„Po té komedii jsem už nikdy nehrál v žádném jiném filmu,“ prozradil Blesku Lukáš. Z natáčení si samozřejmě nic nepamatuje. „Mamka mi říkala, že si všimla v novinách vyhlášeného konkurzu, ve kterém hledali filmová mimina. Asi si myslela, že bych se mohl stát filmovou hvězdou, a vzala mě na konkurz. A oni mě vybrali,“ vysvětlil Lukáš.

Nálepky pokakaného Matýska se však už nikdy nezbavil. „Kamarádi vědí, že jsem Matýsek, a dobírají si mě. Když vysloví pověstnou větu: Matýsek se pos*al, tak jim vždy řeknu, že tam byly i lepší hlášky," vysvětlil Pelánek.

Na herectví se ale Lukáš nedal, osud ho nasměroval jinam, učarovalo mu povolání pošťáka, kterému se věnuje dodnes a je spokojený. Na svou životní hereckou příležitost ale nezapomíná a stýká se i po tolika letech s ostatními dětskými herci z komedie!

„Někdy si zavoláme nebo zajdeme do hospody. Vždy je rád vidím. Ale na saních mě nikdo nevozí,“ říká sympatický pošťák. Při jednom takovém posezení vznikla myšlenka, že by se dalo natočit pokračování komedie, dokonce prý přemlouvali režisérku Poledňákovou. Ta ale zatím o druhém dílu nechce slyšet.

Fotogalerie
5 fotografií