Zdeněk Macura, který odvezl zpěvačku Ivetu Bartošovou do Itálie, a doteď se s ní schovával před jejím přítelem Josefem Rychtářem, založil před časem politickou stranu Ježíš je Pán, s podtitulkem Nechme se vést Duchem Svatým a ať je Ježíš naším Pánem. Macura tvrdí, že jde o nenáboženský projekt, ale už jen název a působení této strany vypovídá o tom, že toto sdružení se velmi podobá náboženské sektě.

Do této strany Macura přivedl už svou exmanželku Petru Macurovou, která však po nějaké době ze sekty vystoupila. Při bližším zkoumání je velmi podivné, že se paní Macurová příliš podobá Ivetě Bartošové, do které je Macura bláhově zamilovaný. Už jednou Rychtář prohlásil, že chce Macura zatáhnout Bartošovou do své sekty, která hlásá přikázání o lásce. „Mám informace, že pan Macura je nábožensky orientovaný. A dovolím si tvrdit, že figuruje v nějaké sektě. Toho se nejvíce bojím,“ řekl Blesk.cz Josef Rychtář.

Ne nadarmo byl nazýván Zdeněk Macura fanatickým fanouškem. Jeho žena mu ze sekty utekla, tak se nejspíš snaží přesvědčit Ivetu, že jenom láska je lékem na všechno. Nebylo by se čemu divit, kdyby ho Iveta poslechla. Už v minulosti totiž podlehla jehovistům.

Fotogalerie
5 fotografií