Rakovina je pro zpěvačku velký strašák. Krom toho, že si s ní sama bojovala, jí na zákeřnou nemoc zemřelo i několik přátel a rodinných příslušníků. Tím posledním byl její milovaný tatínek, o kterého se do posledního dne starala.

A právě poslední zkušenost s umíráním přivedla Annu K i k radikálním myšlenkám. "Přemýšlela jsem, jak toho mýho božího tátu ušetřit těch šílených konců, který znám od jiných. Eutanazie u nás není možná, ale já na to fakt myslela," přiznává zpěvačka bez ostychu v rozhovoru pro magazín Pátek. "Znám ty konce. Viděla jsem to na vlastní oči. Nikdy bych nechtěla zažít ten pekelný konec," vysvětluje s tím, že pokud by to bylo možné, pomohla by tatínkovi z tohoto světa prý i sama.

Rakovina prsu zpěvačku připravila o možnost mít děti, což ji ovlivnilo více než sama nemoc. S partnerem Tomášem Varteckým se pokoušela předtím léta otěhotnět. Bohužel marně. Dokonce požádala i o adopci, avšak všechny plány o rodině zkazila nemoc. "Půvab bezdětného partnerství nevidím... Spíš cítím smutek, že teď jsme sami. Cítím se hodně sama. Kamarádi mají děti a já si říkám, že by bylo dobrý, mít děti," uzávírá Anna K.