Za maminkou jezdí každé ráno a vždycky jí prý uvaří, co má ráda. „Mám o ni velký strach,“ vzlyká Vendula, pro kterou je matka Jaroslava spolu se šestiletým Kubíkem všechno, co jí v životě zůstalo.

Stíhaná osudem

„Já opravdu nevím, co jsem komu udělala. Proč se mi a za co ten život mstí? Jako by nestačilo, že se rozvádím,“ řekla s pláčem Blesku Vendula, jejíž manželství s Patrikem Aušem (33) totálně zkrachovalo. Předtím přišla o pětiletou dceru Klárku, manžela Karla Svobodu, který se zastřelil, i o svého tatínka.

„Musím sebrat všechny síly. Dneska mám tolik pracovních schůzek a večer má Kapka naděje koncert v Bratislavě. Nemohu se sesypat,“ podotkla ještě Vendula, na které byla proplakaná noc hodně znát. Navíc motolská nemocnice ji přímo děsí. V té totiž trávila těžké dny a noci s malou Klárkou, která jí tam v náručí nakonec na zrádnou leukemii zemřela.

K matčině diagnóze se vyjádřit odmítla, stejně jako MUDr. Pavel Boček z Motola. „Nezlobte se. To je lékařské tajemství. Jediné, co mohu říct, že je to velmi vážné,“ řekl doktor Boček, který je zároveň rodinný přítel Venduly.

Fotogalerie
14 fotografií