„Vendula spí. Je vyčerpaná. Maminčina nemoc jí dala opravdu dost zabrat,“ řekl včera Blesku Vendulin přítel Vladimír Waas (52), který je teď, kromě syna Kuby (6), tou největší a jedinou Vendulinou oporou.

Malá domácí JIP

Maminka Jaroslava před dvěma měsíci onemocněla vážnou plicní chorobou a musela být stále napojena na kyslíku. A protože Vendula chtěla být se svým synem Kubou s matkou ve dne v noci, vzala si ji z nemocnice i s přístroji domů, kde se u ní střídaly tři ošetřovatelky. „Je to k zbláznění, je to šílený, ale je to tak,“ říkala tehdy smutně Vendula.

S matkou po letech

Domov a rodiče v Černošcích opustila před 20 lety, když odešla za hitmakerem Karlem Svobodou (†68) do Jevan. Od té doby rodiče navštěvovali ji a ona s Karlem zase jejich Černošice. Po 20 letech žila zase Vendula se svou matkou. Když jí z Motola přistěhovala domů do Říčan a z pokoje jí udělala malou JIP, ulevilo se jí. „Na Vánoce budeme spolu,“ přála si Vendula.

Bojovala ze všech sil

Minulé pondělí se ale paní Horové přitížilo. Přestože byla už na morfiu, bolesti byly takové, že hospitalizace se stala nevyhnutelnou. „Byla statečná, bojovala ze všech sil. Rakovina ale prolezla snad všechno. Už se to zvládnout nedalo,“ řekl včera Blesku MUDr. Pavel Boček z FN Motol, rodinný přítel Venduly.
Na zrádnou leukémii Vendule zemřela před 17 lety dcera Klárka (†5), poté se jí zastřelil manžel Karel, rok na to zemřel na Alzheimmerovu chorobu po dlouhém boji otec Václav (†76). Zoufalé Vendule zbyla jen matka. „Nic jiného, než máma mě teď také nezajímá. Je to moje priorota,“ netajila také ještě před týdnem Vendula.

Proto nechápala, že jí, v těch nejtěžších chvílích, dělá problémy její stále ještě manžel Patrik Auš (33), se kterým se rozvádí.

„Opravdu mám hodně práce a doma ještě těžce nemocnou mámu na kyslíku. Starám se o všechno, o Kubu, o rodinu a už mě to unavuje,“ stěžovala si. „Patrik se zabývá jen sám sebou. Litovat se, neznamená změnit svůj život. Schovává se jen za vztah ke Kubovi,“ pokračovala Vendula.

Škodí mě i Kubovi

„Bože, je to vůbec možné? Copak si neuvědomuje, že když škodí mě, škodí i Kubovi, přestože o něj tak stojí? A copak nechápe, že všechny síly teď musím upínat na matku? To opravdu nechápe, že ona bojuje o život a má jenom mě,“ psala Blesku SMS Vendula.

Uběhl týden a Vendula osiřela úplně. Patrik se chová stále zákeřně, a ona má jen Kubu a přítele Vladimíra. Ten tvrdí, že ji v tom nenechá. „Miluju ji a dělám všechno proto, aby se mohla o mě opřít,“ prohlásil pro Blesk Waas.

Fotogalerie
5 fotografií