíše, jak se opeřují tetřevi.

Podnikatelské zprávy: Agáta Prachařová, Bolek Polívka

Agáta umí vydělat i na našpulené puse, Bolek nevydělá ani na luxusní farmě.

Zprávy z Hradu Kateřina Zemanová, Karel Roden

První slečna republiky může prozrazovat detaily ze života Pražského hradu, charismatický herec by byl specialista na menší zchátralé zámečky.

Zprávy pro pamětníky Tereza Mátlová, Josef Zíma

Pepíček Zíma si bez problémů vzpomíná na dobu, kdy se gramofon poháněl klikou, Tereza může zprostředkovat vzpomínky svého partnera Janečka, které má určitě denně na talíři.

Zprávy pro teenagery: Lenka Hrůzová a Adam Mišík

Hrůzová by měla chytit příležitost za pačesy, protože za pár dní už nikdo nebude vědět, kdo je. Mišík to má jisté, fanynek je vždycky víc než fanoušků.

Lékařské zprávy: Iva Janžurová, Josef Náhlovský

Náhlovský je skvělá volba, má v jednom těle všechny choroby, které jsou popsány v lékařské encyklopedii. A vrchní sestra Huňková se nad ním může vznášet jako holubička.

Sluníčkové zprávy: Gábina Partyšová, Tomáš Klus

Tomáš v poslední době všude kam přijde, rozsévá »sluníčkovou náladu«, kterou by mohl oblažit z obrazovky i celý skeptický český národ. Gábina má náladu také dobrou, dostala totiž práci, přestože do Snídaně s Novou musí vstávat před rozbřeskem slunce.

Občanské zprávy: Dagmar Havlová, Tomáš Řepka

Nad touto dvojicí se ještě vznáší otazník. Když se jim něco nelíbí, Dáša umí krásně hvízdat na prsty a Řepka vše řeší blikancem. Ale hrozí nebezpečí, že během vysílání by Řepkův blikanec mohl odnést Dášin opravovaný obličej a to by se pak bývalý fotbalista nedoplatil. Jeho paní by si pak na likvidaci exekutorů musela pořídit rovnou parní válec.


Zprávy z psychiatrické léčebny: Jana Kratochvílová (61) a Zdeněk Macura (39)

Díky Kratochvílové by se Česko mohlo stát první zemí na světě, kde zprávy moderuje mimozemšťanka. Macura, známý svou příchylností ke zpěvačkám, k ní pravděpodobně okamžitě zahoří nehynoucí láskou a nabídne jí soukromý výlet do Itálie (vkusné plavky v ceně). Spekuluje se ale, co by s Macurou udělalo případné odmítnutí. Je sice pořadatelem četných jednočlenných demonstrací proti domácímu násilí na ženách, ale další odmítnutí by nemusel unést a mohl by Kratochvílové v přímém přenosu vrazit pár facek. Na mimozemšťanky se totiž jeho charita údajně nevztahuje.


Zprávy ze společnosti: Ornella Štiková (21) a Leoš Mareš (38)

Skvěle vybraná dvojka! Zatímco Leoš by si vzal na triko hlášení a komentování zpráv ze špičky showbyznysu, Ornella by jako štika proplouvala v kategoriích nižších. Nehrozí ani, že by mezi oběma přeskočila jiskra. Zatímco Ornella je na postarší, obézní a nepříliš majetné muže, Leoš dává přednost dámám se šarmem a charismatem, což z Ornelly nevydoluje ani David Copperfield. Ale kdo ví, život tropí i houposti!

Dietní zprávy: Ewa Farna (20) a Štefan Margita (57)

Novinku ve zpravodajství – dietní zprávy – by všichni přivítali s nadšením, neboť je dokázáno, že 99,9 procenta populace nějakou dietu drželo, drží nebo se chystá držet. Štefan dokazuje, že jeho přísnou dietou (jakékoli množství hořké kávy bez mléka po celý den a nic jiného) zhubnout jde. A dámy, pokud se ptáte, zda lze během této diety pít i jakékoliv množství šampíčka, tak vězte, že opravdu nikoliv. Naopak Ewa může národu spolehlivě vysvětlit, že sem tam nějaký ten špíček může být sexy. „Jen se ze špíčku nesmí stát špek,“ mohl by si ji dobírat Margita ve studiu.

Fotogalerie
24 fotografií